Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Hodně intenzivní zážitek. Chápu, že to někomu může přidat jako natahování velice jednoduchého příběhu na příliš dlouhou stopáž, já to tak však neviděl. Místo příběhu tu šlo spíš o navození atmosféry a o vcítění do Eviny situace. Proto toho moc nevíme o Kevinovi samotném, nevíme, proč se chová tak, jak se chová a tak nikdy nemůžeme vědět, jak se zachová příště, stejně jako to nemůže vědět Eva. Uteklo mi to celkem rychle a fakt se mi líbilo jak to bylo natočeno, hodně pozornosti bylo věnováno detailům a režisérka toho prostřednictvím svých záběrů umí sdělit fakt dost. Herecky navíc bezchybné, hlavně mě dostal Ezra, u něhož jsem pro všechny ty Justice Leagy a Fantastická zvířata zapomněl, že taky umí fakt hrát. Takže jo, naprostá spokojenost. 9/10

Showgirls (1995)

No, určitě nejde o jeden z nejhorších filmů všech dob, na to máme jiné experty, ale jako jo, špatný to bez pochyb je. Občas to sice připomíná filmy jako třeba Boogie Nights a člověk v tom může tak trochu vidět něco ucházejícího, čím to mohlo být, natočený to není vůbec špatně, ale... v konečném důsledku to špatný fakt je. Nějakému vývoji postav se tu nevěnuje vůbec prostor, ale přitom opravdu velkou část filmu zabírají interakce a dramata mezi nimi, což samozřejmě vůbec nefunguje a na hlavní postavě konkrétně není nic zajímavého, hlavně ze začátku je neustále na všechny jen bezdůvodně nasraná. Teda jako jo, Elizabeth Barkley je sexy, ale zároveň taky díky svému hereckému projevu (a scénáři) působí většinu času dosti komicky. Rozhodně nic příliš pozoruhodného, ale na druhou stranu je tam dost často na co koukat a z nějakého záhadného důvodu mě to ani přes celkem přehnanou stopáž (obzvlášť na to, jak málo se tam toho stane) nějak úplně neunudilo. Závěr byl fakt zvláštní. 3/10

Mary a Max (2009)

Nevím, jak bych na to reagoval jako dítě, ale takhle můžu asi říct, že jde o jeden z nejlepších animáků, co jsem viděl. Krásně se v něm snoubí deprese a smutek s nadějí a humorem, animace je unikátní a skvěle se hodí k obsahu... jo a moc se mi líbila hudba. 9/10

Divoká planeta (1973)

Pro ten film mám hodně respektu, animace skvělá, spousta nápadů a skvělý soundtrack, u mě to však dosti ztroskotalo na příběhu, který je sice asi celkem zajímavý, ale mou pozornost moc neudržel, i přes krátkou stopáž. Prostě moc nesedlo no. 6/10

C'est arrivé près de chez vous (1992)

Výborný nápad, z něhož tvůrci vyždímali spoustu skvělých, opravdu černohumorných scén. Tak trochu na jedno použití, bez nějakého většího smyslu, ale přesto zábavné, originální a provokativní. Poelvoorde byl vynikající. 7/10

Rodinná oslava (1998)

Hmm... tak to byla síla. Svým názorem na Dogma 95 si nejsem tak úplně jist, nicméně tady ty zákonitosti měly smysl, hlavně způsob, jakým je to natočené. Co se týče děje... tak prvních dvacet minut nic moc, ne, že bych se vyloženě nudil, spíš jsem byl zmaten (moc jsem se nevyznal v postavách a unikal mi význam některých scén), ale od chvíle, kdy si taťka vybere zelenou a synek začne s proslovem, je z toho neskutečně hutné drama a já každou jeho sekundu hltal a chtěl jsem vědět, co bude dál. Navíc ty lehce matoucí scény ze začátku začnou dávat smysl. Ke konci jsem si sice ještě párkrát říkal: "Vážně by ti lidé reagovali takhle?", ale po většinu času byly reakce pravděpodobně mnohem realističtější, než by byly třeba v klasičtějším, hollywoodském filmu, takže... v pohodě mohu udělit krásných 9/10

Zelig (1983)

Nejsem ještě Woodyho znalec (ale propracovávám se k tomu), stejně si však myslím, že mohu už teď říct, že Zelig je asi jedním z jeho nejunikátnějších filmů. Možná i jeden z nejlepších. Občas to působí jako skutečný dokument (hlavně při rozhovorech), což se mi fakt líbilo, jindy zase Woody přihodí nějaký geniální vtípek, což se mi pochopitelně líbilo taky. Zároveň jde o zajímavou a chvílemi i dojemnou výpověď o lidské povaze. 9/10

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Emocionálně vyčerpávající, ale zároveň tak vtahující, že se k tomu chci vracet znova a znova. Absolutní nádhera, pravděpodobně nejlepší romantický film všech dob, a jeden z oblíbených filmů mé mámy :) 10/10

Skřet 2 (1990)

Nezařadil bych to mezi ty nejlepší nejhorší filmy, ale jako joo, má to svoje momenty. Kromě těch nejznámějších třeba popcornovou scénu, celkem slušný wtf. Taky mě hodně bavil mrtvej děda, co se úplně náhodně zjevoval, jak se mu zachtělo. A táta, co hrozil synkovi soutěží v hladovění.

Gummo (1997)

Kluk s růžovýma králičíma ušima, špagety ve vaně, bitva s židlí... Gummo toho nenabídne moc, ale zároveň fakt hodně. 7/10