Bílý šum (2022)

Slušný bizár… Neviem, asi je to predlohou, ale tvrcovia prešli tou náročnou produkciou peknú vzdialenosť, aby natočilo niečo tak kontroverzné a uletené… Hlavný problém je, že si nie som istý, či má film skutočne čo povedať a či to teda vlastne stálo za tú námahu…

Lepší už to nebude (1997)

Keď som si po rokoch pozrel tento skvost, uvedomil som si, že tie najlepšie nuancy mi kedysi utekali. Nádherné dielo, ktoré vôbec nestarne a filmoví labužníci môžu byť poctení, že mohlo vzniknúť.

Pomsta na druhou (2022)

V USA majú najgeniálnejších teenagerov na svete, ktorí sa v 13tich rokoch dourážajú na smrť aby si to v 17tich vybavili geniálnym plánom, za ktorý by sa nehanbil ani sám Moriarty. Do toho hrajú 90tky, lebo pani režisérka JK prišla na to, že lepšie už nebude. Je to taký PG-13 Wild Things pre netflixové publikum, aj keď musím uznať že dvojica protagonistiek si to užíva a mali by aj na eRkovú verziu. Škoda tej tuctovej dohry.

Denní směna (2022)

Chlapci asi písali scenár za pochodu a zapracovali každú blbosť, čo ich cestou napadla...

Predátor: Kořist (2022)

Vôbec ma to nechytilo za srdce, všetky postavy sú nezaujímavé a špeciálne hlavná, ktorá neprejde prakticky žiadnou charakterovou genézou, najlepšie to zahral asi ten pes.

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Skutočné vykúpenie po spackanej a zbytočnej 2. sérii. Som rád, že tento koncept má stále čo ponúknuť, len tomu treba nechať čas a zamerať sa na kvalitu. Tu sa snúbi absolútna špička v production designe s excelentnými námetmi. Pre mňa snáď lepšie, ako prvá séria.

Matrix Resurrections (2021)

Zhrnul by som to asi takto: Dobré pokračovania nemusia parodovať látku z ktorej vychádzajú. Tam kde je M4 silný, je originalita, ale čo na to, keď jej je tak málo a zvyšok je len vývar ochutený sebairóniou? Tá pachuť po záverečnej scéne, ktorá sa dostaví s tou trápnou cover verziou Wake up sa nedá ignorovať. Potitulková scéna je už z Marvel univerza, to je fakt hnus velebnosti. Žiadne peniaze sveta nestoja za to, aby sa niekto vysral na vlastné dedičstvo. Meta my ass!

V zajetí (2020)

O koľko viacej sa z toho dalo vytrieskať... Alebo škola ako posrať tretí akt. Pozorný divák si asi všimol peknej narážky v telefónnom automate na skutočného majstra žánru a keď sa zamyslíte, ako Rob Reiner vygradoval Misery, bude sa vám chcieť len zaplatkať nad premárnenou príležitosťou.

Švindlíř (2021)

Ja vám neviem... Mám tu skvelého Isaaca, pomaly budujem noirovú atmosféru a nakoniec to skurvým pradivným koncom. Akoby sa mi už nechcelo premýšľať nad scenárom, tak to zakončím o dva levely horšou úvahou a láske. Prečoo?