Wasabi (2001)

Jednoduchý film na jedno podívání. J. Reno hraje opět (jako vždy) drsného policajta - nyní ovšem zabloudí do Japonska. Zde se setká se svou teenage dcerou, kterou hraje R. Hirosue. Její projev mi přesně připomíná pubertální chování některých postav japonských RPG her nebo anime filmů. Hyperaktivní, zlobivá chvějka, která nevydrží ani chvilku v klidu. Film alternuje mezi akčním filmem a komedií, ale celkově bohužel nenabízí skutečnou kvalitu. Škoda - nevyužitý potenciál.

Tomie (1999)

První film dlouhé, ale bohužel průměrné série filmů o záhadné dívce Tomie. Film v podstatě nic z důležitých scén neukáže napřímo, vše si musí divák domýšlet a proto to celé působí zmatečným dojmem. Jako kdyby byla většina dějově zajímavých scén vystříhána a zůstalo jen nezáživné torzo filmu. U tohoto snímku se rozhodně bát nebudete, spíše usnete nudou.

Matango: Útok houbových lidí (1963)

Námět je možná zajímavý, ale provedení se dle mého opravdu moc nepovedlo. V tehdejší době to bylo možná strašidelné, ale dnes to působí místy velmi amatérsky a humorně. Jedna hororovější scéna v lodních kajutách je přesto velmi vypjatá - to je ale dost málo na celý film.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

O třídu slabší než předchozí dva díly, ale přesto poctivá a zábavná podívaná od začátku do konce. Akorát už z toho bohužel nemám takový ten obdivný "wau" pocit a hlavně - chybí tu opravdu charismatický záporňák. Nový herec představujícího postavu Ip Mana se sice podobá tomu původnímu, ale je škoda, že se autoři (když už se jedná o prequel k předchozím dvou dílům) nezaměřili více na jeho mládí a výchovu.

Geomi sup (2004)

Opravdu vynikající mysteriozní film!! Zpočátku to vypadá, že půjde o temnou detektivku (v lese jsou objevena těla dvou zavražděných lidí). Děj se pak začíná stáčet úplně jiným směrem. Soustřeďuje se kolem hlavní postavy - svědka, který celou vraždu viděl. Má to však jeden háček. Vrah ho též zahlédl a následné těžce poranil na hlavě. Svědek se probouzí v nemocnici a snaží se rozpomenout, co se mu to vlastně přihodilo. Dokáže si znovu všechny vzpomínky správně poskládat v hlavě? Vzpomene si na to, kdo vraždil? Pokud vás po těchto pár minutách film chytne, je dost pravděpodobné, že od něj neodtrhnete oči až do konce. Snímek velmi pozvolna rozkrývá příběhové nitky a opravdu nutí dávat pozor na každou maličkost. Skoro bych řekl, že je potřeba vidět film několikrát. Ještě zmíním vynikající temnou atmosféru a krásný hudební motiv. Za originalitu a perfektní provedení dávám o jednu hvězdu navíc.

Pen choo kab pee (2006)

Thajský horor, který se kromě tradičních "lekaček" snaží upoutat i poměrně zdařilým příběhem. Atmosféra ke konci filmu viditelně houstne a úplný závěr filmu je dokonce i mírně překvapující. Škoda, že takto zajímavý není celý film. Místo toho snímek od začátku nabere docela dost pozvolné tempo, navíc se zde dočkáme i jistých nelogičností a bohužel...nudy.

Piraňa 3D (2010)

Začátek filmu je dost pozvolný a má nádech ne B-čkového, ale nejméně C-čkového filmu. Na obrazovce se do hlavní role dostanou nadržení teenageři, dívčí kozy a zadky. To je v podstatě téma, které se políná celým filmem. Nicméně pak se na scéně objeví opravdu hladové a prehistorické ryby, které tento snímek hodně okoření. A. Aja se opět nebojí na plátně ukázat brutalitu nejvyššího rázu - přitom se do toho snaží vměstnat i určitou originalitu. Surovost těchto scén je to, co z tohoto snímku dělá koukatelnou a zábavnou podívanou - vše ostatní stojí za zlámanou grešli (nelogičnost v jednání postav, kozoidní scénář). Nesympatičnost a hlavně blbost v jednání některých postav tohoto filmu mi nedávala jinou možnost než místy fandit hladovým rybám...

Jugeodo haepi ending (2007)

Pěkná situační crazy komedie, která se téměř celá odehrává v jednom domě. Hlavní hrdinka - úspěšná herečka, zažívá společně se svým managerem opravdu neobvyklou noc, na kterou oba dva pravděpodobně nikdy nezapomenou. Vše se točí, kolem neuvěřitelných náhod a nenadálých neštěstí, které roztočí děj filmu a navíc perfektně pobaví. Na pár humorných scén opravdu nezapomenete. Škoda jen, že se i tato korejská komedie nevyhnula některým nechutným (fekálním) scénám - myslím, že by to šlo i bez nich. Přesto jedna z nejlepších korejských komedií.

Zrcadla 2 (2010)

Téměř veškerý děj tohoto filmu kopíruje korejskou předlohu INTO THE MIRROR, což je skutečně škoda. Příjemně to sice spestřují některé vraždy, ale je to asi tak jediné, co může v tomto filmu alespoň trochu překvapit. Navíc to už nepůsobí takovým temným dojmem jako původní Ajův film. Čekal jsem nějaké závěrečné překvapení a to se bohužel nedostavilo. Herci též nepůsobí přesvědčivým dojmem.

Zbraň odplaty (2008)

Dost slabý a nevyrovnaný korejský historický film. Snaží se vlastenecky působit na díváky (korejci díky skvělému a historicky doloženému vynálezu porážejí mocné čínské vojsko), ale vše to působí naprosto křečovitě a neohrabaně. Pokus o jakousi (povinnou) romantickou linii dvou hlavních postav také moc nevyšel. Bohužel - nuda na maximálně jedno podívání.