Transformers 3 (2011)

Co se týče efektů a akce, tak tento díl rozhodně ze všech nejvydařenější. Je to fantastická podívaná, která sice je spíš pro mladší publikum, ale i tak je to prostě něco. Chvílema se doslova tajil dech, při sledování toho, co všechno se dneska už dá natočit. Bay opět potvrdil, že je režisér, který prostě baví lidi. Připadá mi jako mladší a o trošku míň zkušený bratr Jamese Camerona. Slabina tohoto dílu je scénář, který mi přijde až příliš dětinský. Při tom by se z toho dalo vytěžit o hodně víc, kdyby se na roboty dívalo jako na bohy, tak by to bylo si myslím mnohem duchaplnější. Scénář to prostě krapet zazdil. Na druhou i na třetí stranu mi je to celkem šumák, páč já miluju akční podívaný a tohle přesně splňuje moje požadavky. Ano, na Světě je kupa, horda, spousta lepších filmů, ze kterých si člověk i něco odnese, ale takle graficky dokonalejch jich je jako šafránu. Jak už to někdo velmi chytře poznamenal - Bay je mistr výbuchů a akce. A o nic jinýho v tomto kousku nejde. Sem moc zvědavej, na co se Bay vrhne teď... Ale nejspíš to nebude žádná romanťárna :o)

Angelika a král (1966)

Další část příběhu za mnou... A opět spíše zklamání, ale vono je to těžký psát zklamání, když přesně vím do čeho jdu. Dějově né zrovna obohacující příběh. Dyť se to celý odehrává mezi smetánkou. Takže je všechno takový noblesní a moc se tam toho nestane. Navíc v tomto dílu Angelika dá svoje tělo pouze jednomu fešákoj, což je prostě na její poměry velmi málo. Samozřejmě se mu "podvolí" tím stylem, že mu jakoby naznačí - tak pojď hochu, sem jen tvá a hnedle už si lehne na zádá jako fošna :o). Hlavní věc v tomto díle je ta, že se dozví o tom, že její Pejrak (jediný muž, kterého kdy skutečně milovala) žije! Ale na jejich druhé první políbení si ještě oba milenci budou muset chvíli posečkat. Já se teda nejvíc těším na další díl, který se odehrává na moři a tam teprv půjde do tuhýho. Docela by mě zajímalo, esi skutečně někdy žila podobná ženská, která si omotá kolem prstu uplně všechny borce, dokonce i samotného krále, který ačkoli dychtí po jejím těle, ona prostě řekne NE, teď Ne, až jindy... :o)

Šéfové na zabití (2011)

Tak přesně tohle je film, kterej doslova nemůžu vystát... Naprosto proti mojí srsti, splňující všechny kritéria stát se nejstupidnější emerickou debilitou roku (i když si myslím, že podobných filmů se točí mraky, tak tohle je neskutečnej shit). Začátek by ještě šel, když se postupně divák seznámuje se všemi třemi šéfy, no ale od tý chvíle, kdy ti tři "komici" začnou plánovat jejich likvidaci, tak se z toho stává totální sračka (odpusťte mi to slovo, ale jiný pro to ve svým slovníku nenajdu). Obrovská chyba je, že "šéfové" nedostali prakticky žádný prostor, místo toho s na plátně pohybují herci, kteří se snaží být funny (asi nejvíc ten, kterýho chce dostat zubařka), ale výsledek je stejný jako u Scarry movie 13...NE, tenhle styl "humoru" mi sedět nikdy nebude. Já napsal humoru? To ani nevím proč, páč já se zasmál skoro jednou, což se od filmu s přízviskem "komedie" trošku čeká... Jak zpívá Sto zvířat : Never more!!!

Valčík s Bašírem (2008)

Tak pojď se mnou tančit valčík... To, že se natáčely 4 minuty v průměru 1 měsíc, to mluví za vše. Takle precizní prácička musí prostě být někde vidět. Animace velice originální a lidská. Žádný absurdity, všechno je velice reálné. To vše doplněno skvělou a naprosto trefnou hudbou, která též pohladí srdce diváka. Děj samotný je silný, né sice uplně nejsilnější, ale má hodně co nabídnout. Možná škoda, že se skládá z příliš mnoha střípků jednoho smutného válečného příběhu. No a ten konec? Ten mě doslova srazil na kolena. Vychází mi z toho jediná věc a to, že všecky války jsou krutý, nikdo nehraje (možná se ani nedá) fér. Kdybych si mohl něco přát, tak bych chtěl celosvětový mír... (s dovolením sem použil citaci od téměř všech soutěžících v MISS ČR :o) ). No, toto je každopádně můj šestistý koment a já si jen tak říkám, to to letí...

Ctihodný občan (2009)

Začátek mě doslova připoutal ke gauči a naprosto vtáhnul do děje, to poznám podle toho, že se ani při sledování neopřu :o). Postupně, když se odkrývalo "tajemství" hlavního hrdiny, mstitele, tak sem se pomaličku přesunoval až na opěradlo... To bylo způsobený tím, že film sice neztrácel tempo, to si udržel až do konce, ale bylo to způsobený tím, že se z filmy prakticky uplně vytratila reálnost filmu. Dobrá, ještě sem překousnul, že všichni měli co dočinění s nejchytřejším "agentem" na Světě, ale to, že svoje mstvy vykonával on sám, bez komplice, to vše zpoza mříží, to už mi přišlo uplně praštěný. A že ho šoupli na samotku přesně do celi, kterou plánoval? No a nakonec se nechal takle lacině přechytračit? To už bylo prostě moc. Takže, kdybych film viděl před 10ti lety a nepřemejšlel nad těmito nesrovnalostmi, tak bych byl mnohem víc odvařenej. Takle je to průměrnej 3 hvězdičkovej vejvar :o)

Báječná Angelika (1965)

Počáteční euforie z "jedničky" krapet opadla... Ruku na srdce, ale tohle je brak jak zvon :o). Dialogy sou na úrovní herectví žáků v mateřské škole, kteří během týdne nacvičili své Vánoční vystoupení a to vše místo poobědového spánku na tajňačku :o). Angelika sice miluje jednoho borce za druhým (v tomto díle si hnedle vyzkoušela jaký to je spát s jedním, druhým a třetím krasavcem), ale na svoji opravdovou lásku stále čeká. Zatím ještě netuší, že je Prej-rak na živu, takže se může oddávat radovánkám s ostatními, ale vono jí to zanedlouho skončí... Ani nevím, jestli se někdy na plátnech objevila vypočítanější ženská, která si každýho chlapa omotá kolem krku, následně využije, poté zneužije, ale chraň pán Bů, ale při samotnímm aktu byla někdy nahoře. Mrška jedna. Každopádně tohle romantické a neskutečně naivní dobrodružství dokoukám do konce, ale chce to max.jednu dávku za tejden, kdybych to měl sledovat every day, tak by mi asi šlehlo. Takže Angeliko de Sán že Monte lu, řada je na Vás :o). Poroučím se

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Hmm, hmm, váhám mezi 4 a 5ti hvězdama... Ale prozatím ponechám 4, prozatím znamená, že se na tenhle kousek rozhodně ještě někdy mrknu. Páč se jedná o jeden z nejoriginálnějších vizuálních kousků, který dycky můžu. Nevím, čí to byl nápad natočit černobílej film, do kterýho se postupně "vkrádají" barvy, ale nápad je to vskutku geniální a posouvá tím tento film (který by bez těch barev byl poloviční) zcela uplně jinam, směrem vzhůru... Jojo, tak už to na tom Světě chodí, když do zaběhnutého stereotipního života vklouzne něco novýho, renezančního, to se pak není čemu divit, že i ti zarytí odpůrci změn se začnou pomaličku měnit. V tom, abych dal plnou palbu mi zabraňuje herecké obsazení... za 1) Tobey Maguire (Spider Man) pro mě nikdy nebude herec, je to jen panáček, kterej se tváří v každým filmu jako jelimánek a jeho počet výrazů se dá spočítat na prstech jedný ruky. Za 2) Svádím i vnitřní boj s Reese Witherspoon, která mi sice tolik nevadí, ale že bych ji obdivoval, to se říct nedá. Kdyby dvě hlavní role neztvárnili tito dva "herci", tak bych dal full house, takto jsou to překrásný 4 hvězdy.

Planeta opic (2001)

Samozřejmě, že sem čekal mnohem víc od Tima Burtona se ani málo čekat nedá... Je vidět, že burton na ty "akčňáky" příliš není, prostě si myslím, že mu točit nejdou. Pro to je moc dobře, že od točení těchto filmů už snad definitivně upustil. Zas ale uplná ptákovina to nebyla, už sem viděl mnohem horší. Celkové zpracování opic se mi zamlouvalo, hlavně teda to, že se za těmi maskami skrývali skuteční herci. H.B.Carter to zde sluší i jako šimpanzici, ty její oči jsou uhrančivý... Absolutně ujetá mi přišla postava hlavního padoucha, kterej tam skákal jako pošuk a pořád jen řval a řval jak pavián (a při tom to byl šimpanz). Možná je to tím, že prostě tohodle herce (Tim Roth) nemám vůbec rád. Příběh celkem ujde. Co se mi líbilo možná ještě víc než v originále, tak že nás opice měli jako domácí mazlíčky (holčička jako štěně v kleci). Tenhle nápad se vydařil. Ke konci se z filmu stal zvláštní paskvil ve stylu alá Emmerich. Nicméně sem rád, že sem se k tomuto kousku dostal. Vzhledem k tomu, že tenhle tejden je tejden opic, tak bych to jako završení viděl na Planetu opic z roku 68.

Angelika, markýza andělů (1964)

No jo, no jo. Tahleta Angelika... Ještě před úvodími titulky nám rejža naprosto nezasteně ukáže, kterým směrem se bude toto "dobroudružství" ubírat (Angelika a její mladý,krásný,svěží a spoře oděný milenec po sobě cákaj vodu, která hned z kraje filmu odhalí vnadné vnady této sexuální ikony :o) ). A do toho ta hudba, hmm krásný chvilky. Co se týče příběhu, tak to až zas takovej zázrak není, ale přiznejme si že kdyby se celý film odehrával v jedný místnosti, tak by to nekomu nevadilo, páč na Michel se prostě dívá uplně samo. Zajímavej poznatek - pokaždý, když má Angelika těsně před "milostněním", tak sebou jen flákne na záda, zavře oči a pak už jen děj se vůle bóží :o). A to i se samotným Pej-rakem, který naprosto přesně vystihuje rčení - pod tvrdou kůrou, měkký běl (upraveno pro dřevaře). Z filmu krásně dýchá historická atmosféra a krásná naivita. Rozhodně to vidím na pokračování, páč to si tahle slečná určitě zaslouží...

Harry Potter a jeho 50 nej (2011) (TV film)

Jakožto milovník a celkem velký fanoušek sem s napětím sledoval "the best of Harry" :o). A můžu říct, že to bylo moc prima vzpomínání. V průběhu jedné hodiny se člověk proletí téměř všemi (kromě posledního dílu) filmy. Může tak krásně pozorovat jak tahle vypečená threesome vyrůstala až do dospělosti. Co se týče chronologie, tak bych neměnil, páč právě takle je to krásně výstižný jak se měnili tváře, hlasy a koneckonců i postavy (především Hermióny :o) ). Fajn je, že jsou úryvky z jednotlivých filmů v původním znění. O to větší šok pro mě byl, když hned po tomhle začal Fénixův řád v českém znění, brrr.