Paterson (2016)

Neobyčejně obyčejný a tak nějak uklidňující film o Patersonovi z města Paterson, který řídí autobus a píše básně. Nikoho lepšího, než Adama Drivera bych si v té roli nedokázal představit. Nejen kvůli příjmení. 8/10

Lásky čas (2013)

Na rozdíl od jiných bych nechtěl, aby to bylo jenom o tom, jak Domhnall nahání pomocí svých časových tríčků Rachel McAdams. To by pak byla prostě taková přeslazená, nudnější verze Groundhog Day, takhle je to takové originálnější. I když pořád trochu přeslazené a občas trochu nudné. Jo a jedna část je vlastně taková mikroverze Groundhog Day... Ps: Bill Nighy byl nejlepší částí filmu. 6/10

RocknRolla (2008)

Kdybych si pustil víceméně jakoukoli náhodnou scénu bez kontextu, nejspíš bych si řekl: "To bude určitě super film." Jenže to, co Ritchiemu skvěle fungovalo dvakrát předtím, ta komplikovanost děje a velké množství vzájemně propojených postav, to mi tady akorát vadilo a ztrácel jsem se v tom, takže to nakonec až tak super není.. Ale musím říct, že Mark Strong tady byl excelentní. 6/10

Mandy - Kult pomsty (2018)

Jsem v rozverné náladě a tak dám o bod víc za čedarového goblina. 9/10

Old Boy (2003)

Po druhém shlédnutí už v Oldboyovi vidím fakt mistrovské dílo. Ta hudba, výkon Min-sik Choie, posledních cca 20 minut, které diváka totálně zdevastují... Asi dokážu pochopit, že to někomu nesedne, ale každý, kdo by chtěl tvrdit, že remake je lepší, ten by si měl ustříhnout jazyk. 10/10

Půlnoc v Paříži (2011)

To město má prostě svoji atmosféru (nehledě na to o jaké době je zrovna řeč), Owen Wilson je ultrasympaťák a co se týče zápletky... Po tom setkání s Fitzgeraldovými jsem si říkal: "Takže o tomhle to celý bude jo? Ok..." Ale nakonec se mi to moc líbilo a funguje to, jako takové pěkné zamyšlení o nostalgii a tak. Sice jsem se těšil na Rachel McAdams a ona tady hrála nesympatickou krávu, ale život prostě není dokonalý... 9/10

Láska a smrt (1975)

To parodické historické zasazení funguje na jedničku a vidět Woodyho sarkasticky komentovat všechny ty smrtelně vážné situace a podobně bylo nadmíru zábavné. Kadence vtipů je poměrně zběsilá, přičemž mě sice celkem hodně z nich nechalo chladným, jiné hlášky jsou však zase přímo geniální. Příjemná, originální, nadprůměrná komedie. 8/10

Špičák (2009)

Počítal jsem s tím, že čím hlouběji v Yorgosově filmografii zapátrám, tím bizarnějšího výsledku se mi dostane. A nejspíš jsem se nemýlil. Příběhově to bylo slabší, ale nijak to nevadilo, jde prostě spíše o sled podivných a dosti znepokojivých scén a výjevů, ale funguje to perfektně. Jen nevím zda by mě to vydrželo bavit, kdyby nebylo milosrdně krátké stopáže. Lanthimos je však každopádně jedním z nejzajímavějších současných režisérů. 8/10

Annie Hallová (1977)

"We have a large vibrating egg." 10/10

The Sisters Brothers (2018)

Na westerny fakt moc nekoukám, ale s takovou hereckou sestavou, jakou se honosí tenhle, jsem nemohl odolat. A určitě nelituji, že jsem se na Bratry Sestrovy podíval, nejenže již zmínění herci jsou vskutku úžasní, příběh je celkem zajímavý a postavy dobře napsané, navíc padlo i pár docela vtipných hlášek, hlavně teda od Joaquina. Nic, co bych musel vidět znova, ale přesto jde o kvalitní kousek. 6/10