Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

To nejlepší v rámci žánru a rozpočtu. Poutavé, věrohodné, dobře zahrané. Dá člověku víc než deset vyučovacích hodin o této historické dvojici. Zdejší nízká hodnocení si vysvětluju jako projev neodůvodněné české sebekritiky.

Ledové království (2013)

Hezká animace, ale příběh psali očividně dva idioti, kteří se jaksi nemohli domluvit na charakteru postav a príběh postrádal smysl.

Emanuelle nera (1975)

Zajímavý, trochu úchylný a trochu zábavný, inspirující film s delším rozběhem, kamera nic moc, ale příběh to mělo.

Ona (2013)

Bezesporu zajímavé, trochu smutné, trochu moc knírovaté. Kam jen Samantha odešla?

Hook (1991)

Pěkně zpracovaná pohádka pro dospělé.

Okno naproti (2003)

Vynikající film. Realita života hlavní hrdinky mě dojala. Kolik lidí není schopno změnit svůj nespokojený život? Kolik lidí se ocitne tam, kde vlastně nikdy nechtělo být? Příběh vypráví o skutečných lidech, kteří jsou v jednom okamžiku postaveni před rozhodnutí, které změní směr jejich života. Co jedna generace (cukrář) nemohla uskutečnit, musí napravit ta další. Ve filmu je mnoho myšlenek - je podle mě chyba hodnotit děj filmu jako předvídatelný - to rozhodně není.