Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Moc pěkný filmový debut, opravdu srandu a Derek je legenda, stejně tak spousta scének, ale Evil Dead mám mnohem radši. Jinak moc pěkné, Petere.

Animatrix (2003)

Velmi pozoruhodná série několika anime filmů na téma matrix. Každý má v sobě něco kvůli čemu stojí za to ho vidět. Můj favorit je Detective Story, jemně noirově pojatý kousek.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Brazilské pulp fiction. Tři vzájemně propojené příběhy a skvělá atmosféra. Jo jo, láska je někdy kurva...

Americká krása (1999)

Vizuální, režisérská, scénaristická i herecká dokonalost. Nepopsatelně krásný film, který je jako dělaný na několikero shlédnutí. Ano, takhle žijí normální američané. Kevin Spacey je bůh. Jen dodávám, že se kupodivu povedl i CZ dabing Brousek jako Spacey je dost uvěřitelný.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Začátek vypadá slibně, ale je to dost slaboduchý film, kde je pár dobrých fórků a děj je neuvěřitelně tupej. To jsem si myslel Ali, že si vtipnější.

Hellboy (2004)

Guillermo se předvedl. Blade 2 se mi moc nelíbil, uznávám, že jeho největší chyba byla v chabším scénáři, který měl neúměrně moc akčních scén, ale scénář nebyl dílem Guillerma, ten v tom filmu odvedl celkem zručnou práci a jeho výtvárná stránka byla slušná. Výtvarná stránka Hellboye je ale daleko lepší a to není vše. Scénář nemá žádné větší díry, dialogy nenudí, postavy nejsou ploché (jako u Blade II) a Pearlmanovo charizma nasazuje všemu jen korunu. Jsem rád, že se kromě Spider-mana a X-menů povedla další comicsová adaptace... už aby tu bylo Sin City...

50x a stále poprvé (2004)

Ze začátku se člověk děsí, aby nešlo o další blbost, pak se to v celku rozjede. Příjemná romantická komedie, ale je jich vážně tolik lepších, že tahle je jen šedým i když celkem příjemným průměrem.

Tygr a drak (2000)

Tento film má jednu velkou smůlu v mém hodnocení, viděl jsem před ním několik asijských filmů v čele s dokonalým Hrdinou. Je proto těžké dát tomuto filmu pět hvězdiček, když zdaleka není po celou dobu tak napínavý jako Hrdina, nebo zábavný a povedený jako Zatoichi. Má svá slabá místa. Scénář místy vázne, ano je tu pár úžasných scén, ale taky jsou tu scény, které se dali napsat jinak, aby byli kratší a zajímavější. I výtvarná stránka ve srovnání s Hrdinou kulhá, ale myslím, že co je třeba vyzdvihnout jsou perfektní herci a naprosto úžasná choreografie. A navíc je poznat, kde se bratři Wachovští inspirovali v Matrixu. Prostě ten film má ode mě 4* a maximálně 4,5*. Ale na druhou stranu buďme rádi za takové filmy, které nám nekazí chuť jako Poslední Samuraj.

Lesní duch (1981)

Úžasný film. Sam je borec. Skvělý scénář i režie a to nemluvím o tricích a maskách. Je vidět, že když se dělá něco s láskou k žánru jde to krásně. Tenhle film je podle i mě lepší než Jaksonův Bad Taste. Nemá hluchá místa a odehrává se prakticky na jednom místě i přesto dokáže daný prostor využít. Jdu si sehnat dvojku ;-)

Flákači (1995)

Tenhle film je opravdu maso v jedné věci. Na videokazetě v půjčovně na vás civí Brenda z Beverly a vy si říkáte aha, další kravina s tou holkou, co jí po seriálu už nikde nechtěj, ale pak se kouknete pořádně a uvidíte Jasona Lee a říkáte si, to by nemuslo bejt špatný. A pak uvidíte v rohu Jaye s mlčenlivým Bobem a je rozhodnuto. Domů si nesete komedii, která není béčko i když její obal tak rozhodně působí. Je plná hlášek a řeší se tam například i to, zda by Lois Laneyová mohla mít Supermanovo dítě ;-) A to nemluvím o loďce nebo jedi schopnostech, nebo závěrečné soutěži, či o sexu na zadním sedadle VW a ženské, co věští nahoře bez. Žádná upocená trapárna, poctivá komedie.