Frank (2014)

Tak nějak to oscilovalo mezi něčím naprosto dokonalým a mezi... Něčím ne úplně dokonalým. V konečném důsledku... Šlo to. 7/10

Omámení a zmatení (1993)

Ani nevím tak úplně proč, ale fakt jsem si to užil. Prostě jsem měl pocit, jako bych tam byl s nima, chlastal a pálil jedno brko za druhým. Ne, že by mi ty postavy přišly nějak úžasné, prostě takoví obyčejní lidé, což se sem asi hodilo. 8/10

Bio Ráj (1988)

Hmm... Možná jsem se měl podívat spíš na tu kratší verzi. První část, Totovo dětství, byla fakt perfektní, nostalgická, vtipná, láska k filmu z ní byla cítit tak silně, jak jen to jde... Jenže pak film značně zpomalí a vydá se pro mě lehce nezáživnou cestou. Doufal jsem, že uvidíme více z Totových režisérských počátků, první krátké filmy, co natočil a tak... Nicméně, jde pořád o velice milou záležitost, kterou asi ocení každý milovník kinematografie. 8/10

Kruh (2002)

Škoda, že jsem to nemohl vidět bez toho, aniž bych byl dopředu ovlivněn všemi těmi odkazy a parodiemi, jejichž existenci Kruh zapříčinil. Stejně jsem ale byl k vlastnímu překvapení nadšen. Přišlo mi, že to bylo dost odlišné od všech ostatních hororů, co jsem viděl, ta atmosféra, ten příběh za tím vším, vizuální pojetí... Prostě mě to dostalo. Na originál jsem zvědav, ale něco mi říká, že tohle bude jeden z mála případů, kdy se mi Hollywoodská verze bude líbit víc. 9/10

Frances Ha (2012)

Pohled na film se může za dva roky fakt změnit. Sice se mi dneska i před dvěma roky tenhle film strašně líbil, ale taky jsem tady tehdy napsal v komentáři, že jsem ho sledoval s úsměvem na tváři a s klidem v duši. Usmíval jsem se dost i tentokrát, klid však z duše jaksi vymizel. 9/10

Oldboy (2013)

Ach jo... Když se tady pročítám desítkami komentářů hlásajících, že tohle je oproti originálu aspoň "pořádná řežba" atd, je mi fakt trochu smutno. Dokonce i třeba takový POMO, od kterého bych čekal nějaký rozumný názor, je bohužel úplně vedle. Tenhle remake může dostat body maximálně za to, že je oproti původní verzi srozumitelněji vyprávěn, v originále přece jen bylo pár částí, co mě zmátly a tak... Jinak je to ale po všech stránkách horší a hloupější. Brolin je sice možná cool, ale Min-Sik Choi v originále předvedl takovou škálu emocí, že ho s přehledem strčí do kapsy. Elizabeth Olsen je sice pěkná a rovněž se asi nedá říct, že by hrála špatně, ale její sblížení s Brolinem působilo totálně nepřirozeně, nebyla tam prostě žádná chemie (navíc vynechání hypnotismu z toho dělá fakt nesmysl). Hodně scén převzatých přímo z originálu tady taky dojebali (Ukážou, jak dostává každej den něco jinýho k jídlu a pak si začne stěžovat na to, že dostává pořád jen knedlíky, wtf...) A ten záporák... Eeh... Prostě totálně zbytečný a trapný. 3/10

Trans (2013)

Pro mě z velké části nepochopitelné a ne takovým tím fascinujícím způsobem. 4/10

Neutečeš (2014)

Stylový, originální horor, který bohužel (jako většina hororů) selhává ve vykreslení postav, na nichž by člověku mohlo záležet, interakce mezi nimi byly rozhodně nejslabšími scénami, jednak kvůli nic moc dialogům, a pak taky kvůli nějakým těm nic moc hereckým výkonům. Ale jakmile se přepne do hororového módu, je většinou na co koukat. Scéna v opuštěném baráku na začátku filmu byla hodně působivá, škoda, že ji pak už nic nepřekonalo. Scéna s bazénem byla naopak dost podivná. Jo a musím vůbec psát jak boží byl soundtrack? 7/10

Králova řeč (2010)

Asi až moc předvídatelné, tak nějak přesně takové, jako bych čekal, bez nějakých vážně zapamatovatelných scén. Začne to tím, že má projev a dojebe to a skončí to tím, že má projev a zvládne to. Co se děje mezi tím je asi jasné. Jenže... Herecké výkony jsou vskutku skvělé, navíc napsáno to taky není špatně... Což je dobře vzhledem k tomu, že se tam víceméně pouze mluví. Slabších 7/10

Kill Bill 2 (2004)

Dřív mi přišla dvojka trošku slabší, po dnešním rewatchi musím změnit názor - tenhle film je perfektní v každém ohledu. Od Nevěstina lahodně cheesy černobílého recapu v autě po srdcervoucí závěr. V původním komentáři jsem psal, jak mě úvod s Madsenem moc nebral... Wtf. Scéna, v níž ho jeho šéf jebe za pozdní příchod je jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy viděl. Prostě masterpiece, minimálně na stejné úrovni jako jednička, ne-li lepší. 10/10