Raubíř Ralf (2012)

Až na přeslazený závěr perfektní animák a ještě jsem si zavzpomínal,jak jsem si v na automatech za 2 Kčs parádně zahrál.Opravdu povedená záležitost!

Zbrusu Nový zákon (2015)

Vražedná stopáž, nuda a zoufalý humor, jehož vrcholem je gorilí samec jako životní partner. Přesně tohle jsou důvody, pro které nemám rád (až na výjimky) francouzskou kinematografii. Navíc je celý snímek prvoplánově vystavěn tak, aby se líbil pokud možno všem, naštěstí jsem cynik a hbitě jsem to prohlédl!

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Film je tak trochu od každého něco,trochu thriller,trochu psychohoror,trochu mysteriózní záležitost a celý stojí na výborných výkonech Johna Goodmana a Mary Elizabeth Winstead.Nenudil,bavil.

Schneider vs. Bax (2015)

Ve chvíli,kdy se ve filmu začalo něco dít,začal mě i bavit.Zajímavá zápletka se zajímavým rozuzlením,ale intro je nekonečně dlouhé.První polovina filmu byla neuvěřitelně rozvleklá a připomínala mi válečné snímky z vietnamské války(bahno,rákosí,bahno,rákosí,bahno,rákosí...),ale absentovala válka,takže šlo vlastně jen o dlouhé záběry na holandská blata.Nejsem nějaký zuřivý zastánce akčních filmů,snesu i klidnější snímky,ale přece jen by se mělo dít něco víc,než je vlnění rákosí.Všechny 3 hvězdičky jsou za druhou polovinu filmu,mohly být čtyři,ale to nešťastné rákosí...

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Slyšel jsem obrovské množství kritiky a než jsem film viděl,už jsem začal věřit,že bude tak hrozný,jak se říká,ale po jeho shlédnutí musím říct,že jsem si sledování hodně užil.Nejvíc mě asi pobavilo,že se tvůrcům v tak ujetém ději,podařilo udržet základní linii původní předlohy,to byl opravdu nadlidský výkon.Potěšilo mě herecké obsazení,tolik Lannisterů člověk dnes už nevidí ani ve Hře o trůny a celkově mě tato viktoriánská romantická zombie vyvražďovačka hodně bavila.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Velmi dobře natočená akční záležitost,která místy přechází až ve film Noir,od začátku do konce udržuje napjatou atmosféru.Přestože oproti jiným Neesonovým záležitostem ubylo přestřelek,není to v tomto případě na škodu,protože film má velmi dobrou atmosféru,navíc se tvůrci dokázali vyhnout zbytečnému sentimentu a patosu,takže jsem si film opravdu užil.

Co děláme v temnotách (2014)

Dokument o nemrtvé komunitě na Novém Zélandu.Ani se mi do sledování moc nechtělo,ale vydrželo mi to asi první minutu.Film evidentně nebyl nejdražší,ale o to je lepší.Tak skvěle jsem se dlouho nebavil,vyloženě mi přišlo líto,že už je konec.Všechny postavy byly výborné,ale Vlad a Jackie byli pro mě úplně nejlepší.Luxusní zábava,doporučuji všem s vyjímkou fanoušků Zdeňka Trošky,ti by to asi nepobrali a film by pro ně byl zklamáním.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Tak si říkám,jestli by Američani vůbec měli co točit,kdyby neustále někam nepřinášeli demokracii.Už se těším,až udělají akční bojovku z toho,jak vracejí indiánským kmenům ukradenou půdu.Ale zpět k filmu,bojové scény jsou natočené výborně,obzvlášť se mi líbila sekvence s minou ála first person action.Bohužel,film ničí scény typu E.T. volat domů a při jedné s finálních vět:"Nevím,jak jste přežili vy,ale vím,jak jsme přežili my",mi málem ukápl zvratek.Takže opět obří porce patriotismu a patosu v jednom hrnci,ale doma musí snímek jistě slavit obrovský úspěch.

Hardcore Henry (2015)

Asi do poloviny filmu zajímavá first person bojovka, ale pak mi začalo docházet, že se u prakticky stále stejného děje začínám nudit a říkám si, kolik nepřátel bude muset Henry ještě zastřelit, podříznout, ubít a roztrhat holýma rukama, než se děj pohne kupředu. Odpověď stále neznám, protože i po smrti posledního padoucha stále pořádně nevím, o co vlastně šlo, a proč hlavní záporák ovládal telekinezi. Filmu absolutně chybí pointa, děj se ubírá z bodu A neznámo kam a neznámo proč. 3 hvězdičky jsou za prvních 40 minut a za všechny inkarnace Sharlto Copleyho.

Už je tady zas (2015)

Rozhodně záležitost,která má nápad,jasný důkaz toho,že pokud chce tvůrce před něčím varovat,měl by tak učinit formou komedie,protože dopad je pak větší.Na druhou stranu už by se měli Němci přestat vůkol neustále omlouvat za své předky,prapředky a praprapředky a to hlavně těm,kteří po válce neváhali využít cokoliv a kohokoliv z bývalého Reichu ve svůj prospěch(např.americký raketový program postavený na Werneru von Braunovi,nebo bývalí členové SS bojující v rámci Cizinecké legie ve francouzské Indočíně).No vida,komedie a tolik důvodů k zamyšlení...