Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Stejná (ne-li hoší) kvalita jako u předchozího dílu - nezajímavé a velmi rušivé lidské postavy - mizerná atmosféra - velmi rychlé a zmatečné souboje (vše je ve tmě) - naprosté mrhání potenciálem, který tento film mohl teoreticky mít.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Docela dobře to vypadá a jsou zde přítomni Predátoři a Vetřelci v jednom filmu - vše však kazí naprosto jednoduchý příběh, stupidní postavy a jejich dialogy - nulová, sterilní atmosféra - nevěrohodná hlavní postava - nezachraňuje to ani přítomnost L. Henriksena - jedna z posledních scén, kde se "zkamarádí" Predátor s hlavní hrdinkou aspiruje na jednu z nejdebilnějších scén, co jsem kdy viděl (WTF!!).

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Neuvěřitelně přeceňovaný a nadhodnocený seriál - první dva díly se ale povedly výtečně (perfektní nejjednoznačný děj, psychózní stavy dlohodobě vězněného vojáka, temná atmosféra a tajemnost) - pak se vše dějově zvrtlo k tradičnímu pojetí US seriálů (rodina - nevěra - chytré dítě) a všechno šlo do kytek - některé scény jsou tak "dramatické a vážné" až jsou neuvěřitelně komické (seriál se občas nechtěně mění v povedenou parodii - šukos scéna s odposlechem) - značně nevěrohodný (spousta WTF momentů) a předvídatelný děj bez překvapení - nesympatický a nudný hlavní hrdina - slabé vedlejší postavy - velmi dobré technické zpracování.

Sherlock (2010) (seriál)

Výborná dvojice hlavních postav, které se perfektně doplňují - promyšlený (někdy až překombinovaný) děj a skvělé dialogy - typický britský humor - moderní zpracování známé knižní předlohy - postava hlavního padoucha Moriartiho je povedená - jednotlivé díly jsou možná až příliš dlouhé a je jich prozatím málo - mohlo by to být trochu akčnější a brutálnější - první série mě připadne lepší, druhá už tak trochu "vaří z vody".

Šílení (2005)

Šílený, místy dost nechutný film (stejně jako jednotlivé filmové postavy) - překvapivě to má i určitou dějovou linii - opakující se scény s masem a vnitřnostmi na mě působily spíše nudně a negativně - na druhou stranu je to na naše poměry dost odvážný a originální počin.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Z herního prostředí je zde opravdu hodně okopírováno a převzato, což může potěšit fanoušky herní předlohy - celý film i tak působí docela sterilně a opravdu drsných až úchylných scén se zde nedočkáme - hlavní postava je podobná originální herní postavě, ostatní vedlejší postavy jsou velmi (herecky) slabé - hodně děravý příběh a slabý scénář.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Zpočátku velmi pomalý rozjezd a z mé strany nedůvěra, následně se ale seriál rozjede na plné obrátky - velmi propracované hlavní postavy a výborné dialogy mezi intelektuálem Waltem a drog. dealerem Jessem - perfektní a postupná proměna charakteru hlavního hrdiny - občas naprosto neuvěřitelné a výborné tragikomické situace - velmi kvalitní počin, který však není pro všechny (mj. téma výroby a distribuce drog) a je třeba mu dát čas než zaujme. Jelikož má tento seriál s každým odvysílaným dílem stoupající kvalitu, zvyšuji hodnocení na plný počet.

Prometheus (2012)

Zajímavý příběh, vynikající a tíživá atmosféra - překrásný mimozemský svět - vynikající postava androida Davida - téměř všechny ostatní postavy jsou docela odfláknuté a chovají se nelogicky - idiotské a rádoby silácké nebo "směšné" dialogy, které kazí celkový dojem z filmu - celkově rozporuplný a nevyrovnaný film, který se mi osobně líbil, ale měl potenciál být daleko lepší.

Paranormal Activity 3 (2011)

Na vyděšené děcka se kašle, hlavně když kamera běží a vše se až s úchylnou pečlivostí točí na kameru - nekonečná recyklace Xkrát již vyděného - přesto jsou některé scény docela psychózní - opět málo brutální a strašně zdlouhavé.

Paranormal Activity 2 (2010)

Téměř stejné jako první díl - nejlepší scény jsou ty s malým klučinou - zbytečně dlouhé s koncem , který příliš neuspokojí - celkově mohl být tento snímek daleko drsnější a brutálnější.