Cesta na Měsíc (1902)

Nádherný film i po letech. Pro mě jako fanouška Vernea a do jisté míry i Karla Zemana srdeční záležitost. Na úroveň triků i výtvarné stránky jsem nevěřícně zíral.

Critters (1986)

Roztomilé vraždící příšerky se do vás zakousnou a nepustí. Příjemně odpočinková záležitost.

Upír Nosferatu (1922)

Velmi působivý snímek německého expresionismu. Závěrečné dva akty bohužel nedosahují kvalit těch zbylých, jinak by to bylo za plný počet.

Pravidla moštárny (1999)

Jistě, do dokonalosti má filmová podoba daleko, ale síla příběhu, hereckých výkonů a hudby Rachel Portman je prostě uchvacující.

Město andělů (1998)

Až na poslední pekelnou čtvrthodinku snesitelný průměr plný scénáristických neobratností. Romantika je zde spíše vynucená než přirozená a vztah andělů a lidí daleko lépe zachytil Wim Wenders v Nebi nad Berlínem, jehož je Město andělů nepovedeným remakem.

Tráva - dějiny hulení (1999)

Opravdu spíše historický dokument, kterému chybí nějaká podrobnější analýza problému ať už v minulosti nebo v současnosti. Příliš sleduje chování vlády a církve a ignoruje chyby / přínosy druhé strany (uživatelů a zastánců). Přesto jde o zábavný snímek.

Jednoduchý plán (1998)

Lehce nadprůměrná variace na coenovské příběhy. Film táhne kupředu především Billy Bob Thorton, Raimiho režie a velmi atmosférická Elfmanova hudba.

Dracula 2000 (2000)

Srágora 2000. Autorům bohužel nestačilo zprznit originál přenesením do současnosti, ale přidali k drakulovské mytologii natolik stupidní dodatky, že to otřese i divákem nováckých estrád.