Grimsby (2016)

Společně s Diktátorem to nejlepší,co Cohen vyplodil.Dobře fungující akční scény v jednom koktejlu s inteligentním i naprosto fekálním humorem kupodivu jako celek fungují.Navíc se podařilo do filmu dostat opravdu zajímavé herecké obsazení,takže ve výsledku tu máme podařenou komedii,která si na nic jiného nehraje.

Železná srdce (2014) odpad!

Jako již častokrát i teď se Američanům povedlo vytvořit ze slibného tématu historický nesmysl.Myslel jsem si,že po seriálu Bratrstvo neohrožených,se už naučili lépe se držet reálií,ale hrubě jsem se zmýlil.Když jsem viděl,jak velitel Pitt,při střetu s německou maskovanou protitankovou polobaterií,nařídí zastavit v otevřeném prostoru,aniž by to byl jeho poslední rozkaz,pochopil jsem,že to bude pouze další akční film volně inspirovaný 2.světovou válkou.Toto prozření podpořil i souboj tří Shermanů s Tygrem,protože velitelem německého tanku musel být asi Pittův bratr,jinak nedokážu pochopit,proč by jel Američanům vstříc,místo toho,aby je v pohodě odstřelil na velkou vzdálenost.Závěrečný boj nepojízdného tanku proti pěšímu praporu SS,to už byla čiročirá prasárna,pokud nešlo o zvláštní pokusný prapor Kamikaze.Pan Ayer mě připravil o víc jak 2 hodiny života.

Chappie (2015)

Netvrdím,že jde o perlu kinematografie,ale určitě se ve filmu dají najít světlé momenty.Naprosto ujetá záležitost,holt,JAR je JAR.4 hvězdičky jsem udělil za to,že jsem díky filmu poznal Die Antwoord.Když se nudím,pustím si jejich klipy a chechtám se jako šílenec.

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Jaká radost a štěstí mě potkalo! První série se mi velice líbila a měl jsem velké obavy, že druhá série nebude dosahovat takové kvality. A nemýlil jsem se, byla ještě lepší! Výborně namíchaná směs intrik a akce, jen tak dál!

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

První série mě rozhodně potěšila,parádní směs intrik a syrové řežby,velmi zajímavé herecké obsazení a žádné patetické scény,při nichž jedno oko nezůstane suché.Naprostá spokojenost.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Není mnoho Kingových knih,které jsem nečetl,takže jsem četl i Dallas 63.Nevím,jak by se mi seriál líbil,kdybych knihu nečetl,ale takto mě zklamal.Chápu,že se příběh musí určitým způsobem ořezat,když se podle něj tvoří scénář,ale nechápu,proč se do příběhu přidávají nové postavy(Billy),které nemají na samotný děj vůbec žádný vliv.Další záležitostí,která mi dlouhodobě leze na nervy,jsou kvóty,podle nichž musí v každém americkém filmu nebo seriálu hrát určité procento černochů.Nic proti černým hercům nemám,ale vadí mi jejich obsazování do rolí,ve kterých jejich přítomnost nedává smysl.V tomto případě se jedná o roli Mimi Corcoran,Mimi měla být šedou eminencí školy v Jodie,místo toho je černou sekretářkou,která může pouze papouškovat:"Yes,sir!".Celý děj se mi jeví podivně nevyrovnaný a vůbec jsem se do něj nedokázal dostat.Na druhou stranu musím ocenit velmi dobrého Jamese Franca a Sarah Gadon.

Noc plná zázraků (2011)

Polská variace na Lásku nebeskou,která se sousedům opravdu povedla.Vydařená vánoční záležitost,oslovila mě a bavila mě,co víc si může člověk od vánoční romantiky přát?

Láska nebeská (2003)

Britská komedie se skvělým hereckým obsazením a velice dobrým humorem.Jelikož se jedná o vánoční záležitost,obsahuje značnou dávku romantiky,čímž nechci říct,že by byla na škodu.Film jako celek funguje výborně,nelíbily se mi pouze pasáže s Liamem Neesonem,v těch už se přece jen tlačilo na city až příliš.Na druhou stranu postavy,které hráli Martin Freeman a Bill Nighy,mě opravdu dostaly."Nekupujte si drogy,staňte se rockovou hvězdou a budou vám je dávat zadarmo!"

Kolja (1996)

Scénář-Zdeněk Svěrák,to je pro mě jasná známka kvality a jistota,že se mi dostane značné dávky inteligentního humoru a tak se i stalo.Výborně napsaná záležitost,která mě dokáže opravdu naplno rozesmát,musím ocenit,že se Zdeněk Svěrák v pasážích,které jsou záměrně napsány k vyvolání citového pohnutí,dokáže vyhnout trapnému americkému patosu.Dokáže je napsat tak,že jsou součástí filmu a ne rušivým momentem.Je to marné,jsem Svěrákův fanoušek,takže ze sebe žádnou kritiku nedostanu.Ale vůbec mi to nevadí.

Špióni jako my (1985)

Naprostá studenoválečná šílenost s vynikajícími hlavními protagonisty Chasem a Aykroydem,u které jsem se bavil opravdu mnohokrát.Mohl bych vyjmenovat slabší momenty filmu,ale nechce se mi,na to mě až příliš baví."Ha!Vy máte stan?!!"