Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Sice lehce pomalejší rozjezd, ale po pár dílech a "usazení" scénáristů do správných kolejí jeden z nejvtipnějších seriálů obecně. Některý hlášky jsou sice asi jenom pro zasvěcený, ale i pro obyčejné smrtelníky se najde spousta skvělých momentů a i když seriál jako celek víceméně postrádá nějaký hlubší propojující děj, jednotlivý díly jsou natolik povedený, že to tvůrcům rád odpustím a s radostí se kouknu na další díl.

Ajťáci (2006) (seriál)

První série dokonalá, bohužel druhá (kromě prvního dílu, ten je naopak skoro nejlepší) seriál ztrhává o několik stupňů, zvlášť pak poslední epizoda je docela trapná. Pořád se však jako celek jedná o nadstandardně kvalitní seriál a kéž by takových bylo víc (navíc snad se tvůrci v dalších sériích ještě daj dokupy).

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tolik naprosto drtících hlášek na jeden díl nemá snad žádný jiný seriál.

Futurama (1999) (seriál)

Simpsonovi pro ještě dospělejší. Drsnější humor a přisprostlý (ale geniální) hlášky povyšují tento seriál nad jeho předchůdce. Stejně jako Simpsonovi paroduje a zároveň vyzdvihuje život v USA, navíc o to geniálněji, že se tentokrát nejedná pouze o střet americké kultury vůči zbytku světa, ale rovnou zbytku vesmíru. Škoda jenom oproti Simpsonovým poměrně chudým počtem epizod, ale snad i to se časem zlepší.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Geniální seriál zesměšňující a zároveň vychvalující vše americké. Troufám si říct, že 90% klišé o Americe a o americkém způsobu života mám právě ze Simpsonů. Škoda jenom sestupné tendence u nových sezón.

Duna (2000) (seriál)

Na televizní a ještě evropskou produkci poměrně slušné sci-fi, věrně kopírující knihu, ovšem poněkud bez jiskry. Přesto se dá sledovat vcelku i všechny 3 díly za sebou, aniž by vyloženě nudil. Nebýt pro mě docela typově špatně zvoleného Newmana jako Paula, asi bych dal i hvězdičky čtyři, takhle je to jenom průměr, ale v televizní produkci rozhodně lepší průměr.

Spider-Man 3 (2007)

Možná díky poměrně negativním ohlasům jsem neočekával nic moc, ale přesto jsem se dobře bavil, i když míň než u předchozích dílů. Děj je sice překombinovaný a záporák jako Venom by myslim zasloužil díl jenom pro sebe, jako oddechovka je to pořád fajn podívaná.

Ztraceni (2004) (seriál)

Nejnadějnější seriál co znám, skvělá první série, bohužel si tvůrci sami podkopli nohy snahou překombinovávat děj a vytvářet složitější a složitější zápletky. Jediný pozitivum novějších sezón je posun M. Foxe z pozice slušňáckýho hezounka do poměrně kvalitnější charakterně (i herecky) mnohem hlubší postavy.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Ačkoliv jsem ze začátku moc nemusel Carusa, co jsem si na něj zvykl musím uznat, že charisma mu nechybí. Zbytek je lehce pod průměrem CSI: Las Vegas, ale i tak kvalitní podívaná, navíc těžící z Miamské přírody.