Paul Klee (2005) (TV film)

Nikdy jsem bohužel úplně nepochopil poetickou abstrakci a to zvláště v naivistickém podání Paula Kleeho, ale byl to člověk velice zajímavý, se zajímavým pohledem na svět i umění, proto dokument stojí za to shlédnout...

Červený drak (2002)

Plejáda špičkových herců (opravdu herecká první liga v plné parádě: Hopkins, Norton, Fiennes, Keitel, Watsonová, P.S. Hoffman atd.) nezacelý plochost a prázdnotu příběhu. Bohužel.

Comeback (2008) (seriál)

No unáhlil jsem se v prvních soudech. šlo to velmi velmi dolů...

Skvělí Ambersonové (1942)

Vše podstané tu už zaznělo. Totalitní diktát hollywoodských producentů odsoudil geniální dílo k nevyrovnému až nedotaženému filmu. I přes některé výborné scény musm dát se slzou v oku "jen" tři hvězdičky.

Tobruk (2008)

Film se určitě nemusí stydět za svou osobitou formu. Za světový obraz i zvuk. Může se však trochu červenat za některé herecké výkony a scénář, který si často tak trochu nevěděl rady. 3,5 hvězdičky-pro dobrou momentální náladu zaokrouhlených nahoru.

Tristram Shandy (2005)

Našel jsme tu to, co jsem marně hledal v Tropické bouři. Stálé tempo v gejzíru originality.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Pro člověka, který se řídí heslem "Čím méně příbuzných máš, tím šťastnější tvůj život bude", je jednání účinkujících absolutně nepochopitelné. Prostě nemohu tuhle citovou ždímačku ohodnotit jinak. Sorry Ester.

Café X (2008) (pořad) odpad!

Tajemství vyzrazeno: Xaver je idiot!!!

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Písničky od legendárního Deža Ursinyho v pohádkovém hávu a v podání velkých hvězd tehdejší slovenské popové scény Mariky Gombitové a Mira Žbirky. Film je prakticky závislý jen na své hudební kvalitě a o příběhové části (natož o hereckých výkonech) se skoro nedá mluvit.

Perličky na dně (1965)

Menzel: **, Němec: ****, Schorm: *****, Chytilová: ****, Jireš: ***