Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameron dostal větší rozpočet a patřičně si ho užil. Vynikající akční sci-fi s opět vynikajícím Arniem (ačkoliv v poloze z jedničky ho mám radši). Další Jamesův příspěvek do pokladnice světového filmu.

Vetřelec (1979)

Brutální horror z temných hlubin vesmíru (kde nás nikdo neslyší křičet). Scott svůj film postavil na stísněnosti a uzavřenosti nákladní lodi, kde posádka musí sdílet místo s neznámou a hrůzostrašnou stvůrou. Do toho ještě konspirace obřích korporací a povolování nervů posádky dělá z Vetřelce jednu velkou strhující jízdu, která sice k cíli nejede žádnou ohromnou rychlostí, ale donutí se před každou zatáčkou pořádně chytit madel.

Terminátor (1984)

Nesmrtelný Arnold ve své nesmrtelné roli a Cameronovo důrazné vykročení mezi filmařské legendy. Výborné, drsné, syrové sci-fi s vynikajícími efekty a plné napětí.

Zamilovaný profesor (1996) odpad!

Teda výběr rolí Eddieho Murhpyho opravdu nechápu. Jestli mu prostě lepší film nenabídnou nebo jestli je programově odmítá a schválně si vybírá ty špatný nebo jestli se třeba s někým vsadil, že v nejhorší stovce filmů bude aspoň 20 ve kterých hraje hlavní roli, nevim... ale tohle je opravdu špatný.

Železný orel 3 (1992)

No pravda film to je zábavný, říkal jsem si, že v dalším díle můžou po moderních (vcelku, přeci jenom už nějaký to desetiletí za sebou mají, ale přece) stíhačkách házet kameny (a ono taky že skoro jo). Celkově je to vcelku hloupost na všech frontách, kromě teda hlavních hrdinů, díky nimž dávám aspoň *

Cyborg (1989)

Možná nejlepší Van Damův film. Skvělé prostředí, souboje a i příběh. Tedy skvělé na produkci, ve které byl film natočen. Z filmu jde samozřejmě velmi notně vidět, že se pořád jedná o béčko, ale takhle myslím může správný béčko vypadat a tvůrci se opravdu snažili, u mě krásný 3*.

36. komnata Shaolinu (1978)

Klasický představitel svého žánru. Za mlada se mi to líbilo, když jsem se na to podíval po letech, zjistil jsem, že kromě pár scén, především z tréninku, mě toho zase tak moc neoslovilo.

Můj soused zabiják (2000)

Průměrna krimi komedie s lehce nadprůměrnou zápletkou, několika dobrými a několika špatnými vtipy, zajímavou hereckou dvojicí a nepříliš zajímavým zpracováním. Prostě čistý střed.

Hellboy (2004)

Fajn komixová oddychovka, v této poloze mi Guillermo del Toro přijde nejzajímavějsí, kdy dává prostor svojí fantazii a hravosti, ale zároveň je krocen nějakým vnějším rámcem (v tomto případě předlohou). Navíc se mu vydařil výběr herců a nikoho lepšího než Perlmana snad ani vybrat nemohl. Bohužel trochu mi tam nesedl Roden, ale jinak se jedná o příjemný nadprůměr.