Stoupat jak dým (1978)

Do výšin vysmátá záležitost, hravě převyšující většinu dnešních vyhuleností.

Vetřelci (1986)

Konečně se mi poštěstilo vidět tuhle klasiku na filmovém plátně. Nutno říct, že ani po skoro 30ti letech nezestárla a dějem a atmosférou vás sebou táhne až do konce. A to ji mám hodně nakoukanou! Proto tedy přidávám hvězdičku a povyšuji tento klenot mezi ty s absolutním hodnocením. To, že jsem to neudělal už dávno je neomluvitelné a můžu být rád, že jsem to neschytal pulzní puškou.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

George Miller musel od natočení poslední Mad Maxe vyšňupat pěknou řádku koksu. Všechnu chemickou energii se pak rozhodl nasypat do oživení svého nejznámějšího díla. To je totiž tak přeboostrovaný, až se nám z toho charizma hlavního hrdiny rozteklo po filmovém plátně a odteklo někam do stok. Mad Max - benzínovou jízdou poblázněný typan, který ztratil své blízké a jediné, co ho drží při životě je jízda. Jízda, kterou se snaží ujet svému osudu. To byl Mad Max v původní sérii, natočené na přelomu 70. a 80. let. Kdo je ale Max v tomhle filmu? Jeho příběh je zde zmíněn pouze několika jednoduchými flashbacky, takže veškeré empatie jsou ty tam. Své jezdecké umění nám za ty 2 hodiny také moc nepředvede. A to nemluvim o jeho nadupaný káře V8, o kterou přijde hned na začátku. Následně stráví většinu času zalezlej v kabině s bandou modelek, kterým se (s vyjímkou Charlize Theron) ani navzdory pachtění se po poušti neničí make-up. Film do sytosti vykrádá designovou stránku původní série, kterou nepatrně rozvádí dál, ale nepřináší prakticky žádné nové prvky. Vše je tu podřízeno akci, akci a zase akci. Ta ovšem působí tak fádně a uměle, až z toho zívám. Pro mě tedy velké zklamání, nuda a zabitej večer. Jdu si tedy spravit chuť a pustit si originál. Dobrou.

Jmenuji se Bruce (2007)

Koho by napadlo, že Bruce Campbell umí tak skvěle házet krabičky s tofu.

Kmeny - Thrash metal (2015) (epizoda)

To co je uvedeno v obsahu na čsfd vám o trash metalu dá víc, než celý "dokument"

Kung Fury (2015)

Holy shit! Osmdesátky, dinosauři, amazonky s kvérama,Thor, náckové s kung-fu Hitlerem. To všechno geniálně narvané do půlhoďky ultimátní hlíny.

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda)

Hipster je mrtev. Ať žije hipster. Aneb kdo nemohl bejt v minulosti cool, nechť je nyní hipsterem. Proč mám pocit, že dnešní generace spěje do sraček? Čekal jsem, jestli někdo z těch zpovídanejch pozérů zmíní, odkud hipster vlastně pochází, ale to jsem čekal asi moc.

Kmeny - Meatheads (2015) (epizoda)

A tohle mělo lidem ukázat krásu posilování?! WTF!!!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Bum, švih, prásk, hláška. Bum, švih, prásk, hláška. Bum, švih, prásk, chchrrrr...

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Měl jsem takovou naivní představu, že posláním Kmenů je přiblížit jednotlivé subkultury více veřejnosti. Jestli budem brát vpotaz, že rap a hip hop vzešel z ulice a přinesl sebou graffiti, battle, breakdance aj. nabízí se otázka, co se kurva stalo? Pamatuju si, když jsem poprvé ochutnal "penerský dezert, co je sladší než taštička od meka, ty sráči". Tehdy to bylo upřímný a mělo to svou hrdost. Sledovat ale dnes Oriona, zaprodaného a prázdného, je opravdu tristní. Pokud tady bylo cílem poukázat na degeneraci scény, pak se to povedlo. Pokud má ale autor pocit, že těch pár vybraných jedinců, co tu sledujeme, je to nejlepší, co tady může rapovou scénu prezentovat, tak ať jde radši moderovat snídani s novou.