El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Ve všech ohledech to funguje na jedničku, tedy až na jednu drobnost, která vlastně vůbec drobností není... Nerad to říkám, ale v mých očích je El Camino přece jen trochu zbytečným filmem, není to nic, co bych si chtěl co nejdřív pustit znova, navíc po takhle dlouhé době to prostě působí tak nějak nedůležitě. Je to prostě spíš takový malý dárek pro fanoušky, kterým já jsem a stěžovat si určitě nehodlám, ale víc, než samostatný film to fakt trochu připomíná dvě epizody seriálu. Jo a asi se teď podívám znova na Breaking Bad, i když jsem to možná mohl udělat, než tenhle film vyšel, z některých věcí jsem byl lehce zmaten a ani recap seriálu na začátku úplně nepomohl, holt už je to fakt dlouho. No prostě... Pěkný to bylo. 7/10

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Politika nikdy nebyla atraktivnější.

Black Moon (1975)

Takhle to dopadá, když přejedete jezevce. 8/10

Suspiria (2018)

Tohle je přesně to, co chci od hororu (film, který ve mě vyvolává pocit, že je někde hluboko v něm zakořeněno pravé, nefalšované zlo, a obsahuje scény, které se mi pro svou zrůdnost zapíšou navždy do paměti, ale zároveň oplývá i tajemnou, vtahující, jaksi svůdnou atmosférou, má silné emocionální jádro, díky němuž mi doopravdy záleží na tom, co se děje, a obsahuje hodně prostoru pro interpretaci a spekulaci), přesně to, co chci od remaku (bere si ty podstatné části z originálu, ale zároveň toho obmění či přidá tolik, že jde ve výsledku o naprosto jiný film) a určitým způsobem i přesně to, co chci od všech filmů (něco, k čemu se můžu stále vracet a pokaždé si odnést bohatý, rozmanitý zážitek a objevovat při každém shlédnutí něco nového). Prostě masterpiece, který v mých očích předčí i (rovněž mistrovský) originál. 10/10

Přežijí jen milenci (2013)

Jako asi dobrý, ale od Jarmusche o upírech s takovým obsazením bych si dokázal představit i něco lepšího. 6/10

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Další velice vydařená Allenovka. "The greatest Danny Rose story", jak ho tady zdejší vypravěč uvede, funguje nejen jako historka na pobavení starých známých u večeře, ale i jako celovečerní film a dalo by se říct, že ten příběh víceméně dostál své pověsti. Mia je taky skvělá, i když nejdřív jsem ji málem nepoznal a oproti o rok pozdější Purpurové Růži tady má dost odlišnou roli. Woody tady tentokrát možná nehází tolik hlášek jako v některých jiných kouscích, ale ztřeštěnost příběhu a skvělá nálada, kterou film vyvolává to v mých očích velice zdařile vykompenzovaly. 8/10

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Moc příjemná komedie, u níž jsem se sice nijak zvlášť nenasmál (spíš mi jen tak mírně pocukávaly koutky), ale stejně jsem si ji fakt užil. Určitě nic unikátního, ale ve své obyčejnosti tak nějak neodolatelné. Sean Penn dementní tím nejlepším možným způsobem. A Nic Cage dostane mnohem míň prostoru, než jsem si vůbec dokázal představit. 8/10

Zoufalství a naděje (2017)

Jasné je, že vizuálně a herecky je tenhle film naprosto úžasný. S obsahem jsem ale dosti bojoval. Tempo je tak trochu vražedné a hodně se tu filozofuje a tak, nakonec jsem ale určitě rád, že jsem film viděl, jde o zajímavý kousek, co nabízí dost podnětů k zamyšlení. 7/10

Joker (2019)

Taxikář + Král komedie + Špetka Batmaních elementů = Joker. Možná v některých kruzích trochu overrated film, ale Joaquin je až moc dokonalý a Todd Philips se kupodivu taky docela vytáh, takže nemohu jít pod 9/10

Noční můra v Elm Street (1984)

Docela dlouho jsem chtěl kouknout na tuhle klasiku a můžu říct... Nečekal jsem, že se u ní tolik nasměju. Debilních dialogů a nechtěně vtipných scén tu fakt není zrovna málo, rovněž některé herecké výkony docela pobavily, najde se tu ale i dost povedených scén a nápadů, co doopravdy fungují, takže nakonec je z toho pro mě prostě takový zvláštní mix, který si lze užít napůl ironicky, napůl neironicky a ničím mě to nějak nenasralo, ke konci už jsem se akorát lehce nudil. Nevím moc jak to hodnotit, ale vzhledem k tomu, že to je celé očividně myšleno vážně (a zatím jsem asi ani neslyšel o někom, kdo by to vážně nebral) tak to nebudu s tím hodnocením moc přehánět a udělím 6/10 Ps: Jestli jsou pokračování o tolik horší (a vtipnější) jak se říká, tak to bych si možná měl dát nějakej maraton nebo tak.