Panna a netvor (1978)

Smrtelnost si začal uvědomovat, až když poznal lásku. Již nebyl zvířetem, ale ani člověkem. Netvor, který chytá bezbranné kolouše jako predátor a přesto chová něžné city k nevinné čisté panně. Úžasné a některými obrazy i úděsné metaforické dílo, které snad nemá hluché místo. Romantická poezie i děsivý horor, pohádka spíš pro starší nebo méně veselé děti.

Poslední výkřik módy (2007)

Do 7.6. 2009 také můžete spatřit v rámci výstavy známého holandského fotografa Erwina Olafa v Galerii Langhans.

Noční můra v Elm Street (1984)

"Budeme potřebovat nosítka a také nějaký smeták...!" Není to vůbec špatné, efekty a vůbec celá výtvarná stránka filmu mě mile překvapily a vythrly tak tento film ze spárů béčkové kategorie! Johnny Depp a jeho vysáváníschopná postel také mile potěší.

Bosé nohy v parku (1967)

No spíše podprůměrná a klišovitá romantická komedie na klasické téma prvních manželských neshod a jejich zdárných vyřešení s potleskem plné ulice lidí na konci filmu.

Válka policajtů (2004)

Ultrasyrová francouzská kriminálka, která sice obsahuje malou špetku nelogiky, ale vyvažuje to atmosférou, hudbou a hlavně bezchybnými hereckými výkony obou hlavních představitelů, kteří však mohli velmi dobře stavět na svých kvalitně napsaných postavách. Už mi tam chyběl jenom Delon.

Sama doma (1998) (pořad)

já jsem taková kráva...

Milionář z chatrče (2008)

Film, kterému jsem zkrátka nevěřil. Jde o klasický klišovitý hollywoodský příběh v exotických indických kulisách, který celému západním světu ukazuje, že "Americký sen" se nemusí žít jen v Americe, ale vlastně po celé Zemi. Stačí jen když přijme určitá kultura něco hezkého, co Amerika nabízí (v tomto případě přenádhernou soutěž "Chcete být milionářem")! Film spolehlivě zaplácne touhu západního člověka, který chce do určité omezené míry poznávat jiné kraje a mravy (aniž by ho osobní zainteresovanost musela hnát k nějaké osobní aktivitě či nahlodanému svědomí). Ne, západní divák se nebude znásilňovat k pohledu na uplně odlišné vnímání světa či na jinou kulturu, to si raději pustí přežvejkanou blbůstku s indickým lookem, která navozuje pocit autentičnosti a zároveň neustálého pocitu, že je nám to povědomé (=příjemněji se nám to vstřebává). A vzhledem k tomu, že v Indii je obrovská poptávka po filmovém průmyslu, je tento film neuvěřitelně výhodným marketingovým tahem a to i proto, že neměl nějak oslnivě velký rozpočet. Klobouk dolů, Danny Boyle! To bych určitě od režiséra geniálního "Trainspottingu" nečekal. P.S.: Musím ale vyzdvihnout perfektní kameru a střih, to se opravdu povedlo, ale raději doporučím "Město bohů" nebo "Tropa de elite"!

Sedmá pečeť (1957)

Plný počet dávám až po přečtení Bergmanova scénáře s popisky, který je velmi zajímavý a plný filozofických úvah o Bohu, dobru, zlu, smyslu života..., které mi během filmu bohužel trochu unikly.