• Krátkometrážní

Hledám Amy (1997)

Možná, že kdyby to natočil jiný režisér než Smith, od kterého prostě natolik filozofický snímek nečekám, asi bych ho docenil ještě více. Ale když ve filmu takhle lítají "fucks", "dicks" a "pussies", to poselství pak dostatečně nevyzní. Je ale fakt, že tam je. A že jsem ho dostatečně objevil až po druhém zhlédnutí, v dospělosti. Protože leckdo z nás měl ve svém životě Amy...

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Střet dvou šmejdů. Babiš je podle mého názoru to největší zlo, které ČR od revoluce potkalo. Naproti tomu Klusák je totálně zaujatý magor, který tady vytvořil něco, co si hraje na rádoby objektivní dokument, ale ve skutečnosti je to jednostranná legrace, která se všemi způsoby snaží Babiše shodit. Babišovo zvolení (a jmenování) mě naštvalo, Klusákův paskvil mě otrávil. EDIT: po druhém zhlédnutí zvedám na čtyři a Klusáka beru na milost.

Batman a fantom (1993)

Zvláštní až nudné... Rychlý nástup Fantoma na scénu předznamenal svižný akční film, který se tak docela nekonal. Flashbacky byly hlavně ze začátku lehce rušivé, postava Arthura trochu nepochopitelná, a všechno tak musela tahat z bláta spolehlivá dvojka Batman & Joker. Speciálně druhý jmenovaný mě bavil tak moc, až jsem litoval, že má docela málo prostoru. Akční scény, které by měly film vyzdvihovat vzhůru, byly nedotažené a odfláknuté, což vydatně podporoval příšerný střih (ten mě v některých pasážích až zvedal z gauče). Zůstali tak jen dva výše jmenovaní a brilantní soundtrack.

Hačikó - příběh psa (2009)

Obyčejný rodinný příběh se spoustou dojemných okamžiků a jednou zásadní skutečností - téměř bez kýče. Hachiko je nádherný pes, kterému se daří vyvolávat (různé) emoce po celou dobu trvání filmu. Kromě Pretty Woman zřejmě jediný snímek, v němž mi nevadí R. Gere.

Troopers (2011) (seriál)

Webseriál z doby, kdy byl College Humor na vrcholu. Škoda, že vzniklo jen nějakých patnáct dílů, protože tohle fungovalo téměř stoprocentně. Díly s novým světelným mečem nebo "koho mám zabít?" jsou perfektní.

Show Rickyho Gervaise (2010) (seriál)

Duo Gervais-Merchant patří k mým oblíbeným komediálním tvůrcům, takže i tahle show byla povinnost. Ta funguje, nicméně trochu mi vadí, že jakkoliv je Karl supervtipný, dostává až příliš mnoho prostoru právě na úkor třeba Rickyho.

Ocelová pěst (2011)

Neotřelý nápad pohřbený špatnou filmařinou. Je to škoda, Jackmanovi role sedla, a dalo se z toho vytřískat mnohonásobně víc.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Film s kreativním námětem, který bohužel ztrácí ty skvělé kvality po "vyvraždění" půlky skupinky. Od té chvíle začíná průměrná nuda v čele s děsným adolescentem, kterému jsem jako jedinému přál, ať chcípne, a to co nejdřív.

The Online Gamer (2009) (seriál)

První asi čtyři díly byly skvělé, pak to padalo přes průměr až do odpadu. Aaron je děsně nesympatický a přehrávající, což je s ohledem na fakt, že na jeho postavě seriál stojí, naprosto zásadní problém.