• Krátkometrážní

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Oceňuji ideu tvůrců dát Drákulovi zajímavý background, oceňuji kvalitní Evansovo herectví a oceňuji hezké exteriéry. Naproti tomu musím výrazně kritizovat přeplácanost CGI a akčních scén obecně. Je potřeba ale uznat, že film si na mega blockbuster nehraje a působí jako snímek smířený s nálepkou béčka, která mu sluší.

Stud (2011)

Bez ohledu na to, jak výborným hercem Fassbender je, tohle prostě sám nevytáhne. Film je sice zajímavý, má moc fajn výpravu, je úžasně depresivní, ale zcela postrádá děj. Je to poněkud paradoxní, ale o tomhle filmu můžu prohlásit totéž, co o leckterém letním blockbusteru: forma zvítězila nad obsahem.

Birdman (2014)

Pro mě naprosto nepochopitelný Oscar. Film je to sice vtipný a svižný, věřím i tomu poslání, ale celé dohromady to prostě nefunguje. Norton je ovšem spektakulární.

Eurotrip (2004)

V podstatě bezduchá komedie, která ale zná své limity, což z ní dělá solidní oddechovku. Scénář má spád, herci si odehrají svoje (zvlášť na M. Trachtenberg se dobře kouká) a scéna v Bratislavě se železnicí je výborná třešnička na dortu.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Jednička patří mezi mé oblíbené komedie, takže na dvojku jsem se těšil jako malý Jarda. Bohužel ta nepřinesla ani zdaleka tak úžasný zážitek. Sudeikis a Bateman jsou sice pořád super (zato Day pořád hrozný), nicméně v tomhle případě je na vině spíš chatrný scénář, na němž je příliš vidět fakt, že byli tvůrci spíše opilí úspěchem prvního dílu, namísto toho, aby se na scénář opravdu soustředili. Zamrzí i postavy bossů - Waltz je výborný, ale nemá dost prostoru, Pine spíš nudný. Spacey a Aniston perfektní, ale samozřejmě jen ve vedlejších rolích. Musím ale říct, že Sudeikis udělá zatraceně velkou kariéru.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Geniální satira, kterou ČR potřebovala jako sůl. Bohužel ji dolů sráží některé slabší epizody hlavně ze třetí série.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Snímek, na který jsem se neskutečně těšil, a který mne bohužel neskutečně nudil. Herecké výkony boží, Firth, Egerton, a především Strong byli výborní. Ale obecně film poněkud postrádá tempo, je hrozně roztahaný, až téměř uspává. Kromě toho mě opravdu naštval naprosto nevyužitý potenciál SLJacksona.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Statham je stejně skvělý záporák, jako byl Evans, ale dostal zoufale málo prostoru! Jinak mi dost vadí, že série začíná být už šíleně nereálná. Přeskakování s autem mezi mrakodrapy, minule supermanský kousek na mostě... I přesto je tahle série mojí guilty pleasure a budu se těšit na další díly (chce to víc Rocka). Závěr filmu pak opravdu vhání slzy do očí. Toyota Supra a Dodge Charger znovu vedle sebe. Jinak to skončit ani nemohlo.

Zátah: Vykoupení (2011)

Perfektní souboje s ukázkovou prací kamery, sympatický (ač nevýrazný) hlavní hrdina a příběh plytký jak talíř. To celkem dostatečně vystihuje The Raid, na němž je nejlepší skutečnost, že si vůbec na nic nehraje, a jediné, v čem pokulhává, je slabý děj v neakčních scénách (které tvoří všehovšudy tak 20 % obsahu filmu). Jinak je to totální akční výplach, při němž může divák směle vypnout mozek a jen si užívat skvěle zpracované souboje a - oproti hollywoodským trhákům - takříkajíc reálnější přemýšlení jednotlivých osob. Skvěle využité a nepřehnané slow-motion záběry taky potěšily. Rozhodně jeden z nejlepších typicky akčních filmů, který jsem viděl.

Zack a Miri točí porno (2008)

Zpočátku to nabralo překvapivě solidní smithovské obrátky, které ale padly někdy v době, kdy bylo zbouráno studio. Pak už film zůstal jen trapnou rádoby romantickou slátaninou bez nápadu. Mewes byl hodně dobrý, Banks taky fajn, zbytek o ničem.