ONEMANSHOW: The Movie (2023)

No, tak Kazmu mám rád, to zas jako jo. Tím, že je to jeden z těch originálních tvůrců si mě získal. Ale na celovečerák to teda zatím ještě bohužel není. Jasný, chápu, že to má obrovskou sledovanost  v kinech i na netflixu, ale mě to přišlo až moc přehrávaný. Těch fikcí je tady na mlj vkus až příliš. Asi nejvíc mě bavil cholerickej stravák, jinak sem se ani jednou nezasmál, což je prostě špatně. Každopádně respekt. Jo a nemám mu za zlý, že vyhodil lidem z vrtulníkům prachy... :o)

#martyisdead (2019) (seriál)

Wau, druhý setkání s timhle SOukupem a i na podruhý je to pecka jako prase. Moderní pojetí vyprávění tragického příběhu se smutným začátkem, něco jako Erbenovi stories, akorát tady to skončilo zle hned z kraje :o). Moderní vychytávky, to je vidno rejžova specialitka. A mě tím dostal už podruhý. Líbí se mi jeho styl, budu ho čekovat...

Zabiják (2023)

Jes, teď je období, kdy se to nanetu hemží novejma filmama, což je supr. A ještě lepší je, že se Fincher vzpamatoval a natočil konečně zase pořádnej film, kterej sice nemá ani 70 procent (což mnechápu), ale za mě naprostá pecka. Jednak sem ovlivněnej tím, že hlavního hrdinu už dlouho hodně můžu a jednat tím neokoukaným příběhem. Kterej je sice vlastně uplně jednoduchej, ale má to strašný grády. Už je to hodně dlouho, kdy mě Fincher přesvědčil o tom, že ještě nepatří do starýho železa. Tohle se mu vážně povedlo.

#annaismissing (2023)

Už hooooodně dlouho mě takle nedostal český film. Je to moderní a člověk, kterýmu táhne na 40 jen civí a žasne nad všemi těmi novými výrazy, který dnešní mládežníci používaj. Je to holt mazec. Příběh perfektně propracovanej a extrémně vyhrocenej. Je to i napínavý a vlastně i když si myslíš, že víš, tak až do konce nevíš nic... Je to skvělý a já se těším na další kousek od tohodle rejži.

Oppenheimer (2023)

Tak už i Nolan se zbláznil... Chápu, že je to teď trend, natočit co nejdelší film, hlavně aby to netrvalo jen dvě hodiny. Čím delší tím lepší. Tímhle sloganem se teď řídí většina v Hollywoodu a mě to už teda začíná pěkně sráti. Při tom by to mhl být tak suprově udělanej životopisák, ale ne, vono je tam potřeba nacpat hodinu navíc keců a řečí, který upně ubírají tempo. Uplně už to vidím, že novej Scorsese bude to stejný, akorát, že panáček tam mmrdnul rovnou 3 a půl hoďky... Není to Pán prsenů, aby si to mohlo udržet koule po celej film. Nolana žeru a obdivuju, ale tohle je opravdu uspávačka hadů. Trochu se to podobá Čisté duši, ale ta má grády, tohle se bohužel ukecalo do bezvědomí. Ale i tak je vidět, že je Nolan mnohem věuší filmař než všichni ostatní. Příště to bude chtít už zase nějakou pecku!!!

Obchodníci s bolestí (2023)

Ale jo, nemůžu si vůbes ztěžovat, obzvlášť, když mi tady zahráli dva herci, kteří jsou v mým topu. Není to jako Vlk z Wallstreet, ale ani to není jako Wallstreet, je to něco jako Velká hra. Docela mě překvapilo, jak rychle se dalo vydělat na takovýmhle jakoby léku. Tempo filmu dobrý a já se ani chvilku nenudil.

Vis a vis (Netflix verze) - Série 2 (2016) (série)

Druhá sérka už mi tolik rajcovní nepřišla, užž se to na můj vkus příliš zamotávalo do naprostejch absurdostí. Bylo to takříkajíc přeplácaný. Trošku zápletce pomohla uvězněná dívka ve stáji, ale konec už byl hodně, ale fakt hodně poblázněnej. Počáteční kouzlo ženský věznice se rozplynulo...

Mnichov (2005)

V současný době, kdy se to v Pásmu gazy pořádně mele, je tenhle film aktuálnější než v roce 2005. Spielberg opět potvrzuje svou nejvyšší kvalitu a to i přes to, že film ke konci ztrácí skvěle rozběhnuté tempo. Postavy jsou perfektně propojený a film má obrovskou vnitřní sílu.

Přízraky v Benátkách (2023)

Wau, zatím nejnapínavější Erkyl, kteryho sem kdy viděl. Hlavně teda první, u kterýho sem se regulérně bál. Aby taky né, když se to celý odehrává ve strašidelným domě. Sice sem si celou dobu říkal (stejně jako Erkyl), že strašidla přece nejsou.  Ale i tak sem si to cca třikrát musel zeslabit, páč sem se fakt tý atmošky hodně bál.ANo, byl sem stejně jako Erkyl lehce omámen :o). Konec byl skvěle dotáhnutej a vrah se zjevil až na poslední chvíli. Good job

1492: Dobytí ráje (1992)

Tenhle film sem celej viděl teprve včera, ano je to ostuda, ale před tím sem to tak dával po kouskách. Od začátku je to super podívaná, která má za mě slabší začátek a slabší konec, ale jede to. Jakmile se lodě dostanou z přístavu, tak film nabírá perfektní obrátky. Konec už je krapet nuda, ale to nevadí. Každý obdivuje Vangelise, i já se přidám, ta písnička by se tam mohla objevit víckrát. Smutný na filmu je, že samotný Kolumbus si tý slávy moc neužil a ještě ho šoupli za katr. Debardiéra nemám rád, nikdy sem neměl a po tom, co se z něj stal Putinův vyližprdelič, ani nikdy mít nebudu. Ale tahle role mu sedla.