Predátoři (2010)

Nejprve je třeba ocenit, že byl vůbec nějaký film o legendárním Predátorovi natočen. Ti, kteří mají původního Predátora s Arnoldem tak rádi jako já, musí už samotný návrat Predátora na plátno velice ocenit. Je jasné, že už není možné vytvořit atmosféru, kterou se pyšnil film z roku 1987, všichni už ví, s kým mají tu čest, takže divák především nesmí očekávat to, co předvedl Arnold a jeho komando. K samotnému filmu můžu říct, že mě překvapil, čekal jsem to slabší. První polovina je skvělá, neznámé prostředí, neznámí lidé, neznámá monstra, první seznámení s Predátory a připomenutí původního filmu. Hudba je naprosto parádní, aby taky ne, když je téměř identická s tou původní. To musím opravdu ocenit, protože s těmi známými tóny, to funguje mnohem lépe. Od té doby, co se děj přesune do vesmírné lodi, se to začne kazit a začne to být takové divné. Závěr se taky zrovna nepovedl. Chybělo mi nějaké vysvětlení, jak se tam ti lidé vzali a kdo je tam takto hromadně vozí. Některé identické scény, které se snažili být podobné jako v prvním Predátorovi, jako např. japonský samuraj, kterého už nebavilo před Predátory utíkat, byly docela povedené a do filmu se hodily. Napětí taky slušné, ovšem s Adrienem Brodym jsem měl trochu problém, do této role se teda moc nehodil. Chtělo to někoho, kdo vypadá víc drsněji. Jinak ale musím říct, že se mně Predátoři líbili, bavilo mě to a už se těším na další pokračování. 75%

Piraňa 3D (2010)

Tak to byl teda odvaz. Kdo by to byl čekal, takový cool horůrek s fajnovou hudbou a zabijáky, které nic nezastaví. Pár scén je divných a nelogických, to se dalo čekat, ale zábava to je skvělá. To si radši pustím tenhle 88 minutový film našlápnutý krví, akcí a pařícími lidmi, než nějaké nudné, uspávací veledílo. Neviděl jsem to ve 3D, ale věřím, že to musela být paráda. Jedna scéna s částí těla "Jerryho O'Connella" musela být v kině vážně zajímavá. :-D 70% UPDATE 2021: Já měl asi tenkrát zatmění ne? 50%

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Nevěřil jsem, že to bude takový provar, ale je to tak. Tento film nikdy neměl vzniknout. V jednom komentáři se zde objevuje názor, že pro fanoušky jedničky je to povinnost. Já si ovšem myslím pravý opak. Fanoušci skvělé jedničky by na to radši neměli vůbec koukat, protože si akorát pokazí dojem z prvního dílu. No radši to ani nenazývat prvním dílem a předstírat, že žádné pokračování nevzniklo. Nechápu, jak někdo mohl dovolit, že tento film ponese název "30 dní dlouhá noc". K filmu: Možná by se to ještě dalo snést, kdyby to bylo nějaké čtvrté nebo páte pokračování, které už stejně nikoho nezajímá, ale takhle? Nebudu vám tady vykládat, co všechno je ve filmu debilní, protože by to bylo ještě na hodně řádků. Když už se na to budete dívat, tak si udělejte sami obrázek o tom, jak se dokáže podělat jeden skvělý upírský horor. Akce divně a nepřehledně natočená, náhradnice Kiele Sanchez měla radši zůstat u "Dokonalého úniku", protože sem se nehodí, upíři ztratili tak 50% ze své děsivosti. Atmosféra je poměrně slušná, (jako nějaký samostatný film by to možná fungovalo), ale těch stupidních situací souvisejících s původním filmem je tam až moc a ke konci jich bohužel přibývá. Nejlepší hláška byla na začátku "Hit the lights", ale ke konci to naproto podělala myšlenka "They can come back". Pár scén a lekaček ušlo, ovšem úplný závěr ve stylu Romea a Julie tomu všemu nasadil ultratrapnou korunu. Tohle dílo by mělo být zapomenuto a mělo by se natočit nějaké důstojné pokračování a ne taková břečka, která dokáže těžit tak akorát z názvu. 25%

Machete (2010)

Mašeteeej... Podobné filmy nevyhledávám, ale počínání Dannyho Treja mě dokázalo dobře zabavit. Děj je sice poměrně rozháraný, ale akční scény stojí opravdu za to. Skvělá je také různorodost postav. Danny Trejo si to fajnově dává a pošle do pekla každýho zlouna, Robert De Niro s nosem nahoře, Jessica Alba supersexy, to samé Michelle Rodriguez, Steven Seagal zápornej bručoun a překvapila i Lindsay Lohan v pro ní hodně netradiční roli. A co teprve kruťas Jeff Fahey a hláškující kněz. Konec už spíše připomínal komedii, ale jinak je celý film hodně našlápnutý dobrou akcí a rozhovory a dokáže velmi slušně zabavit. 75%

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Parádní animovaný film ze 70. let, těžko mu mohl v té době někdo konkurovat. Skvělá zábava s několika opravdu perfektními vtipy a historickými narážkami. 80%

Frozen (2010)

Cool originální svižný béčkový thriller bez jakýchkoli duchů a vraždících zabijáků. I tak jde vybudovat skvělá atmosféra. Je pravda, že občas je chování postav divné, ale já jsem se u filmu bavil a to je hlavní. Víc hororů z netradičního prostředí. 70%

Proroctví z temnot (2002)

Tajemný film se skvělou atmosférou trochu kazí laciný konec. Chtělo to mnohem honosnější ukončení a hlavně postrádám hlubší vysvětlení předešlých událostí. Richard Gere to odehrál slušně, myslel jsem si, že mi v této roli nebude moc sedět, ale role kravaťáka na maloměstě mu nakonec celkem sedla. 55%

Zvrácený (2002)

Těžko hodnotit. Záleží na tom, jak se to vezme. Originální film to určitě je, ovšem režisér to místy přehnal. Nemyslím tím ty zvrácené scény, ty byly sice zvrácené, ale aspoň se někdo nebojí světu ukázat věci, které se dějí, ale moc se o nich nemluví. Vadila mi spíše ta kamera, která se ze začátku motala sem a tam, což nebylo zrovna moc příjemné. I to byl asi záměr autorů, ale tohle se na můj vkus moc nepovedlo. Děj vyprávěný pozpátky se nakonec jevil jako fajn nápad, ovšem ze začátku jsem se v tom trochu ztrácel. Příběh má určitě něco do sebe, konec se mi líbil. 60%

Podivní (2010)

Bylo to podivné. Všechno jsem to už někde viděl. Trochu to připomínalo Carriers. Timothy Olyphant má velké charizma, ale sem se moc nehodí, role zlounů mu sedí víc (Smrtonosmná past 4, Dokonalý únik). Děj je tuctový, některé momenty se povedly, ale je jich pomálu. Asi jsem už moc otřískanej podobnými filmy, takže v tomhle nevidím nic extra, ale pro svátečního hororového příznivce to může být dobrý, oddychový snímek. 45%

Téměř dokonalý zločin (2000)

Je to jen pár dní, co jsem film viděl a už si nějak nemůžu vzpomenout o co šlo. Mám blbou paměť? No spíš bych řekl, že ten film je poměrně nezáživný. Nemám rád kartářky, neuznávám nějaké jasnovidectví a těchto sraček je film plný. Jestli mě měl konec nějak překvapit, tak to se tada vůbec nepovedlo. Ve filmu je silná atmosféra a i příběh je solidní, divák do konce neví, na čem je. Ale jinak to není žádná sláva, děj mě nedokázal natolik zaujmout a celkově mě to prostě nějak nesedlo. 50%