• Krátkometrážní

Pohřben zaživa (2010)

Úplně jednoduché, místy bohužel trochu natahované, ale Reynolds opravdu hraje. A to je hlavní.

Let číslo 93 (2006)

Možná proto, že jsem toho o 11. září přečetl a zhlédl svého času hodně, nebo možná proto, že nemám rád ruční kameru, jsem z United 93 nebyl příliš nadšený. Musím ale vyzdvihnout perfektní výkony přítomných neherců, kterým jsem věřil úplně všechno.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Úplně jiná než americké late night show. Norton si zve na gauč vícero hostů najednou, jejichž interakce pak dávají pořadu úplně nový rozměr. Občas se sice moderátor chová poněkud afektovaně, ale to se dá časem považovat i za plus.

Záhada Hory mrtvých (2013)

O záhadu v Ďatlovově průsmyku jsem se svého času dost zajímal, takže natočení tohoto snímku mě potěšilo. Bohužel je to naprosto neschopné céčko, které vůbec ničím nevyniká.

Danger 5 (2011) (seriál)

Vrchol absurdního humoru. Nemám rád vyjádření typu "tak blbý, až je to dobrý", ale na Danger 5 to sedí dokonale. Pierrovy koktejly a Jacksonovo pohrdání vším možným jsou perfektní. Vtipný je i koncept jazyků, kdy všichni mluví jiným, přesto si rozumí. Jen škoda druhé série, ta už je moc meta, navíc bez Claire a s jiným Pierrem. Jde o úplně jiný seriál, přičemž tu zásadní změnu jsem vůbec nepochopil.

Skála (1996)

Mám rád filmy, ve kterých divák neví, které straně fandit (a že takových moc není). The Rock je jedním z nich. Harris je prostě tak velký sympaťák s legitimním důvodem se opevnit na Alcatrazu, že je těžké mu nepřát vítězství. Scéna ve sprchách patří do zlatého fondu akčních filmů s příběhem.

Identita (2003)

Svižný thriller s několika skvělými, až hororovými momenty, který si na nic nehraje, a zůstává nohama na zemi. Za ty prachy dobrý...

Přemluv bábu (2010) odpad!

Nepochopit Sarah Silverman a ještě k tomu toho zneužít, a zblbnout tisíce voličů, to je prostě smutné... Mádl s Issovou u mě tímhle skončili. Mimochodem, volím pravici.

Vyměřený čas (2011)

Orwellovsko-dystopickou tematiku miluji. In Time je v podstatě super béčko, které si ale bohužel občas zkouší hrát na víc, než čím ve skutečnosti je. Za nápad, zajímavé zvraty a fajn postavy (Murphy vede) si ale vysoké hodnocení zaslouží.

Doodlebug (1997)

Vizuálně to sice vypadá divně, ale má to skvělý závěr s myšlenkou.