Millerova křižovatka (1990)

Výborný film s výbornými hercemi. V rámci filmografie bratří Coenů se jedná sice jen o lehký nadprůměr, přesto zajímavě pojatá gangsterka. Scéna s Thompsonem nemá chybu.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Film s nepopsatelně mrazivou atmosférou od začátku do konce. První půlka nás sice spíše seznamuje s hrdiny, ale už první zjevení "syna Sama" je na tolik mrazivě chladné, že se napětí nezbavíte do konce filmu. Druhá půlka, kde dochází ke krizi a katarzi a výbornému vyvrcholení je co do tempa a napínavosti vyprávění ještě dál. Spike Lee je borec!

Pojistka smrti (1944)

Další vynikající klasický noir film. Opět velmi sevřená atmosféra, promyšlené dialogy i vnitřní monology a vynikající režie. U tohohle filmu jsem si navíc říkal, že musel být jedním ze zdrojů inspirací Franka Millera při psaní a kreslení Sin City.

Sunset Boulevard (1950)

Vynikající atmosféra, skvělé herecká výkony, výborný scénář a režie. Tenhle film je prostě klasika.

Tváří v tvář (1997)

John Woo ukázal, že nezapomněl nic dobrého ze svých honkongských majstrštyků a využil velkého rozpočtu a výborných herců (hlavně Nicholas Cage). You must see!

Pro hrst dolarů (1964)

Rozhodně poctivě udělaný remake, který ale není bez chybičky. Bere se ve srovnání s Yojimbem příliš vážně a postsychronní anglický dabing italských a španělských herců dost kazí dojem. Přesto povedený film a v dnešní době už klasika.

Železný opičák (1993)

7/10. Příjemná pohádka o dobru a zlu, kterak čínský Robin Hood (vystupující pod jménem Iron Monkey) pomohl chudým a přemohl generála, vykořisťovatele. Vynikající souboje, zvlášť závěrečný je nezapomenutelný.

Spojenec (2006)

Chytrá kombinace několika žánrů s brilantní režií. Clive Owen a ústřední černošská dvojka vyloženě září.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

3 a půl hvězdy. Lepší než Talladega, ale pořád to nemá dostatek fórů jako jiné počiny Frat Packu. Nejlepší jsou zde ale bezkonkurečně scény se Stevem Carellem a "Afternoon Delight" ;-)

Jako zabít ptáčka (1962)

Krásný film o dětství v malém městečku, rasismu a předsudkům. První půlka se věnuje spíše dospívání hlavní hrdinky, v druhé půli sledujeme napínavé soudní drama. Gregory Peck v nejlepší formě.