Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Pěkná pohádka vyprávějící o světě malinkatých lidí, kteří žijí nepozorovaně a skryti v blízkosti "normálních" lidí. Právě tento skrytý mikrosvět a jeho pravidla jsou na tomto snímku to nejlepší.

Čarodějův učeň (1977)

Temná animovaná "pohádka" s opravdu zajímavým a neotřelým příběhem. Slušelo by jí ale trochu zkrátit stopáž, protože ke konci jsem se již začal mírně nudit. Bezesporu je to ale řemeslně výborně provedená práce.

Coyote Falls (2010)

Půvabná jednohubka ze světa nekonečného a marného náhanění slépky (či co to je) kojotem. Je to můj oblíbený animovaný seriál, nicméně toto bylo opravdu příliš krátké a řekněme "méně nápadité".

Terminator Salvation (2009)

Film, který měl v plné kráse ukázat jak bude v budoucnosti vypadat boj mezi lidmi a Terminátory. Výsledek je takový neslaný a nemastný. Příběh tak nějak paběrkuje, ale snaží se alespoň držet "očekávané" linie. Bohužel po technické stránce nepřináší snímek vůbec nic nového a Terminátoři v budoucnosti vypadají tak nějak standartně, což je dle mého málo a já čekal v tomto určitě víc (vzpomeňme na technické inovace v T2 filmu). Vypjaté momenty jsou podávány naprosto sterilní formou, pryč jsou chvíle kdy nám tuhla krev v žilách při setkání člověka s vražedným strojem. Co se povedlo je vizuální stránka zničeného světa. Největší průser je však naprosto nesmyslný a zbytečný konec (to jsem si opravdu myslel, že si dělají srandu). Zatím bohužel nejslabší Terminator film.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Oproti prvnímu dílu je to opravdu neskutečný úpadek. Můj první dojem byl, že snad sleduji nějaký teenagerský film o nadržených pubescentech. Bohužel v tomto duchu se pak odvíjí humor v celém tomto snímku. Další věc jsou naprosto stupidní dialogy a děj celkově. Celá US armáda je naprosto k smíchu, bohužel i roboti najednou začnou mluvit černošským dialektem a dělat blbiny. Velký kvalitatnivní propad a zklamání.

Transformers (2007)

Tento film jsem již předem zavrhoval, nicméně výsledek mě dokázal opravdu překvapit a potěšit. Jasně - stále je to hodně HYPE podívaná, ale zde je to vše podáno jednoduchou, nenucenou a hravou formou. Najde se tu místo i na převážně vkusný humor. Co je vynikající je hudba a vůbec stvárnění a ozvučení robotů. Odvážím se dát za 4*.

Americké psycho (2000)

Film, který asi nesedne každému. Film, který je velmi bezcitný a provokativní. Film, který zobrazuje myšlenkové pochody Patricka Batemana. Film, který ve vší té hrůzné krutosti a zvrhlosti, dokáže znenadání vytáhnout perfektní a trefný humor. Zajímavé je, že téměř polovina dialogů, které mezi sebou hlavní postavy pronesou jsou naprosté voloviny (které se navíc cyklicky opakují). Další a velmi důležitá věc (pro závěrečnou "pointu"), je to, že se tyto postavy mezi sebou ani pořádně neznají a neustále si pletou jak se kdo jmenuje. Určitě zatím nejlepší role Ch. Balea. No nic - jdu si nechat vyrobit navštívenku a pak musím jít vrátit videokazety...(chi).

Vřískot 4 (2011)

Nevím proč se po X letech rozhodli natočit další díl této uvadlé série, ale i tak jsem byl zvědavý zda dojde k nějaké kvalitativní změně. Po shlédnutí musím říci, že čtvrtý díl je asi o něco málo lepší než předchozí dva pokusy. Nicméně opět je plný "toho samého neustále dokola" a tak je v podstatě jedno jaký je děj - vždy se jen čeká na závěr a na překvapivé odhalení vraha. Překvápko se bude konat i v tomto případě, nicméně myslím, že nejsem jediný kdo tak nějak cítí, že tento film nějak "zaspal dobu". Dnešní kvalitní hororová produkce je již na míle daleko (a to téměř ve všem).

Vřískot 3 (2000)

V podstatě to samé co jsem napsal o druhém dílu. Toto mělo být důstojné a skvělé zakončení celé série. Místo toho je to maximální recyklace předchozích dílu, spojená s nic moc atmosférou, která se nám kamsi vytratila (což je u hororu průser). Škoda, že nebyl vůbec využit potenciál L. Henriksena.

Vřískot 2 (1997)

Děj se snaží plynule navazovat na dění v prvním filmu. Bohužel již první scény ukazují, že tentokrát (nechtěně) půjde spíše o parodii sebe sama než o napínavý horor (scéna v kině). Vše se tak nějak drží zajetých kolejí, nenastane zde naprosto nic překvapivého. Spíš mi to příjde zbytečně přeplácané a neohrabaně komplikované.