Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nejepičtější a nejakčnější HP, kterému zřejmě ublížilo rozdělení do dvou částí a tak jak první nemá pořádný vyvrcholení, tak dvojka nemá prakticky žádný úvod, možná až si někdy udělám čas a oba díly si pustím za sebou, můj pohled na toto dílo se ještě poupraví. Každopádně se vůbec ale nejedná o zklamání, naopak, Yates se závěrečnýho dílu chopil srdnatě a velkolepou bitvu v lehce infantilním světě HP zvládl dle mě na výbornou, jenom to asi měl být jeden díl.

Snowboarďáci (2004)

Po skouknutí s odstupem v televizi to není úplně nejhorší, resp. je to vcelku slušný. Mádl s Kotkem si navíc sedli a myslím, že i natáčení si vcelku užili. Pokud navíc film porovnám s následujícími filmy z vlny českých teenagerovských komedií, tak myslím, že ze souboje vychází nejen jako vítěz, ale především pevným krokem. A když nic jinýho, tak alespoň objevil pro český film Jiřího Mádla, za což patří snowboarďákům dík.

Luther (2010) (seriál)

Napínavý drsný detektivní seriál o drsným ale čestným policajtovi, který sice pro ránu nejde úplně daleko, ale má hranice a přes ty prostě vlak neprojede. Jako obvykle u detektivních seriálů z produkce z BBC takřka dokonalý zpracování a atmosféra, navíc poslední dva díly se pořádně rozjely. Nemůžu než doporučit.

Comeback (2008) (seriál)

Nejedná se o nic světoborného, postavy šablonovitý až na půdu a vtipy leckdy trochu váznou, pořád ale bohužel nadstandard v české kotlině, u kterýho se člověk docela i zasměje a navíc vcelku sympatičtí herci (poslední dobou mi ani ten Lexa tolik nevadí). Obecně takový průmer.

Kick-Ass (2010)

Skvělá pecka plná akce, napětí a humoru, konečně Cage nebyl na zabití, symatičtí představitelé hlavní rolí a dobrá hudba. Co dodat víc, prostě palce nahoru.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

No já osobně nevím, mám z filmu poměrně rozporuplné pocity. Na jednu stranu z filmu čiší úžasná hravost a nadšení a to velmi oceňuji, na stranu druhou mě film zase tak ničím nezaujal a nějak mě nedokázal nadchnout abych hlavnímu hrdinovi držel náležitě palce (ačkoliv M. Cera musím pochválit, líbilo se mi jak to zahrál). Možná kdyby Wright přeci jenom trochu polevil ve svých experimentech, mohl film, alespoň pro mě, získat větší dynamiku a hodnocení mohlo být vyšší. I tak ale se na to dobře koukalo.

Šakalí léta (1993)

Myslím, že tenhle film předběhl svou dobu a že už tenkrát se projevila Hřebejkova genialita (kterou se mermomocí snaží s každým novým filmem víc a víc zapírat). Skvělá stylizace , herci a hudba přebíjí nevýrazný příběh Je to jeden z filmů, na který se, když je jednou za čas dávají v televizi, rád podívám.

Poslední Mohykán (1992)

Jedinečné zpracování výpravného příběhu, sice jsou občas znát dějové zkratky, ale díky dramatičnosti, napětí, nádherné výpravě a již tolikrát zmiňované hudbě se dají vcelku dobře prominout. Výborný film.

Chalupáři (1975) (seriál)

Nebýt skvělého, úžasného, velkolepého a náramného Kemra a ne tak moc, ale pořád vynikajícího Sováka, šel bych s hodnocením maximálně na 3* možná i níž, ale skvělý koncert zmíněných herců si obdiv zaslouží. Seriál je jinak vcelku vtipný a svižný, ale od budovatelských filmů z padesátých let se ideově moc neliší, což my brání jít s hodnocením výš.

Top Gear (1978) (pořad)

Geniální věc, netušil jsem, že něco podobného někdy pronesu o motoristickém magazínu, ale auta, i když povětšinou brutálně nabušená, stranou, v tomhle pořadu jde především o moderátorskou trojci a jejich vzájemné špičkování. Je až neuvěřitelné, co všechno si vymyslí že podniknou a jakým způsobem do toho jdou a kolik hlášek při tom vyprodukují.