Třetí muž (1949)

Výborný noir se skvělými herci a rychlým tempem.

Gokudó sengokuši: Fudó (1996)

Céčkové motivy, neuvěřitelně absurdní situace ve velmi slušivém kabátku a svěží režii. Parodie na opravdu špatné filmy nebo jen špatně napsaný film? Těžko říct, ale skvělé postavy a nápady. A teď nemyslím jen hermíka ;-)

Match Point - Hra osudu (2005)

Velké překvápko. Film plný ne zrovna kladných figur vás do sebe vtáhne a nepustí až do konce. Vřele doporučuju.

Cokoliv (2003)

Podceňovaný film podle mě. Allen v tomhle filmu ukazuje, že má co říct i v dnešních dnech, je to moderní, svěží komedie s výbornými hereckými výkony ústřední trojky.

Darebáčci (2000)

Opravdu překvápko. Asi nejpřístupnější Allen i pro lidi, kteří jeho humor nemusí. Pusťte to někdy někomu, kdo o Allenovi neslyšel a uvidíte, co on na to ;-)

Sladký ničema (1999)

Sladký ničema mi moc nesedl. Popravdě mi přišlo, že je to na biografii málo dějové, přesto oceňuju výkon Seana Penna v hlavní roli.

Výstřely na Broadwayi (1994)

Slabší čtyři hvězdičky. Tenhle film je přece jenom příliš utahaný, ale jinak zajímavé téma.

Annie Hallová (1977)

Allenův nejslavnější film je výborný, přesto se podle mě nejedná o jeho největší dílo. Každopádně Oskar je zasloužený.

Láska a smrt (1975)

Nejlepší Woody Allen, lepší než všude doporučovaná Annie Hall. Tohle prostě musíte vidět.