Poslední Mohykán (1992)

Vizuálně i příběhově nádherný a propracovaný historický snímek. Řadím ho mezi své nejoblíbenější filmy tohoto žánru. Zajímavé je na filmovém zpracování i to, že se v mnoha věcech liší od své knižní předlohy - což ale ději nikterak neubralo na síle a působivosti (možná spíše naopak). Kapitolou samou za sebe je pak překrásná hudba, která film doprovází. Tento film rozhodně DOPORUČUJI!

Cú và chim se sẻ (2007)

Pěkný, romantický, pohádkově dobrácký a jednoduchý příběh viděný z pohledu mladé a sympatické vietnamské dívky. Nebo také vynikající odpočinkový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet, ale který určitě svým vyzněním potěší a zahřeje na duši. Spokojenost!!

Shutter (2004)

Asi nejlepší thajský horor, který kvalitativně vychází spíše na 3*. Příběh je totiž tradičně duchařský, viděný již ve vícero jiných filmech (tradiční asijská hororová recyklace). Herecké výkony též žádná hitpadáda. Nicméně je zde několik opravdu nepříjemných, zákeřných a nečekaných lekacích scén, které mě usvědčily v tom, že jako horor to funguje skvěle. A proto přidávám ještě jednu * navíc.

4 inyong shiktak (2003)

Velmi zvláštní a netradiční asijský horor. Možná je to spíše psychologicky depresivní film než horor. Vynikající atmosféra na nás dýchá již od prvních momentů. Příběh je velmi spletitý a těžko uchopitelný - nabízí hned několik možných interpretací. Dozajisté jeden z nejlepších a nejatmosféričtějších korejských mystery filmů.

Soumrak samurajů (2003)

Zajímavý a dá se říci, že i historicky věrný film z období úpadku samurajské moci v novověkém Japonsku. Nicméně dlouhá stopáž, některé nudné a zdlouhavé pasáže a hlavně nesympatický (a přehnaně hodný a úlisný) samuraj Kanichiro Yoshimura na mne působily spíše negativně. Zamrzí i absence většího počtu akčních samurajských scén či soubojů.

Ring (1998)

Japonský film, který ovlivnil velmi mnoho dalších a mladších asijských hororů. Vše se točí kolem tajemné videopásky, která kolem sebe roznáší hrůznou smrt. Vynikající a hustá atmosféra je hlavní devízou tohoto filmu. Samotný konec je pak kapitola sama za sebe a je to vskutku jeden z nejpůsobivějších filmových hororových zážitků (pokud divák o filmu dopředu nic neví a nenechá si vyzradit pointu). Velmi doporučuji i americký remake (Kruh - 2002), který se překvapivě velmi povedl a svou předlohu i překonává.

Americký gangster (2007)

Velmi propracovaný film, kde se vše točí kolem drog. Celé je to pojato jako souboj na dálku mezi dvěma hlavními postavami - protidrogovým detektivem (Russell Crowe) a drogovým bossem (Denzel Washington). Celý film je ale značně zdlouhavý a obsahuje jen minimum opravdu vyhrocených nebo akčnějších scén (hodně se tu hlavně kecá). Příběh je předvídatelný a úplný konec je jeden krásný happy end. Dle mého je to kvalitní, ale značně nadhodnocený film.

Nagai yume (2000) (TV film)

Zajímavé téma, které je zpracováno docela nezáživnou formou. Zachraňují to trošku masky a jistá tajemnost v úvodu celého filmu. Nicméně pak nastane pozvolný úpadek, který bohužel nezachránil ani předvídatelný závěr.

Killeodeului suda (2001)

Velmi pěkný a nenuceně hravý film. Největší plus spatřuji v perfektně obsazených postavách nájemných "zabijáků". Těm se snad nedá ani nefandit, zvlášť po tom, co se nám předvedou v několika humorných situacích. Nikdy nezapomenu na scénu, kdy má jeden z nich navštívit jistou těhotnou dívku a odpravit ji ze světa. Škoda jen, že příběh jako celek nepůsobí moc kompaktním a propracovaným dojmem, jinak by to bylo za 5*.

Kóšonin (2003) (TV film)

Detektivní film se zajímavou filmovou zápletkou, kde nebude nouze o určité překvapení. Nicméně je to natočeno docela nudnou a na akčnější a vyhrocené scény sterilní formou. Od Miikeho bych čekal něco víc - i když na druhou stranu je to "jen" TV film.