Nevyřčené (2008)

Nuda. Nuda. Šeď. Šeď. Zachraňte evropský art!

Camino (2008)

Ano, film který můžete označit za ultrakýčovitý, má někdy i trošku zbytečné a možná i zdlouhavé scény, ale ten příběh a vlastně celá sytlizace je naprosto úžasná a já si ten film užil se všim všudy.

Všechno to podivné a nové (2008)

Tomuhle snímku se dalo velmi dobře věřit. Na můj vkus až moc syrový, ale přitom stále vcelku nápaditý a originální. Herec také slušný. Prostě takový lepší průměr.

All Tomorrow's Parties (2009)

Geniální koláž poslkádaná z nejvytříbenějšího britského humoru, několika pra-archivních záběrů pro zdůraznění komičnosti situací a hlavně ze záznamů koncertů různých interpretů, kteří byli třeba pozvání jinými interprety a dokonce jimi byli natočeni na příruční kameru, abychom z toho mohli užitkovati i my, prachsprostí fanouškové tohodle nejlepšího festivalu na světě, který se již teď chystám zkrátka navštívit! To nejlepší, co jsem letos ve Varech viděl!

Celý život před sebou (2008)

Velmi absurdní abusrdno na absurdnátou. Tenhle snímek mi vyloženě kápnul do noty. Příběh z call-centra, kterému neni nic svaté a opravdu velmi dobře se zasmějete a přitom i zamyslíte. Takhle se maj natáčet postmoderní komedie.

Kolik váží trojský kůň? (2008)

Velmi zdlouhavá, hnusná, nevkusná komedie bez nápadu, invence a logiky, která přesně koresponduje s nechutným proudem českých normalizačních komedií. Také proto tu má tento film tak silnou možnost prosadit se a na CSFD je to už i vidět v několika hodnoceních. Film, u kterého se nenuceně zasmějte tak maximálně třikrát (to jsem ještě štědrý). Prostě někdo si chtěl vydělat prachy filmem, tak ho napadalo, že natočí komedii zasazenou do 80. let, v které většina lidí žila či vyrůstala. Stačí jim pár lacinými "komickými" situacemi, připomenout tu krásnou dobu, kdy ještě byli mladí a už se sypou penízky. Tyto humorné scénky mimochodem vždycky čekáte a přesně tak se i stanou. Machulski by zasloužil facku.

Rozervaná objetí (2009)

Tak tohle šlo uplně mimo mě. Sedačku jsem pomalu okusoval nudou a vždy se těšil, až do záběru přijde Penelope. Za ní a "Dívky a kufry" dávám dvě hvězdy.

Bronson (2008)

Neuvěřitelný výkon hlavního představitele, scénář i velmi originální režie vám ukážou velmi kvalitní pojetí toho, jak se má natočit životopisný film, který vás neunudí k smrti narozdíl od jiných. Kvalita takového příběhu závisí na hlavní postavě, na jejích vlastnostech a jejím hereckém ztvárnění a vše se neuvěřitelně komplexno-kompletně povedlo. Tak trochu hodně ulítlejší postava nejproslulejšího britského vězně, který si nechává řikat Charles Bronson (ano, podle té monogolsko-americké popkulturní hvězdy stříbrného plátna), nám odkrývá své společensky zvrácené uvažování, které naprosto kontrastuje se zkostnatělostí britského právního systému. Tu postavu si možná i oblíbíte, ale rozhodně jí nepochopíte. Pro mě byl film Bronson velkým překvapením a rád ho všem doporučím.

Terminator Salvation (2009)

Cool akce, výbroné efekty a přepychový zvuk bohužel nezakryly mnohé filmové chyby, klišé, patos či nechtěnou komičnost některých situací. Je to škoda, protože dobrých nápadů tam nebylo málo, ale prostě mi neni třináct (nebo nejsem třicetiletej ajťák, to je jedno), abych dokázal plně ocenit takovýto typ filmu. Souhlasím s Pomem, že úvod se rýsoval velmi slibně, ale druhá polovina dosti srazila celou kvalitu filmu na dno samotného vykradačství a to nemluvím o tom konci... jinak animovanej nahatej Arnie rulez!

Muž a jeho pes (2008)

Film se až upjatě drží tradičního starého vyprávění filmových příběhů, bez prolínání různých jiných dějových linek, bez flashbacků a podobných trendy scénáristických vylepšenin dnešního polouměleckého dramatu. Trochu tak navazuje na italské neorealistické filmy o chudých či společností vyvržených jedincích. Smutný film to jistě je, však je také o stáří a to veselé nebývá. Ale také je to snímek velmi sentimentální a klišovitý. Belmondo se však loučí se svými diváky tak, jak by si to zasloužil každý velký herec. Kdyby byl méně nudný úvod a trochu jiný i závěr filmu, neváhám se čtyřimi hvězdičkami!