Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Další díl nepřemožitelného Jamese Bonda - velmi obstojní záporňáci - zajímavý a napínavý konec (scény ve vlaku) - určitě jeden z těch lepších starších Bond filmů, přesto nic extra.

Dr. No (1962)

První díl nepřemožitelného Jamese Bonda - spíše utahaná a pozvolná detektivka - málo akce - scénu se zpěvem si mohli odpustit - jinak fajn film, nic extra.

Diamanty jsou věčné (1971)

Další díl nepřemožitelného Jamese Bonda - dva blázniví zabijáci - naprosto nerealistická a nechtěně humorná scéna souboje Jamese s osobami opačného pohlaví - jinak fajn film, nic extra.

Batman se vrací (1992)

Volně navazuje na předchozího Batmana - stejně dobrá atmosféra, hudba a herci - přesto již sem začínají pronikat prvky přeplácanosti a stupidních nelogičností - některé hloupé dějové situace s Tučnákem, který mi jako hlavní záporná postava vůbec nesedl - Cat woman je zde řekl bych v pohodě - dle mého je to o něco horší film než "originál".

Batman navždy (1995)

Průměrný film, který snad ničím nenadchne - nudné záporné postavy - na druhou stranu se J. Carrey ve své roli patřičně vyřádil - dějově je to sice přeplácaná kravina, ale i tak to je ještě dobré oproti následujícímu dílu Batmana.

Batman začíná (2005)

První polovina filmu mě vyloženě nudila a měl jsem pocit, že snad toto ani není film o Batmanovi - druhá část už byla ucházející, nikoliv však "kulervoucí" - vynikající vizuál a dobrá atmosféra temného Gothamu - zajímavé herecké obsazení - vynikající hudba - dějová stránka filmu je ale nic moc - psychologie hlavní postavy též není nic extra a vyústění jeho vztahu s Rachel na konci filmu je vyloženě směšné (superklišé tzv. komiks filmů).

Batman (1989)

Moje první filmové setkání s Batmanem - vynikající J. Nicholson v roli Jokera - právě on je pro mě nejlepším představitelem Jokera - na svou dobu velmi dobré efekty a triky - ucelený děj s málo rušivými efekty (tzn. není to tak přeplácané jako následující díly).

Batman a Robin (1997)

Přeplácaná podívaná - nezajímavé až směšné záporné postavy - to stejné však platí i o Batmanovi a jeho "pomocnících" - některé hloupé dialogy - celkově nulový děj - dosud nejhorší Batman.

Dark Waters (1993)

Velmi divný avšak atmosferický snímek - docela dobrý hudební doprovod - děj se docela táhne a nedokázal mě plně zaujmout - film ze "staré školy", což je na něm bohužel i hodně vidět.

Návrat Re-Animátora (2003)

Neustále stejná písnička dokola - doktor West řádí dokonce i za mřížemi v pevně střežené věznici - dobré triky a občas je to i zábavné - troška nového děje nebo nějakého překvapivého momentu by neuškodila.