Malá Miss Sunshine (2006)

Obsahově přeceňovaná roadmovie - ovšem za tak parádní finále, u kterého jsem se smál jako blázen a v posteli si zatrsal společně s Abigail musím dát čtvrtou hvězdu. PS: Alan Arkin byl Bůh a z Paula Dana něco bude.

Kopačky (2008)

Aloha! Další komediální zásah tentokrát s příchutí Piňa Colady. Po mírném zklamání od Zbouchuté a nadšení ze Superbad jsou Kopačky někde mezi - a přesto jinak pojaté. Vtipy a gagy jsou servírovany v malých dávkách, s přesností a spolehlivě míří na bránice a nepůsobí ani trochu trapně. Herci jsou skvělí - Paula Rudda začínám žrát, Mila Kunis - no je to kočka, ale na Kristýnku Bell u mě nemá:-)

Jezero smrti (2008)

Já sem vesničanům nikdy moc nevěřil! Máme tu další survival horor v přírode, tentokrát u jezera Eden. Faktem, a tím nejděsivějším je, že všechny ty hrůzy se klidně mohou odehrávat v nějakém Kačáku u nás na chatě za lesem. Děsivá představa. Eden Lake je natočen tak realisticky, až z toho doopravdy mrazí. Britská reakce na romantické výlety do přírody a zvyšující se dětskou agresivitu funguje na celé čáře - podtrženo přirozenými hereckými výkony (u děcek až hrozivě). Z některých výjevů mi bylo až špatně a vážně jsem se modlil aby přišla nějaká (klidně!!!) dementní pointa, že za vším stojí démon/duch/satan/cokoli nadpřirozeného - protože ta autenticita..no...šílené.

Ultraviolet (2006)

Kdybych si tuhle lepkavou slátaninu pustil v počítači, nevěřil bych, že jsem omylem nezapl nějakou počítačovou hru. Druhořadou počítačovou hru. Ale televize mě přesvědčila, že TOHLE je opravdu film. Ani nemám sílu dštít síru na konkrétní věci, protože tady je sakra špatné úplně všechno! Aspoň, že ta celkem pohyblivá Milla s fialovými vlasy vypadá božsky.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Po delší době povedený thriller. Chutný koktejl obsahující výborné výkony všech herců (Ribisi s Cate ale vedou), napínavý příběh okořeněný vůbec ne trapným a "vycucaným-z-prstu" mysterióznem s příjemnou mrazivou atmosférou.

Romeo musí zemřít (2000)

Další z pokusů Jeta Liho posadit (nakopat?) Ameriku na zadek. A zase se podobně jako v "Od Kolébky do Hrobu" hraje zejména podle afroamerických pravidel (viz výběr herců a hip hopový soundtrack). Tentokráte to není tak zlé, zejména díky pár vtipným momentům, okouzlující Aaliyah a energickým bitkám, na druhé straně prostoduchý scénář a amatérská režie - řekněme si to narovinu, třetí hvězda pouze za Jeta, který si ji ze mě vymlátil:-)

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Del Toro, oblíbenec, které ho jsem začal pozorně sledovat poté, co mne uvěznil ve svém Faunově Labyrintu (pozitivně samozřejmě), se vizuálně parádně rozjel. Stvořil opravdové panoptikum příšerek a pohádkových bytostí = to vše samozřejmě po svém. Disneyho zoubková víla v podobě hodné víly se může jít klouzat před piraňoidními Zubničkami a Anděl smrti, který mi připomněl Požírače dětí z Labyrintu, vypadá dostatečně děsivě. Ale kromě vynikajících triků a roztodivných nápadů příběh nezůstává o nic pozadu. Objevují se nové postavy, prohlubují a vznikají nové vztahy a všechno to příjemně ubíhá bez špetky nudy. Sem s trojkou!

Tokio! (2008)

Poetické, barevné, surrealistické, bizarní, depresivní i vtipné - takové je mé nejoblíbenější město? Kde si můžu zarezervovat letenky??!

Čtvery Vánoce (2008)

Scénář? Neurazí - nenadchne. Režie? Neurazí - nenadchne. Herci? Neurazí - nenadchnou. Gagy? Neurazí - nenadchnou. Tři hvězdy? Za wrestlující Reese - Vánoce.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Neuvěřitelně debilní zápletka, kterou Zohan disponuje má v sílu v tom, že se dá rozpitvávat a zesměšňovat donekonečna (mne zaujala piraňa žijící V MOŘI u pobřeží BLÍZKÉHO VÝCHODU). Nicméně Adam Sandler je sympaťák a pár vtipů se mu v té halucinogenní patlanici podařilo extrahovat. Triko s MARIAH (Carey) rulez:-) A je pravda, že když se tam objevila sama Mariah Carey a na otázku, zda-li má přijmout Fantoma odpověděla "To je nějaký nový rapper?," tak mě to položilo úplně. Takže slušné dvě hvězdy a Adame, příště neurážej mou inteligenci tak okatě.