• Krátkometrážní

Jurský svět (2015)

Už kvůli přehnané CGI "monumentálnosti" parku a především těm genetickým modifikacím, které vytvářejí jurské křížence, to nemůže ani zdaleka sahat po podobném statusu, jako původní Jurský park. Ten totiž oproti dnešním efektům nejen vytvořil T-Rexe, ze kterého čišela čirá hrůza, ale zejména nabídl park, u kterého jsem spíše uvěřil, že něco takového ve střední Americe existuje. Tady to bohužel nefungovalo ani na sekundu. Lepší tři hvězdy.

Don Jon (2013)

Jak si užít sexu se Scarlett? Snadno. Napište si o tom scénář, pak si to natočte a obsaďte ji do toho. JGL natočil docela zajímavě minimalistický snímek, který bohužel ničím nevyniká z onoho minimalismu. Takže zůstane jen fajn oddechovka, která ne(u)razí.

Pharrell Williams: Happy (2013) (hudební videoklip)

Jakkoliv originální je původní klip, nemá šanci překonat ty, které vznikly na vlně "Happy from *město*".

Americký sniper (2014)

Překvapivě hodně válečně-akční snímek (čekal jsem spíš drama), který stojí jen na Cooperovi. Když ten sleze z plátna, film se hroutí. Mám dojem, že filmu trochu ubližuje nálepka "životopisný". Bez ní by se Eastwood víc "urval" a třeba by víc rozebral rivalitu s nepřátelským sniperem, což by filmu mohlo dodat chybějící rozměr.

Marťan (2015)

Nemůžu jinak, než za 5. Mattova one-man show se zdatným sekundováním bezchybné režie, poutavého scénáře a v neposlední řadě skvělými hereckými výkony také ve vedlejších rolích (Chiwetel, Sean a Jessica úžasní). Dvě hodiny utekly jako voda při sledování tohoto neskutečného dobrodružství, kdy Matt nesleze z plátna a vy si jen přejete, aby to dokázal stejně tak, jako dokázal zrealizovat jednu z nejsympatičtějších postav poslední doby. Pro mě film roku.

Špinavý trik (2013)

Moje největší očekávání r. 2013 se změnilo v moc ošklivou realitu. Co naplat, že herci v čele s Adams, Cooperem a Lawrence hrají jak o život, když postrádají scénář a režii, o které by se mohli opřít. Tohle mohl být úžasný snímek s oscarovou kvalitou, zbyl ovšem jen brak. Plus za kameru a všech pět hlavních herců.

Velká oříšková loupež (2014)

Námět i trailer se mi moc líbily, čekal jsem super animák, ale je z toho kravina... Škoda, z tohohle se dalo vytěžit o mnoho více.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Hanba mi, že jsem se tomuto seriálu tak dlouho vyhýbal (nemám rád drogovou tématiku). BB je seriál s výborným příběhem, kdy např. některé maličkosti z první série mají nečekaný přesah do dalších sérií. Kromě toho je plný napětí a plejády sympatických postav (Walter, Jesse, Mike, Gus, Saul, Hank). Souhlasím s většinovým názorem, že kvalita roste s dalšími sériemi (poněkud paradoxně je pátá série úplně jiným seriálem), přesto si myslím, že seriál definitivně graduje čtvrtou sérií, a já mám stejně nejraději první dvě.

Blízko od sebe (2013)

Takové obsazení, a tak zoufale podprůměrný snímek? Je to škoda, scénář a režie zaspaly. Jinak Lewis, Streep, Roberts a Cumberbatch (tradičně) výborní.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Oceňuji ideu tvůrců dát Drákulovi zajímavý background, oceňuji kvalitní Evansovo herectví a oceňuji hezké exteriéry. Naproti tomu musím výrazně kritizovat přeplácanost CGI a akčních scén obecně. Je potřeba ale uznat, že film si na mega blockbuster nehraje a působí jako snímek smířený s nálepkou béčka, která mu sluší.