• Krátkometrážní

Dobrý Will Hunting (1997)

S lehkostí natočený, na srdci hřející příběh kluka, který zničehonic poznal krásy života. Žádné velké dramatické zvraty, zbytečné útoky na divákovy emoce, jen hezká sonda do studentského života. K tomu skvělé výkony Williamse, Damona a Skarsgårda. Oba Oscary jsou navíc jasně zasloužené. Děkovačka dua Damon-Affleck stojí za zhlédnutí :)

Batman a Robin (1997) odpad!

Clooney na Batmana se hodí asi stejně jako Arnold k slzám. Tohle byla nepříjemná diskreditace nejen Temného rytíře, ale třeba taky Poison Ivy. Filmovo-komiksový bizár.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Oblíbená postava: Lenny & Carl. Těžko uvěřit, že se tvůrcům před více než dvaceti lety podařilo vytvořit celé městečko bez toho, aby nějakou významnější postavu potřebovali v průběhu času přidávat. Jeden z nejlepších, a pro můj život nejdůležitějších seriálů všech dob, je jednoduše pětihvězdičkový. Ale budu dělat, že po 24. sérii už nic dalšího nevyšlo.

Starsky & Hutch (2004)

Stiller a Wilson. Tahle dvojka už ukázala, že jim to spolu klape a že patří k nejlepší komikům hollywoodského filmu. Starsky a Hutch je super komedií, parodií na akční filmy a hlavně na dobu 70. let. Samozřejmě nesmím opomenout i další dva členy Frat Packu - Vaughna a Ferrella, kteří filmu dodávají tu správnou "šťávu".

Dogma (1999)

První film, který jsem od Kevina Smithe viděl, a musím říct, ze je opravdu vyvedený. Skvělá zápletka, dobré obsazení a díky Jaye, Tichýho Boba a taky Lokiho super smithovský smysl pro humor. 95%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Oblíbená postava: Ellis "Red" Redding (Morgan Freeman). Klenot. Poklad. TOP. Proč v tomto případě šetřit superlativy. Darabont natočil nejlepší film všech dob, a to mu neodpáře nikdo, ani pánové akademici, kteří z nevysvětlitelného důvodu (asi Shawshank neviděli - jinak nevím) neocenili Freemana za životní výkon hodný mistra.

Obvyklí podezřelí (1995)

Super detektivka, nečekané zvraty, výborný Spacey a Singer. Dovolím si podotknout, že po prvním zhlédnutí budete ještě sedět s otevřenými ústy.

Rychle a zběsile (2001)

Tenhle film ma vcelku originalni zapletku, ktera je bohuzel neoriginalne rozuzlena, to je vse... Kdyz zapomenete na to, ze se divate na brak je to hezkej film. Nabusena auta, krasne zeny a dva sympataci v hlavnich rolich.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Mám rád slovo KULT, a Red Dwarf je KULT. S výjimkou Dr. House (a několika dalších britcomů + Simpsonů) snad není žádný jiný seriál s takovým množstvím sarkasmů. Dílů je 52, což je, myslím, tak akorát pro pořádné znalce :) Tímhle sitcomem jsem hodně ovlivněný a rozhodně nelituji, že jsem si ho oblíbil.