• Krátkometrážní

Within Temptation: Fire and Ice (2011) (hudební videoklip)

První klip od WT, který jsem viděl. A dojme mě pokaždé. Úžasně procítěný, s krásnou herečkou (nemyslím Sharon) a nádhernými kulisami. Masterpiece.

Within Temptation: The Howling (2008) (hudební videoklip)

Skvělá písnička a tematicky celkem "klasický" metalový klip, který šeredně trpí na to, že Sharon působí tak znuděně...

Within Temptation: Ice Queen (2001) (hudební videoklip)

Je trestuhodné, že jeden z prvních obrovských hitů od WT si "zasloužil" takhle trapně digitální kýč, který působí zkrátka směšně.

Within Temptation: Memories (2004) (hudební videoklip)

Textově perfektní písnička, k níž tematicky lepší klip vytvořit nemohli. Tady to musí být za pět.

Within Temptation: Faster (2011) (hudební videoklip)

Je fakt, že nedokáži úplně říct, jestli moje hodnocení není ovlivněné tím, jak jsem naštvaný, že WT v nových albech metalově tak "vyměkli", ale Faster má prostě neskutečně nudný videoklip, který se k textu absolutně nehodí.

Ona (2013)

Srovnání se S1m0ne se sice v tomto případě přirozeně nabízí, nicméně fakt je, že jde o dva úplně odlišné příběhy. Zatímco Pacinův režisér vyvolával spíše úsměv a pobavení, (oscarový) Phoenix cílí na úplně jiné emoce. Her je melancholický, byť optimistický příběh, který se trochu nemotorně snaží vyjádřit poslání o tom, že věda a technika je sice fajn, ale lidský kontakt nemohou nahradit. Kromě zmíněného Phoenixe je skvělá i Scarlett - už nikdy v žádném filmu si takhle neužijeme její krásný hlas. K tomu sympatické hrátky s kamerou, které hlavní postavu nechají herecky zcela vyniknout a hezká, leč místy zbytečně digitalizovaná výprava. Jedinými zápory tak zůstává (má jindy oblíbená) Amy Adams, jejíž postava je přinejmenším divná, trochu odfláknutý závěr, a taky masky/kostýmy, kdy postavy (Phoenix, Adams, Pratt) vypadají, jako by točily film ze sedmdesátých let, a ne z budoucnosti.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

První polovina filmu je šíleně nudná, kdy se skoro nic neděje, a když už, tak je to chaotické a přehnané (permanentní uhýbání kulkám). Naštěstí se to s nástupem Jokera diametrálně zlepší, kdy vizuál zůstává božím, a k němu nastupuje skvělý scénář. Poměrně zajímavé je, jak kaskádovitě scénář v závěrečné půlhodině funguje - nejprve se Batman vyrovná s Jokerem, aby se posléze mohl postavit Supermanovi.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Vizuálně bezchybné, námětově zajímavé. Nápad s Batmanem "po dvaceti letech" mě nemálo zaujal, a film se opravdu povedl. Nebýt trochu slabšího záporáka Leadera a některých scenáristických úletů (podezřele rychlá důvěra k Robinovi - jsem zajedno s Alfrédem), bylo by to za pět. A na dvojku s Jokerem a Supermanem se velice těším.