Řezník (2007)

Další ze série TORTURE hororů, tentokráte v jihokorejském podání. Co se týká děje filmu - zezačátku to vypadá, že se bude točit jakýsi experimentální snímek, postupně se ale režie filmu docela zvrhává a film nám ukazuje opravdové nechutnosti. Trošku mi to připomíná film Grotesque.

Zebraman (2004)

Navenek velmi zakřiknutý chlápek. Má problémy s rodinou - manželka ani dcera ho moc nemusejí, jeho vlastní syn s ním nemluví. Pracuje jako učitel, ovšem ve třídě nemá žádnou autoritu. Tajně však žije dvojím životem. Doma si ušije kostým kdysi populárního televizního hrdiny ZEBRAMANA a od té chvíle se začne jeho život radikálně měnit. T. Miike opět v tomto filmu popustil notně otěže své fantazii. Dá se říci, že se jedná o parodii na komiksové, hrdinské filmy. Ve výsledku je to sice příběhová slátanina, ale jako alternativa k stále stejným US komiksovým filmům je to výborné. Škoda jen toho klišé "chytrých" děcek, co neustále sice radí, ale pak lezou tam, kam nemají.

Wangui namja (2005)

Vynikající jihokorejský historický film, který zpracovává docela okrajové téma. Jde o příběh potulných herců, kteří se shodou okolností dostanou na dvůr krutého a dá se říci šíleného korejského krále. Herci v té době byli svým postavením na úrovni otroků a proto se museli docela dost činit (a prodávat), aby si vůbec vydělali na obživu a netrpěli hladem. Z několika scén mi doslova běhal mráz po zádech. Mám na mysli hlavně ty scény, kdy musí hlavní hrdinové hrát doslova o svůj holý život. Vynikající herecké výkony dvou hlavních kejklířů ještě dle mého převyšuje výkon herce, který stvárňuje krále Jonsanguna. Za zmínku stojí i moc pěkná ústřední melodie, která jen krásně dokresluje některé pasáže filmu.

Machete (2010)

Jednoduchý film s drsným chlápkem s mačetami v čele. Jako vždy tu najdeme spoustu humorných vychytávek, dále pak hodně krvavých scén, pár velmi drsných sexy dívek a pak i....S. Seagala v záporné roli. No pokud se moc nehledí na příběhovou složku a vypne se tak na 105 minut mozek, tak to funguje jako skvělé odreagování. Tedy nic nového nebo převratného, přesto fajn film na jedno shlédnutí.

Predátoři (2010)

Jako akční film je to docela dobré, jako důstojné navázání na předchozí Predator filmy to bohužel opět selhává. Parta vojáků, která se sešla v tomto filmu nesahá původní jednotce z prvního Predatora ani po kotníky. I když se všichni tváří jako opravdoví drsňáci za celý film nic moc nepředvedou. A. Brody v hlavní roli působí jako nadopovaný komár a myslím, že působil v roli vůdce naprosto nepřesvědčivě. Film se hodně snaží kopírovat různé scény z původního filmu - podává je však v trošku jiném kabátu (rozhodně NE lepším). Atmosféra je sice zezačátku docela dobrá, ale jakmile začnou jednotlivé postavy mluvit a dopodrobna vysvětlovat co, kdo, kde dělal a jak se tady ocitnul - působí to dost nudným a nuceným dojmem. Kam se podělo nervové vypětí, emoce a bázeň tak skvěle ukázaná v podání původních superhrdinů z Dutchova týmu? Zde jsou všichni docela v pohodě, i když je postupně někdo likviduje (+ to, že jsou na úplně jiné planetě je taky moc nerozhodilo). Najde se tu spousta dalších logických omylů a nepřesností (postavu L. Fishburna už raději vůbec nekomentuji). Tři hvězdy dávám za hudbu, a pár nových nápadů ohledně samotných Predátorů.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Zajímavý a nenáročný film se suchým humorem v podání Leoše Suchařípy. Hlavní hrdnina prožívá docela hodně taškařic se sváděním mladých slečen, přehlíží svou starostlivou kolegyni v práci nebo neustále hledá pro svou náruživou šéfovou zatoulaný pracovní spis. Jako elegán nebo svůdce však nepůsobí moc přesvědčivě, takže všechno jeho snažení je již předem odsouzeno k nezdaru.

Dekameron (1971)

Několik zfilmovaných povídek Boccacciova Dekameronu. Některé z nich jsou mírně úsměvné, jiné zase nudné, ale vše spojuje téma zakázané lásky. Výběr herců (pokud to tak nebylo učiněno záměrně) se moc nepovedl - tolik nesympatických lidí jsem snad v jednom filmu ještě neviděl. Za ty lepší povídky dávám ***.

Král tančí (2000)

Historický, životopisný film o hudebním skladateli J. B. Lullym, který působil na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. Život na tomto dvoře je zachycen veskrze formou pompézních baletních či divadelních představení společně s neustálými konkurenčními spory a roztržkami mezi dvorními umělci. Každý z nich chce být u mladého krále tím nejpovolanějším a nejlepším. Zajímavý film - trochu mi to připomíná Amadea.

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

Další z řady jihokorejských crazy komedií - tentokrát je hlavním tématem výuka angličtiny. Ta svede dohromady na první pohled velmi rozdílný pár. Po celý film pak sledujeme jejich prapodivné taškařice, dočkáme se samozřejmě hromady trapasů, "korejských komediálních" obličejů a pár neuvěřitelných kousků (výlet za prasetem na korejský venkov). Co je ale hlavní - místy nám film naservíruje i velmi dobrou zábavu. Škoda jen, že celý film táhne hlavně frajírek Moon-su. Představitelka hlavní ženské role mi příliš nesedla. Moc se toho ale v těch hodinách angličtiny nenaučili :)

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Pěkný, kreslený seriál o partičce mutantních ninja želv, které ochraňují svět před nebezpečnými, kriminálními živly. Perfektní jsou záporňáci včele s Trhačem a Krangem. Jejich důmyslné nápady jak se konečně zbavit želv mě vždycky dokázaly pobavit (škoda, že jim to alespoň jednou nevyšlo). Místy se seriál snaží vsázet i na výchovnou notu, ale působí to spíše neohrabaně a rušivě.