Anomalisa (2015)

Snídaňová scéna je nejděsivější věc, co jsem kdy viděl. 10/10

Štěstí (1998)

Tahle zvrácená lidská mozaika je docela skvěle napsaná a v některých momentech fakt silná, ale přece jen to nemuselo mít dvě hodiny, někde uprostřed to bohužel fakt trochu ztratí dech. Konec to nicméně tak nějak vynahradí a spousta drobných detailů a hlášek si mě fakt získala. 8/10

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Prostě strašně milý, okouzlující film, nijak přehnaně přeslazený, všeho je tu tak akorát. Nápad s oživlou filmovou postavou je fakt super a myslím, že muselo být celkem složité zpracovat ho tak, aby se neobjevilo moc nelogičností a aby zároveň film celou dobu bavil a fungoval jako romantická komedie. Což se přesně povedlo. Mia s Jeffem úplně top. 9/10

Taková zvláštní rodinka (2001)

Věci co mě v souvislosti s tímhle filmem štvou: 1.) Překlad názvu. 2.) Lidé, co sem píšou pičoviny typu: "Má to být Komedie/Drama, zasmál jsem se asi třikrát a toho dramatu tam taky moc nebylo, takže to je prostě jenom divná slátanina!" No co, jejich blbost... Nevědí o co přichází. Věci, co na tomhle filmu zbožňuju: Tak nějak všechno. Ale nejvíc asi Gwyneth Paltrow a Needle in the hay. 10/10

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Herecky velice uspokojivé, Woody navíc zase jednou dost úspěšné těží z prostředí. Jinak ale lehké zklamání, hlavně po tom, co jsem viděl Půlnoc v Paříži, což je v mých očích film unikátní, tohle je prostě příjemný, relativně zajímavý, nijak zvlášť vtipný či zapamatovatelný kousek ve Woodyho filmografii. Po dlouhém rozvažování to ale asi vyjde na pěkných 7/10

Osm a půl (1963)

Realita a film, představy a vzpomínky. A hodně, hodně žen. A stepující námořník. A nakonec... nic? Co já vím. Vím jen, že Fellini si mě hned napoprvé získal. 9/10

Teď se nedívej (1973)

Fakt zvláštní film, jehož závěr jsem teda příliš nepochopil, stejně se mi jako celek ale poměrně líbil. Je dost pomalý a disponuje tajemnou, zlověstnou atmosférou, která skvěle pasuje k Benátkám, do nichž je děj zasazen. Film mě ničím nijak neuzemnil ani neohromil, některé scény ale vyčnívají nad ostatními, především díky způsobu, jakým jsou sestříhané. Sutherland nebyl špatný, ale jeho výkon byl pro mě (stejně jako v konečném důsledku celý film) občas trochu matoucí - hlavně scény, v nichž se usmíval, i když se to absolutně nehodilo. Každopádně... Něco do sebe to má a rozhodně to ve mě probudilo zájem, abych si zjistil, co že to vlastně mělo znamenat. Jestli se na to někdy kouknu znova, to už je jiná otázka a obávám se, že odpověď by byla spíše záporná, ale kdo ví... 7/10

Spáč (1973)

Až se divím, jak málo mi to po stránce humoru sedlo. Grotesky prostě úplně nemusím. Občas se sice vynoří nějaká skvělá hláška (přece jen to je Woody), ale z velké části mi to asi přišlo tak nějak... otravné. Příběh byl celkem zajímavý, ale příště si od Woodyho dám zase něco méně šíleného, nejlépe něco kde se tolik nepobíhá a neřve, ale především prostě mluví. 6/10

Černej Dynamit (2009)

Moje znalosti blaxploitation filmů nejsou nic moc, popravdě ani nevím, zda jsem to napsal správně. Tuhle poctu/parodii jsem si však fakt užil, i když po dějové stránce to až na pár příjemně šílených aspektů nebyl žádný zázrak. Ale když má hlavní hrdina vlastní znělku, navíc takhle chytlavou, těžko můžu nějak víc kritizovat. A jméno Little Richard pro mě už nikdy nebude jako dřív. 7/10

Pianistka (2001)

A to jsem si myslel, že můj učitel na bicí byl divnej. 8/10