Pagwoedoen sanai (2010)

Další korejský thriller s tematikou únosů dětí. Film jako takový je velmi dobře a dá se říci i řemeslně udělaný, ale nabízí kromě napínavé, místy drsné a brutální podívané i spoustu otazníků co se týká děje a chování hlavních postav. Ne všechno je totiž ve filmu vysvětleno a některé činy hlavního hrdiny mi taky nepřijdou moc reálné. Působí to místy samoúčelným dojmem. Překvapivou pointu nebo nečekané odhalení únosce zde bohužel neuvidíme. Na druhou stranu například scéna v jedoucím vlaku je opravdu skvělá. A závěrečné shledání s uneseným dítětem nabízí též spoustu zajímavých možností (dlouhodobé odloučení, ztráta paměti, citová narušenost). Dobrý a napínavý film, kvalit THE CHASER však nedosahuje. Slabší 4*.

Expendables: Postradatelní (2010)

Film, který již dopředu před svým uvedením do kin lákal na hvězdné herecké obsazení. Jaký je výsledek? Pro mě je tento film hlavně souborem hlášek, které jednotliví akční hrdinové během filmu pronesou. Přitom se musí tvářit dostatečně drsně a výsledek nemůže být vyloženě špatný. Promyšlený příběh od tohoto snímku opravdu nečekejte, je to celé velmi jednoduché a prostoduché. Film sází jednoznačně na akci a na superhrdinské výkony nesmrtelných žoldáků. Dále pak potěší sice samoúčelná ale zábavná scéna s Willisem a Arnoldem. Škoda jen, že v týmu záporňáků nebylo též více výrazných postav. Dle mého dobrý film na jedno shlédnutí.

Tokijská sonáta (2008)

Po celý film sledujeme životní osudy čtyřčlenné japonské rodiny. Každý člen rodiny má svůj vlastní příběh a svoje vlastní nenaplněné tužby či problémy. Celkově je to docela dost melancholicky laděné, ale o to určitě reálnější. Místy dojde i na černý humor (úřad práce, nezaměstnaný kolega s telefonem). Délka filmu by však mohla být poněkud kratší.

Metoda (2005)

Další film na téma - výběrové řízení v uzavřené místnosti. Na začátku filmu to vypadá, že půjde o souboj mozků a charakterů což samo o sobě působí velmi zajímavě. Pak ale nastane poměrně plouživá nuda - celý konkurz se velmi táhne, úkoly a otázky jsou dle mého nezajímavé a hlavně proces vyřazování je mírně řečeno odfláklý (postavy klidně vstanou od stolu a odejdou). Ani ti kandidáti mi nepřipadli jako něco extra. Jen by mě zajímalo zda jejich chování sledovali i na WC. Tři hvězdy dávám za to, že se bezesporu jedná o dobrý (i když pro mne poměrně nudný) psychologický film.

KR 13 (2009)

Opět další variace na téma filmu CUBE. Přes slibný začátek ale film poměrně brzy "zhasne" a začne nudit. Asi bych řekl, že v tomto filmu se více mluví než se opravdu děje. A rádoby zlomy v příběhu (nemyslím teď začátek) tohoto filmu jsou udělané tak nešikovně, že už snad nikoho ani překvapit nemohou. Kolik jen takových filmů s podobnou tematikou ještě vznikne?

Superman/Shazam!: Návrat černého Adama (2010)

Docela pěkná a zajímavá animovaná jednohubka. Ničím nepřekvapí ani neurazí. Obecně příběhy a témata těchto komiks filmů bývají neustále stejné a pouze se jen cyklicky opakují. Mění se jen hlavní postavy a záporňáci.

Orphan (2009)

Film s podobnou tematikou již tu několikrát byl, ale tento snímek patří k těm nejvíce povedeným. A je to hlavně zásluhou dětských herců a zvláště Isabelle Fuhrman. Sice je to již od začátku jasné, že s příchodem malého sirotka do dosud spokojené rodiny se začnou dít nepěkné věci, ale i tak mě tento film dokázal naprosto připoutat k obrazovce. Nejlepší jsou samozřejmě manipulátorské scény s rodiči a pak i scény Ester s jejími nevlastními sourozenci. Místy z toho opravdu běhá mráz po zádech. Zajímavé je i závěrečné rozuzlení. Velmi dobrý film!!

Zmeškaný hovor (2008)

Hodně slabý film a další nepovedený remake asijského filmu. Americká verze se sice snaží držet pravidel a pointy původního japonského filmu, bohužel zároveň ale z filmu odstraňuje ty části, které byly na originálu nejvíce zajímavé. Vše v tomto filmu jede dle zaběhnuté šablony - hlavní hrdinové (nadržení američtí teenageři), objeví celou pointu opakujících se vražd již v první polovině snímku a pak už se jen vesele vrhají do náručí smrti a to postupně a spořádaně až do konce stopáže filmu. Žádné překvapení se nekoná. Úplný závěr je docela dobře udělán, ale proč tak nevypadal celý film?

Zkouška (2009)

Tento film mi připadl jako taková CUBE bez smrtelných pastí. Samozřejmě je to zábavné a napínavé až do konce. Jednotlivé postavy skrze své chování postupně odhalují vlastní charaktery. Na druhou stranu - velmi průhledná a předem odhadnutelná pointa tomuto snímku hodně škodí. Pro mě tedy dobrý film na jedno podívání, který měl být ale daleko lépe udělán a hlavně mohl i ve vyhrocenějších situacích trochu více tlačit na pilu.

Kureumeul beoseo nan dalcheoreom (2010)

Jihokorejský film, který reaguje na historické období japonských vpádů do Koreje. Bohužel se však soustřeďuje spíše na vnitrokorejské frakční boje o moc než než na samotnou japonskou invazi. Nic tu není na začátku ani na konci vysvětleno, což má za následek poměrně dost nesnadnou orientaci v jednotlivých postavách (kdo je kdo, kdo jde proti komu a proč). Celkově tento snímek není bohužel nic extra a příběh ve mě zanechal pocity mírné nudy a povrchnosti.