Pachuť smrti (1988) (seriál)

Opět výborná atmosféra, vraždy, postupné a pečlivé vyšetřování. Nejlepší na těchto seriálech je asi to, že divák může společně s detektivem Dalglieshem až do polední chvíle pátrat po vrahovi těchto hrůzných činů.

Černá věž (1985) (seriál)

Vynikající detektivní seriál - možná vůbec nejlepší ze série A. Dalglieshe. Do posledního momentu není jasné kdo je vrah. Starší zpracování snadno přebíjí pečlivě gradovaná atmosféra a velmi dobrá dějová linie.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Velmi zajímavá, originální a poutavá mysteriózní minisérie. Hlavní roli zde hraje hledání ztracené dcery. V tomto hlavnímu hrdinovi pomáhají tajuplné, zázračné předměty. Celkově mi to místy tematikou připomínalo Silent Hill herní sérii (bez monster). Opravdu kvalitní věc.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Tento seriál je propracovaný do nejmenších detailů, přitom působí naprosto reálně. Hlavním trumfem jsou postavy, které jsou výborně napsané a každé je dán dostatečný prostor. Někoho může odradit docela pomalu plynoucí děj a hlavně celková "neakčnost" celé série. Hodnoceno po shlédnutí 1. sezóny.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Výborný americký mysteriózní seriál - mnoho strachu si zde sice neužijeme, ale o to tu ani tak nejde - hlavní jsou postavy, které jsou výborně napsané a zahrané - není zde nouze o naprosto překvapivé příběhové zvraty - dobré je i to, že se seriál nesnaží děj zbytečně vysvětovat a všechno rozluštění nechává na divákovi - druhá série se téměř celá odehrává v blázinci a opět je děj sledován z několika časových rovin - zajímavé je, že zde hrají někteří stejní herci z první série, ovšem v naprosto jiných rolích - konec je sice slabší, jako celek však jde o zajímavou, ale hlavně nepředvídatelnou podívanou.

Pravidla lži (2006)

Zajímavý psychologický film z prostředí terapeutické komunity. Zamrzí jen, že se v mnoha situacích nejde do krajnosti. Myslím si, že tenhle film mohl být ještě daleko lepší. Každopádně detektivní zápletka, která filmem prochází je značně nedokonalá, což je škoda. Jinak ale výborné obsazení a herecké výkony. Chtělo by to více takových CZ filmů.

Kawasakiho růže (2009)

Řemeslně dobře udělané drama s věčným tématem udavačství. Některé scény na mě na rozdíl od ostatních působily značně přetažené za vlasy. Každopádně i tak tento film vyvolává spoustu otázek. Např. jak by se každý z nás zachoval v podobné situaci jako byla postava, kterou ztvárnil M. Huba?

O rodičích a dětech (2007)

Pomalu plynoucí příběh převážně podáváný zajímavou formou vyprávění mezi otcem a synem na společné procházce. Tento dlouhý a promyšlený dialog je hlavním plusem tohoto snímku, stejně jako herecký výkon J. Somra. Ostatní kolem již tak přesvědčivé není a proto ***.

Hlídač č. 47 (2008)

Vcelku zajímavý film, který jasně táhne Karel Roden. Zajímavá a nádherně oplzlá je i postava, kterou hraje V. Dlouhý. Navíc pěkná zasněžená příroda...

Muži v naději (2011)

Odhoďme morálku a předsudky - co na tom, že humor tu může být místy pokleslý a nevěra je zde hlavním tématem. Hlavně, že je tu pár zábavných a povedených scén. Autor se hold snaží diváka provokovat a evidentně se mu to daří. Mimochodem - ta scéna s kabelkou byla opravdu pěkná...