Che Guevara (2008)

No přiznejme si, že potenciál filmu o Che Guevarovi (v hl. roli s Del Torem) je opravdu veliký. Ale zde bohužel zůstává naprosto nevyužit. Život tohoto člověka je natolik dobrodružný a členitý, že by si zasloužil lepší zpracování než vytrhnutí jedné epizody z jeho života a tu spatlat do nezaživné a nicneříkající břečky, v které se bohužel topil i herecký potenciál Guevarova dvojníka Del Tora. Oba vyzařují neuvěřitelné charisma (ano, Che dokonce i po smrti) a oba jsou si velmi podobní. Módní pozérské překrývání časových rovin už je také trochu znakem toho, jak hodně zoufalí zřejmě byli Soderbergh a scénárista Peter Buchman. Dokumentární styl nebyl vůbec špatným nápadem, ale to by musely být partyzánské boje o ždibec zajímavější. Přes mnoho scénárstických klišé a zjednodušenin se dostáváme k nedbalé práci Soderberghově, který si nedokázal pohlídat ani komparz, kterýžto lítá ještě před výbuchem bomby apod. Kamera, střih ani hudba vás nijak neuchvátí. Těžko si vysvětlit tak odfláknutou práci. Snímek mnou jen tak proplul a zítra si na něj už nevzpomenu, tedy alespoň doufám...Vyzdvihnu snad jen Guevarovy zajímavé filosofické úvahy znějící v pozadí (ovšem také bych si dokázal představit, že by mohly mít ve filmu větší prostor) a naprosto odpovídající výkon Demiána Bichira v roli Fidela.

Million Dollar Hotel (2000)

Popravdě nechápu, proč je tento geniální film modře hodnocen. Není absolutně nic, co bych mu vytknul. Scénář, režie, úchvatná hudba, výborné herecké výkony, kamera, střih, vypointované postavy, existenciálně-mysteriozní zápletka, výborná atmosféra, hluboká myšlenka...no a výborný Stormare jakožto pátý člen Beatles?... P.S: Jo a Bona sem tam fakt zahlíd

Stůj při mně (1986)

To je přesně ten typ filmu, u kterého nechcete, aby někdy skončil. Fuj! Nemohu ani věřit, že jsem napsal takové klišé...:-P

Breakout (2007)

Posleství tohoto cool filmečku: Lidi, všechny vaše problémy vyřeší breakdance a pár dobře mířených ran pěstí... A když ani to nepomůže, každej dvanáctiletej švýcárek s rovnym kšiltem vám pujčí svou bouchačku. HOP SUISSE!!!

Úsvit mrtvých (1978)

Ne opravdu mě tento naivní béčkový horor-thriller nechytnul za srdce. Kašlu na to, že je to nějakej kult. Takovou porci upachtěné nelogiky a demence nemůže spasit ani rádoby moralizační myšlenka. Hvězdička je za některé povedenější scény, hudbu a také plakát...

VyVolení (2005) (pořad)

1, nechápu, co to dělá ve filmové databázi... 2, nechápu, proč je to nazýváno "reality show", když tento pořad (soutěž) jasně prosazuje REALITU HRY na úkor KAŽDODENNÍ REALITY, v které žijeme... 3, nechápu účastníky soutěže a jejich počínání... 4, nechápu lidi, kteří se na to dokážou koukat

Quantum of Solace (2008)

Velmi povedená bondovka a to hned z mnoha stránek-obsazení (bondgirl unikátní, zvláštní padouch Amalric...), kamera, akce, hudba... Jediný zádrhel je v až moc přímočaré zápletce, která ani vlastně zápletkou není. Byl jsem připraven tomu dát pět hvězdiček, ale když už bylo jasné, že film končí, cítil jsem se trochu podveden. Ale vem to čert, je to precizní stylová podívaná. Určitě doporučuji.... P.S.: nejlepší bondovské intro všech dob

Purpurové květy (2007)

Bohužel dávam jen za tři (s těžkým srdcem). Také mám rád nezávislé americké romantické filmy, jejichž nezbytnou složkou vždy musí být dobrý scénář (splněno), dobrý soundtrack (splněno) a herecké výkony, no a právě tady je ten kámen úrazu. Například úděsné přehrávání Debry Messingové možná na podprůměrný sitcom stačí, ale v takovémhle filmu je to jen na škodu.

Iluzionista (2006)

O tři třídy lepší než Hanussen a o třídu horší než Dokonalý trik. Potěší výborná hudba Phila Glasse i slušná kamera.

Noční show Davida Lettermana (1993) (pořad)

škoda jen, že člověk nezná lépe ty americké politické reálie, na které se mnoho vtipů odkazuje... Letterman je klasik a zve si do pořadu velmi zajímavé kapely, což beru za obrovský klad.