Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Vcelku zbytečný film s poměrně velkým potenciálem, ale scénáristicky naprosto nedotaženým. Sled víceméně nezajímavých epizod nedává dohromady fungující celek a nakonec film nevyzní ani dobbře, ani špatně, ale naprosto nijak.

Černobílý svět (2011)

Velmi povedené sociální drama s několika velmi zajímavými hereckými výkony. Ukazuje nejen, že Američané mají ve své minulosti dost šrámů, ale zároveň i jak je možné se posunout a z čeho vlastně černoši v USA museli povstat. Jako film je pak příběh velmi zručně a čistě natočen a je opravdu málo, co můžu vytknout.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Napínavý děj, skvělí herci, přes dvě hodiny zábavy a napětí, jednoznačně jedna z nejlepších detektivek.

Dívka s perlou (2003)

Intimně natočený film bez výrazných, silných motivů (i když pár silnějších scén se taky najde), ale zato kompaktně působící a se silnými postavami. Navíc dobrá výtvarná stránka dává filmu nádech něčeho většího než jenom obyčejného příběhu o vzniku obrazu. K lepšímu diváckému zážitku ale bohužel chybí právě absence silného příběhu nebo motivů a lehká mělkost, která se pod výtvarnou stránkou skrývá. I tak se ale jedná o nadstandardní podívanou, která určitě neosloví každého, ale svoje příznivce si jistě najde.

Interstate 60 (2002)

Zajímavý scénář, který ale bohužel doplácí na povrchní režii a ne zrovna povedený výkon hlavního představitele. Příběh je plný životních mouder, která můžou vypadat zajímavě a pravdivě, ve výsledku působí ale plytce a otřepaně a celé hrdinovo snažení stahují na úroveň dospělejší Honzíkovo cesty. Přesto ale film obsahuje několik zajímavých momentů a jako celek nenudí a především díky některým hercům (Cooper, Lloyd, Fox atd, Oldman mi kupodivu přišel spíš otravný) stojí za to se na film podívat.

Piráti na vlnách (2009)

Poměrně rozporuplný film, který hodně zachraňuje závěr a naopak hodně sráží první půlka. Děj se skládá z mnoha epizod, které ve výsledku na sebe nijak moc nenavazují a pro děj nemají valného významu a až závěr tomu dodá nějakou výraznější formu (i když zdaleka to není takové vyústění jako v Lásce nebeské). Bohužel ale i tak mnoho momentů vyplyne do ztracena a působí tak vcelku bezúčelně. Na druhou stranu z filmu sálá dobrá nálada, herci jsou velmi sympatičtí (P. S. Hoffman luxusní opět) a podávají dobré výkony a velmi zajímavá je i hudba, kde má člověk možnost vyslechnout si dobové šlágry. Bohužel s více ucelenějším scénářem by se mohlo jednat o výborné dílo, takhle jenom lehký nadprůměr.

Souboj Titánů (2010)

Takový slepenec akčních scén, které na sebe snad ani moc nenavazují, příběh který nedokáže moc zaujmout a herci, kteří se snad ani moc nesnaží. Pokud se někdy budu chtít podívat na Souboj titánů, vždycky se asi vrátím k tomu původnímu.

Království nebeské (2005)

Takový vcelku nemastný, neslaný výlet na blízký východ. Příliš šablonovité, příliš kýčovité na to, aby to mohlo vzbudit nějaké silnější emoce. Jedinou kladnou stránkou bylo obsazení mých oblíbenců Neesona a Thewlise, kteří se ale na plátně příliš nezdrželi a kupodivu i Bloom patřil k těm lepším stránkám díla. Nebýt zajímavého prostředí a doby, asi bych šel s hodnocením o hvězdu níž, prostě takový slabší průměr, který je na pár místech relativně zajímavý, ale většinou se nejedná o nic, co by tu už x-krát nebylo lépe.

Partička (2011) (pořad)

Někdy jsou scénky sice lehce trapný, ale dost často jsou výstupy protagonistů více než veselé a jejich reakce na nastalé situace jsou leckdy i geniální.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Fincher je velmi, velmi zručný režisér a Benjamin Button to jenom potvrzuje. Režisér od prvního záběru ví, čeho chce v divákovi dosáhnout a jde si za tím urputně až do konce a myslím, že se mu to daří měrou vrchovatou. CCBB je příběh velmi sentimentální a melancholický, svojí náladou se blíží Burtonově Velké rybě, ale ve výsledku je mnohem smutnější a zároveň poklidnější. Až na pár výjimek vlastně neobsahuje nějak vyhrocenější scény, přesto mě osobně ani přes svojí délku nenudil a každý záběr jsem hltal. Místy mi možná vadila až příliš vyhlazená forma, ale celkově jsem si film velmi užíval.