Oscar (1991)

Přestože jsem v podstatě nepřítelem remaků, Oscar je výjimkou, protože francouzská kinematografie i Funes osobně mi vadí ještě více. Snímek je doslova nabitý skvělými herci a výkony tomu odpovídají, nejvíce mě ovšem překvapil Sly, který jasně dokazuje, že má na víc, než na svalnaté zabijáky/ boxery. Film jsem viděl už několikrát a pokaždé mě totálně odbourá nejen výbornými zápletkami, ale hlavně hereckými výkony všech představitelů. Pro mě osobně se jedná o skvělou komedii a nejbrutálnější je to, že se Tim Curry pořád usmívá jako Pennywise...

Ti druzí (2001)

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů.Amenábar se tady rozhodně "blýsknul",když výborně zrežíroval vlastní skvělý scénář.Celý snímek je doslova nasáklý atmosférou,o které si většina hororových tvůrců může nechat jen zdát,udržuje diváka ve stálém napětí a konec filmu není zklamáním,jak bývá,bohužel,často obvyklé,naopak v závěru celé představení lahodně graduje a v člověku tak něco z hutné atmosféry ještě chvíli po skončení přetrvá.Nejsem zrovna velký fanoušek Nicole Kidman,a tak mě asi nejvíc překvapilo,jak moc byla v tomto snímku dobrá.Užil jsem si to a tleskám!

Choking Hazard (2004)

Toto dílo je tak pitomé,že je až krásné.Je to komedie a já jsem se opravdu smál,až jsem chvílemi slzel,takže u mě film rozhodně fungoval a navíc-zombie myslivci?-geniální sranda.A aby toho nebylo málo,na závěr jsem byl obdarován panzer Dádou...Luxusní!

Bitva o Británii (1969)

Skvěle natočený válečný film,který je o čtyři roky mladší,než Bitva v Ardenách,ale co se věrnosti techniky týká,je nesrovnatelně lepší.Pravda,Messerschmitty Bf 109 by potřebovaly doladit v oblasti od vrtule po kabinu,ale i tak jsou k poznání.Film je navíc výborně obsazen,takže by musel těžce selhat scénář nebo režisér,aby se nepovedl.Nic z toho se naštěstí nestalo a výsledkem je parádní podívaná,u které se člověk nestačí divit,co všechno se dalo natočit bez počítačových triků.

Věc (1982)

Přesně takhle má vypadat kvalitní horor.Carpenter dokázal vytvořit atmosféru tak hustou,že už ji není možno ani krájet.Scénář šlape od prvního momentu až do závěrečných titulků stejně jako pověstné švýcarské hodinky.Věc jsem viděl poprvé ještě jako dítě školou povinné na VHS z burzy,kvalita zvuku a obrazu odpovídala minimálně kopii z jedenácté kopie,ale neztratila nic ze své síly.Od té doby jsem viděl Věc ještě mnohokrát,ale zážitek je to pro mě pokaždé mocný.Mezi mé nejoblíbenější scény patří určitě testování odebrané krve žhavým drátem.Film hodnotím třemi slovy:kult,klasika,nádhera.Záměrně jsem použil slovo nádhera,protože při použití slova krása by si mohl někdo myslet,že jsem rasista a podprahově tady působím.:)

Nenávist (2002)

Neobyčejně působivá kombinace pomalého až líného děje a velmi znepokojující postavy malého japonského chlapečka,který se vám v noci může vejít do kteréhokoliv kouta nebo skříně.Fuj,to je ale vyvedená postavička,ten mi dal,pazgřivec jeden!Fakticky zajímavě pojatý horor,neuvidíte potoky umělé krve,ale když uvidíte periferním viděním pohyb ve stínech,bude vám to hodně vrtat hlavou,možná to půjdete i zkontrolovat....

Údolí stínů (2002)

Napíšu k tomu pouze toto:hluboká studna,kde se jakákoliv dobrá myšlenka utopí v patosu.

Most (2011) (seriál)

Jednoznačně moje srdcová záležitost.Mám rád severské kriminálky,ale Most mě z nich baví rozhodně nejvíc.Seriál má vynikající atmosféru,dobře vystavěný příběh a výborným způsobem gradující napětí.Za nejslabší ze tří řad považuji druhou,ale ani tak jí nemůžu dát méně hvězdiček než pět.Měl jsem silné obavy z odchodu Kima Bodnii,ale Thure Lindhadt mě ve třetí sérii velmi mile překvapil a opět vytvořil se Sofií Helin fungující dvojici a já doufám,že se tvůrci ještě nechají přesvědčit k natočení čtvrté řady.Nejlepší hláška všech tří sérií:"Sága Norénová,policie Malmö."

Orel Eddie (2016)

Je fakt,že mě film mohl těžko něčím překvapit,když jsem Eddieho Edwardse na olympiádě v Calgary sledoval,ale i tak jsem si ho parádně užil.Výborný film o skvělém člověku,pamatuji si,že když jsem v televizi sledoval jeho snahu na olympiádě,nemohl jsem se nesmát.Zajímavé bylo,že jsem se nesmál Eddiemu,smál jsem se na Eddieho a film mi ten pocit vrátil.Toho člověka prostě nelze nemít rád,myslím si,že pro sport udělal víc než leckterý šampión.Bavil jsem se a zavzpomínal jsem si.

Room (2015)

Kvalitní psychologické drama s výbornými výkony Brie Larson a Jacoba Tremblaye.Silný příběh,který kupodivu (a naštěstí) nekončí záchranou matky a syna,ale sleduje i jejich následné vyrovnávání se s běžným životem.Tato druhá část filmu na mě působila ještě silnějším dojmem,než část první,ve které byli oba ještě pod zámkem.Film mě celou dobu velmi bavil,příběh mě kompletně vtáhl,přál bych si víc takových snímků.