Zrcadla (2008)

Po dlouhé době konečně film, o kterém se dá říci, že je to horor. Aja se chopil látky pro něj netypické vskutku s vervou a vytvořil slušný strašidlák. Po snímku s nejdebilnějším vyústěním všech dob - Noci s nabroušenou břitvou, a vynikajícím remake Hor, které mají oči přichází slušně mysteriózní kousek.

První velká vlaková loupež (1978)

Velmi zábavná variace na téma naplánovat nemožnou loupež s vynikajícími hereckými výkony a atmosférou. Po dobu stopáže, která se blíží dvěma hodinám nenechá snímek nikoho v klidu.

Noc hrůzy (1985)

Výborná ukázka staré školy hororové komedie. Málem bych ani nepoznal tu paní ze Ženatého se závazky, ale nakonec o herce tu ani moc nejde. Masky jsou fajn, vtipná zápletka, standardní rozuzlení

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Film jsem musel vidět, protože se o něm hodně mluví. Možná proto jsem čekal více než jsem čekal, ale špatné to rozhodně není. Je tu humor, dobré masky, má to i děj, byť pitomý. Tři hvězdy jsou akorát.

Věznice (1987)

Další parádní zástupce osmdesátkového hororu, super atmosféra, příběh pravda banální, ale zpracování na jedna mínus

Záchranáři (2006)

Příběh podle všech zaběhnutých klišé ale není to špatné, jen je třeba vydržet poněkud delší stopáž

René (2008)

jedním slovem - HUSTÉ!

Okrsek 13 (2004)

Čistokrevná a prvoplánovitá akce. Naivní a chvílemi přitažená za vlasy, ale celkově vskutku zmáknuté. Trochu mi vadil ten hip hopový podkres, ale zřejmě to muselo být pro dotvoření atmosféry a zdůraznění nadsázky. Další důkaz toho, že ve Francii točit umí a je fuk jestli někoho kopírují (američani přece nemají monopol na předělávky) nebo tvoří originály.