Brouk v hlavě (1969) (divadelní záznam)

"Teda já když se naštvu, tak mě ty vaječníky fakt berou..." Skvělá divadelní adaptace slavné hry. Hlavně Brodský s Bláhou jsou nezapomenutelní.

Život je krásný (1946)

Krásná pohádka pro dospělé s větším než malým množstvím splněného amerického snu. Frank Capra opět dokazuje svůj cit pro sentimentální momenty a Donna Reed je prostě nádherná.

Predátor 2 (1990)

Úplně jiné pojetí než u jedničky s až vetřelovskou atmosférou. Velmi napínavé a strhující.

Podezření (1941)

Ohraná záplatka v zajímavém psychologickém kabátu. Hitchcock dokonale pracuje s atmosférou a opět nabízí plno postav, se kterými se jen těžko sympatizuje.

Superman 2 (1980)

Místy výborné, ale některé momenty jsou opravdu až moc. Největší slabinou je pak především trio hlavních záporáků a nedostatečný prostor pro Lexe Luthora, který je mnohem zajímavější postavou. Přesto z nostalgie dávám 7/10.

RocknRolla (2008)

Guy Ritchie se odrazil ode dna a předvedl ve film vedle kterého vypadá Sejmi eso jako nedomrlý bráška. Do Snatche daleko, ale do Trosečníků ještě dál ;-)

Producenti (1967)

Výborný debut Mela Brookse. S žertíky se netlačí na pilu, zato je zde plno nápadných i nenápadných odkazů a parodií.

Trojka z mravů (1933)

Sympatické prostředí, ale nevyužitý potenciál. Díky tomu závěrečná revolta proti učitelům nevyzní tak dobře jak by mohla.

Odpolední osidla (1943)

Prostě vynikající experiment s úchvatnými nápady.

Nenávist (1995)

Tento film mě minul. Chápu a sympatizuji s myšlenkou, která se zde prezentuje, ale forma sdělení mi příliš nesedla.