Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Co se týká historické hodnoty a pravdivosti je tento seriál téměř nulový. To samé se týká nesmyslného srovnávání kdo z koho. Co je ale na tomto projektu zajímavé je sledovat účinnost jednotlivých typů zbraní z různých epoch lidské existence. Mimochodem ten tým "odborníků" se spíše chová jak banda psychopatů, když každé rozporcování prasete nebo umělé lebky doprovázejí veselým jucháním. Možná kdyby si prohodili role s těmi prasaty...

Leon (1994)

Vynikající a dnes již klasický snímek vyprávějící o vztahu nájemného zabijáka a malé osiřelé dívky. Tomuto snímku se snad nedá nic moc ani vytknout. Pracuje se spoustou dobrých nápadů a vychytávek - vše samozřejmě stmeluje opravdu dobrý příběh. Dalším plusem je to, že se nebojí zobrazovat kruté a různé další "nedovolené" scény. Korejci vyprodukovali tematicky velmi podobný film - The Man from Nowhere (2010). Oba filmy DOPORUČUJI!

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Oproti prvnímu filmu je to bohužel úpadek. Nemá to na svědomí ani tak technická a vizuální stránka snímku, ta je stále na velmi dobré úrovni. Co je špatné je značně chaotický a nepřesvědčivý příběh a postavy, což byla hlavní devíza jedničky. Nezachraňuje to ani přítomnost CH. Lee v jedné z vedlejších minirolí.

Purpurové řeky (2000)

Kvalitní francouzský temný thriller se zajímavým příběhem. Sice se místy až okatě snaží připodobnit filmu Sedm, nicměně sám o sobě je též velmi nápaditý a řemeslně perfektně udělaný. Vyzdvihnul bych velmi dobrou atmosféru a dobře udělanou postavu komisaře Niemanse. Snímek je napínavý až do konce a do poslední chvíle není jasné jak to dopadne. Zajímavá je i forma vyprávění příběhu, která nejprve sleduje oba hlavní hrdiny odděleně a až později se jejich přiběhové linie spojí.

Hon na čarodějnice (2011)

Tento film se moc a moc snaží být cool, nicméně vykrádá přitom témata a scény z jiných filmů. Takže je to takový nedokonalý slepenec filmů jako jsou Jméno růže a Království nebeské. Pitomému příběhu nasazuje korunu scéna přechodu přes rokli po provazovém žebříku, kde dostává inteligence opravdu naprdel. Na druhou stranu atmosféra je místy docela ucházející.

Zatôichi: The Last (2010)

Velmi dlouhý, natahovaný a průměrný film o slepém samurajovi Zatoichim. Sebemenší scéna je tu natahována do obludné délky, navíc představitel hlavního hrdiny není kdovíjak charizmatický. Akční scény bohužel nic nezachraňují. S Kitanovým Zatoichim se tento snímek rozhodně srovnávat nedá.

Appleseed Saga: Ex Machina (2007)

Co se týká akce a vizuální stránky je tento snímek na vysoké úrovni. Bohužel nezáživný nic moc příběh a hlavně dost nevýrazné postavy dělají ze slibného námětu pouze standartní podívanou. Vůbec mi nesedla postava Briaria. Jeho "vztah" s hlavní hrdinkou je velmi nedůvěryhodný a spíše nechtěně úsměvný.

Highlander: The Search for Vengeance (2007)

Kvalitní animovaný film s tematikou cestování časem. Velmi pěkné je vizuální stvárnění postav a vůbec celého filmu - tento styl mi vyhovuje. Nicméně předchozí autorův počin Vampire Hunter D je o něco lepší.

Ward 13 (2003)

Zajímavá a řemeslně kvalitně zvládnutá podívaná. Klidně by to mohlo být i delší - rozhodně bych se nenudil...

Studená ryba (2010)

V tomto zajímavém, drsném a provokativním snímku se téměř vše točí okolo akvarijních ryb. Vnitřními problémy zmítaná rodinka se setkává s bohatým mecenášem - majitelem supermoderního obchodu s akvarijními rybkami. Toto seznámení se však rychle mění z původního okouzlení v čistou noční můru. Některé scény jsou opravdu šílené, nicméně jako celek to na mě působilo velmi osobitým, neotřelým a hlavně zábavným způsobem.