Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Opět díl, který se snaží složitě navodit temnou atmosféru, nicméně vše si pak kazí WTF scénami. Místo, aby se všichni chystali na střetnutí se zlem, studenti si hrají a užívají si. Místo, aby hlavní trojka držela při sobě, tak spolu nemluví jak kdyby inteligenčně vypadli z pomocné školy. Tzv. láska mezi studenty je tu vyobrazena jako značně sterilní věc bez větších emocí. Vůbec mi to připadá, že poslední díly Harryho Pottera jsou pouze nastavovaná kaše. Poslední scéna tohoto filmu je opět podána chladně a bez emocí a vůbec nevyužívá emočního potenciálu.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Zajímavý díl, řekl bych s nejpovedenějším začátkem z celé série. Kéž by takový byl i celý film jako cca prvních 5 minut. Bohužel, i když je film řemeslně dobře zvládnutý a příběhově temný, opět tu jsou postavy, které atmosféru značně narušují (např. postava učitelky kouzel). Finální souboj mohl být velkolepou podívanou, takto na mě působil docela jednotvárně a bez nápadu. O větším emočním využítí ani nemluvě.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Děj se stává stále více temnějším a přibývají i nové postavy a herci. Nicméně celý děj je nevím proč zbytečně moc (až neobratně) zamotaný. Dobré pokračování, ale stále jsou zde velké rezervy téměř ve všem.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Turnaj čarodějnických škol je tématem tohoto dílu, ovšem již se zde objevují naprosto ujeté a WTF scény - např. celý ples ,rockový koncert nebo Hagridova nápadnice. Docela nudný a řekl bych i zbytečný díl.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Kvalitativně asi tak stejně dobré jako úvodní film. Opět je tu určitá záhada, kterou musí malý Harry úspěšně vyřešit. Některé scény jsou již docela hororové a tak si myslím, že spousta malých děcek, co na Harrym ujíždí, již na toto nemusí mít nervy.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Pěkný film. Bavil mě. Uvedení do světa Harryho Pottera. Vyvážené a nenáročné od začátku až do konce. Přesto zde není nic co by bylo vyjímečné.

Souboj Titánů (2010)

Po vizuální stránce je to opravdový skok kupředu. Velmi dobré je i herecké obsazení - potěšila mě hlavně přítomnost a role L. Neesona a R. Fiennese. Vůbec si myslím, že se stvárnění bohů povedlo. Co je ale špatně. Příběh sice tak nějak kopíruje děj originálu, ale opravdu otřesné jsou dialogy, Postavy z úst vypouštějí "moderní rádoby chytré a humorné" hlášky, které však spíše působí jako pěst na oko a ničí tak vše co se podařilo zachovat z dnes již klasické předlohy. Mimochodem - nepřipadne někomu divné, proč má hlavní postava (oproti ostatním) moderní a rozhodně nesoudobý účes?

Souboj Titánů (1981)

Starší, ale dnes již klasický příběh, který námětově sahá po různých řeckých bájích a pověstech. Na svou dobu jsou zde k vidění opravdu efektní triky, což perfektně doplňuje pěkný a poutavý příběh mladého Persea. Dle mého tento film předběhl svou dobu a i když je na dnešní dobu již mírně zastaralý, tak stále dokáže zaujmout a zabavit.

Blood Tea and Red String (2006)

Vizuálně velmi povedené, neotřelé a odvážné dílo, které má ale jednu podstatnou vadu - nebavilo mě to. Díky své délce a rozvláčnosti jsem u toho navíc několikrát usnul a musel to pak zkouknout naněkolikrát.

Orel Deváté legie (2011)

Velmi slabý a hloupý film. Pitomý příběh, nesympatičtí herci, spousta putování a přesunů, vizuálně hnusní Piktové. Abych jenom nekritizoval - ve filmu jsou pěkně zachyceny překrásné přírodní scenérie a objevuje se tu ve vedlejší roli starý Donald Sutherland.