• Krátkometrážní

Bláznivá runway (1999)

Film, který mám rád a vždy se na něj rád podívám. Jen škoda, že je zbytečně dlouhý vzhledem ke svému ději, klidně jej mohli o takovou půlhodinu zkrátit... Thornton jako vždy perfektně zahraná role, Cusack příjemně překvapil... Angelina nepředvedla nic moc, nemyslím si, že tohle je její parketa. A potenciál Cate Blanchett zde zůstal naprosto nevyužitý.

Sedm (1995)

Oblíbená postava: John Doe (Kevin Spacey). Takhle má vypadat detektivka. Dokonalý námět, perfektní zápletka, nevyhýbání se ostřejším scénám. Výborné osobnosti Fincher, Pitt, Freeman a Spacey v nejlepší formě. Společně s Mlčením jehňátek nejlepší psychothriller všech dob.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Film, který si přímo říká o to, dostat Odpad!... Proč jsem mu ho nedal - ten film mě bavil, ale slabinu měl a to velikou => příšerně dlouhé dialogy o ničem, plus monotónnost celého díla... Když to nakonec sečtu, na ty dvě hvězdičky to akorát vyjde, a to jsem ještě hodně benevolentní.

Casino Royale (2006)

Casino Royale je dobrý Bond. Daniel Craig je zatraceně špatný Bond.

Život pod vodou (2004)

Oblíbená postava: Alistair Hennessey (Jeff Goldblum). Život pod vodou je skvělým snímkem, který možná po první projekci není tím, za co ho já považuji. Je dost dobře možné, že to chce opětovné zhlédnutí, aby ho člověk docenil tak, jak si ho cením já.

Osvícení (1980)

Přestože nemám rád horory, toto je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Skvělý úvod, divákovi jsou vztahy v rodině Torrancových hned naprosto jasné, dokonalá zapletka, nelze ani na minutu vydechnout. Navíc s dokonalým člověkem v hlavní roli, Nicholson je opravdu skvělý. Závěrečnou scénu v "živoplotovém" labyrintu považuji za jednu z nejpůsobivějších ze světa filmu vůbec.

Top Gun (1986)

Film, ktery nepredcil ma ocekavani, spis naopak... Tesil jsem se na nej hodne a nebyt kvalitni prvni pule, tak se do konce ani nedodivam. Tom Cruise hral skvele, Kelly McGillis se k nemu vubec nehodila ... naopak se mi libi Val Kilmer jako "sok", jednoznacne nejlepsi role filmu s nejlepsi obsazenim.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů pro děti. Když tohle dává Nova ráno o víkendu, jsem ochoten si přivstat i já ;-)