• Krátkometrážní

Gladiátor (2000)

Dokonalý hollywoodský velkofilm, který dopředu tlačí skvělá režie, Crowe s Phoenixem a dá se říct, že i scénář. Co mi ale nejde do hlavy je, co tam výmyšlel ten moula s kamerou.

Ztráta souvislostí (2003)

Film akorát tak "kvalitní" na to, pustit ho na Nově dopoledne někdy kolem deváté.

Kmotr (1972)

Mistrovský film, který se může zdát složitý díky svému množství postav. Nicméně zvládnout se to dá a na konci se stejně vše vyřeší... Co se Oscarů za role týče, dal bych jej rozhodně Brandovi, dále Pacinovi a určitě bych nezapomněl na Duvalla, který svého právníka zahrál výborně.

Datel Woody (1999) (seriál)

Není to moc dobré... s Tomem a Jerrym např. se to srovnávat nedá.

Ďáblův advokát (1997)

Film, který své kvality získal díky scénáři a výkonům Pacina a Theronové.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Od Pomády nejlepší role Travolty, skvělá role Tarantina, výborný Keitel, Jackson, Thurman, Roth... a k tomu kupa rozhovorů o ničem. To je Pulp Fiction.

Barva peněz (1986)

Kvalitně se rozjíždějící dílo postupem času ztrácelo grády hlavně kvůli neustále se opakujícím typům scén. Newman zahrál opravdu kvalitně, to on tenhle film oscarovým výkonem tahá z bahna. Cruise naprosto nevýrazný, Mastrantonio hrající dobře, ale nejvíce - nepočítaje Newmana - mě potěšil Whitaker se svou minirolí.

Motýlek (1973)

Výborný film, hlavně díky skvělé režii, scénáři a výbornému výkonu McQueena. Bohužel mě nepřesvědčil Hoffman a několikrát taky zamrzela kamera.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Potřebujete k filmu miliony dolarů, milionová města se spousty mrakodrapů, které můžete odpálit, rychlá auta, vojenskou techniku, mocné zbraně a superpočítače na supertriky? Jste Bay....... Stačí vám k natočení filmu jedna místnost, dvanáct herců a pár šlupek? Jste Lumet a můžete natočit dokonalý film, jakým Dvanáct rozhněvaných mužů bezesporu je.

Chicago (2002)

Konečně kvalitní, a to hodně kvalitní muzikál od dob Pomády. Skvělá postava (a píseň) Johna C. Reillyho.