Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

aha... tohle jsem fakt vidět nemusel. řešit to, jestli byl komunistický režim zrůdný je něco tak bezpředmětného, jako když bychom přemýšleli o tom, jestli jít nebo nejít na nový film zdeňka trošky, ne?

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Právě jsem se vrátil z předpremiéry v Kině Lucerna a nemůžu se ubránit smíšeným dojmům z právě shlédnutého filmu. Jistě, jde o velmi kvalitní dílo plné fantazie, imaginace, nápadů, originality i filozofické roviny. Vždyť je to také film Terryho Gilliama! Ale ten závěr prostě působil velmi velmi nedodělaně, což trochu shodilo předchozí Gilliamovy snahy natočit další geniální výplod své mysli. Před filmem jsem se malinko obával, jak mistr zvládne ukočírovat takové množství hereckých hvězd a nakonec se to povedlo. Ledger a Farrell o level vejš než ostatní (Depp měl žel ve filmu jen málo prostoru a tak stačil nahodit jen pár svých klasických ksichtíků a Law byl značně nevýrazný, jak se i vlastně předpokládalo). Potěšil mě ovšem Andrew Garfield, kterého jsem viděl poprvé v snímku Boy A, kde mě naprosto dostal a tahle role mu také sedla na výbornou! Tedy abych to shrnul: Pokud chcete zažít opravdové filmové unášení nádhernou obrazotvorností, dámy a pánové, zkuste právě tu Dr. Parnasse!

Dvojka (2009)

Film je realistickou sondou (ano, ruční kamera) do života dnešní dvojice třicátníků, která vás sice k smrti neunudí, jak byste u takového snímku čekali, ale trochu mi unikl smysl toho, proč byl snímek natočen. Takové filmy se musejí přestat točit, jinak se česká kinematografie nikdy neuzdraví.

Kdo seje vítr (1960)

Jasně, lidé mají vždy problém s přijímáním nových pohledů na věc. Mají rádi to své zaprděné a stokrát vyzkoušené teplíčko. (Nebudu tu psát, že jsou zde použity dávno již překonané argumenty, což v dnešní postmoderní době nikoho nepřekvapí, protože se dnes může zpochybnit uplně cokoli...) Tento trochu naivní film nás spíš než k tomu, abychom uvěřili darwinistickým teoriím, vede k tomu, abychom se zamysleli, jak hodně tolerantní lidé jsme vůči názorům zcela odlišným od těch našich. Je však darwinistický svět stejně tak tolerantní vůči světu věřících, jak od něj sám tak vehementně vyžaduje?

Hlad (2008)

Zcela jistě hnusný a neuvěřitelně intenzivní film o základních lidských rysech, potřebách, vlastnostech, idejích, důstojnosti, krutosti, životě, smrti, víře, beznaději i naději... A rozhodně ani jeden záběr či scéna nebyla zbytečná, ale měla svojí naléhavou symbolickou hodnotu!

Naprosto osvětleno (2005)

Sterilizujte skvělou a velmi silnou knihu, která má myšlenku, příběh i fantazii. Vyberte z ní tu nudnější příběhovou linii a máte další průměrný film, který pro změnu zase předvádí studentům filmových škol pro budoucí režiséry, kudy se v práci s adaptacemi knih určitě neubírat. Liev Schreiber však ukázal, že špatným režisérem rozhodně není, jen tu knihu vzal trošku od špatného konce.

Ve jménu otce (1993)

Velmi silný příběh podle skutečných událostí, který asi nenechá jentak nihilisitkcy sedět v gauči žádného člověka, který má alespoň trochu nějaké té touhy po spravedlnosti. Příběh je zasazen do 70. let, kdy IRA svými bombami zabila mnoho anglických civilistů. Lůza si žádá rychlá a radikální řešení a vláda jim je musí poskytnout, byť za to budou pykat nevinní lidé a to dosti tvrdě...

Daniel Landa - Vltava Tour 2003 (2003) (koncert) odpad!

Daniel "Slizká olysalá hlava" Landa zase podpráhově cpe svým ovečkám svá pompézní namyšlená moudra o národní pospolitosti a hrdosti! Masám a lidem, kteří chtějí mít zjednodušený názor na svět, tohle musí lechtat ouška a opěvují svého nového národního barda, který se rád stylizuje i do postav středověkých hrdinných rytířů, kteří v době zlé, své rodné hroudě vždy rádi přispěchají na pomoc! Milujme ho a ubijme všechny, kteří by tomuto samozvanému geniovi chtěli spílat!

Ošetřovatelka.Bojovník.Chlapec (2008)

SPOILER Návod, jak vyrobit film, který z vás vyždímá i tu nejposlednější kapku: Nacpi do filmu divnej vztah syna s matkou, eterickou nemocniční sestřičkou. Ta se uplně divně seznámí s napraveným násilníkem (drsnější než Vin Diesel) a pak najednou umře, protože se už divák začal trochu nudit a pak se ten ex-násilný double-pán postará o toho sirotka, který vám k tomu ještě pěkně zatancuje. Tohle už pak nezachráněj ani ty, stále ještě divácky vděčný, barevný filtry.