Nebezpečný cíl (2008)

Z tohoto filmu si nevezme divák prakticky nic. Nic moc se tu totiž neděje, ačkoliv námět nabízí celou řadu možností pro pěkné zpracování. Tady to ale nefunguje ani jako drama, ani jako akční film, ani jako thriller. Nakonec nad snímkem visí jen otazník PROČ se Cage změnil z chladnokrevného zabijáka v kámoše looserů. Navíc teda do role moc nesedí

Obvyklí podezřelí (1995)

Tak já opravdu nevím odkud pochází to vysoké hodnocení (14. 4. 2009 - 90% 45. nejlepší film). Je pravda, že film má dobrý scénář i námět a především obsazení - ale zas taková bomba to přece nebyla...

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Především z nostalgie pochází vysoké hodnocení, které dávám. Ať se přizná ten kdo film jako dítě neviděl na ČT2 v repríze v hluboké noci

Quantum of Solace (2008)

Tak se zdá, že Bond se u mě vrací do starých kolejí. Nikdy jsem jeho fenoménu nepodlehl, dokonce jsem nebyl schopen dokoukat do konce jedinou epizodu. Zlom přišel s vynikajícím Casino Royale. Možná právě vysoká očekávání, která jsem měl u Quantum of Solace může za to zklamání. Dávám tři hvězdy, protože podobně akčnímu filmu bych je přiřadil. Ovšem kdybych měl hlasovat podle míry zklamání dal bych vztekle odpad...

Katyň (2007)

První film od Wajdy, který jsem viděl. Velmi silné zpracování pro mě zcela neznámé kapitoly WW2. Zejména závěr je extrémně syrový.

Hypnotizér (1931)

Svengali není jen drama, ale také trochu komedie plná hlášek a skvělých hereckých výkonů.

Půlnoční vlak (2008)

Začíná to velmi slibně, aby to nakonec skončilo jako naprostá pitomost. Filmu se ale nedá upřít skvělé zpracování, schopnost vyvolat napětí a především stylovost. Škoda toho závěru, jinak by hodnocení sahalo daleko výše. A nemohu se zbavit dojmu, že je horor postaven na nějaké urban legend.

MacGyver (1985) (seriál) odpad!

Už před lety jsem to považoval za příliš velkou pitomost na to abych sledoval více než pár dílů jedné série. Postupně se ale kolem Mc Všeználka vytvořil takový kult, že jsem se musel podívat znovu a případně přiznal jak jsem se mýlil. A ano - mýlil jsem se. Je to ještě horší než si pamatuji!

Pád domu Usherů (1928)

Viděl jsem to s jakýmsi nově namontovaným komentářem a hudebním doprovodem. Jako celek tak film působí přímo psychedelicky - vynikající naprosto depresivní atmosféra a to i na dnešní poměry.

Tenkrát v Americe (1984)

Při vší úctě k Leonemu i veškerému obsazení jsem se nějak nedokázal s filmem popasovat. Asi za tro může ta šílená stopáž