Resident Evil: Zánik (2007)

Další pokračování nepovedené filmové série nás zavede do zničeného apokalyptického světa zamořeného zombiemi. Což o to, nápad se to zdá dobrý, ale bohužel je provedení opět mizerné. Spousta věcí tu vzbuzuje spíše neplánovaný úsměv. Celá skupinka přeživších, cestujících v chráněné koloně, spíše připomíná nějaký školní výlet, který někde špatně odbočil a bloudí v poušti. Každý se tváří nesmírně drsně, ale nejsou schopni při napadení ani zajistit důkladnou kontrolu pokousaných kolegů (kteří se pak překvapivě a nečekaně promění). Všude má panovat hlad a hrdinové se mnohdy tváří opravdu zkroušeně, že jim došly zásoby. Jak je ale možné, že mají i po tolika letech strádání všichni perfektní a neponičený make-up? Jak je vidět tyto pitomosti značně devalvují jakoukoliv snahu vytvořit věrohodný snímek.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Slabší než první díl. Hodně mi vadí, že tu hlavní hrdinka má již nadpřirozené schopnosti a je tak v podstatě nesmrtelná. Spousta scén je tu dělána čistě pro efekt, jen aby "se něco dělo a vypadalo to cool". Kapitolou samou za sebe jsou různé haj-haj kopy v soubojích a vůbec snímání akčních scén - je to strašně nepřehledné a zrychlené.

Zinda (2006)

K tomuto filmu jsem zabrousil samozřejmě hlavně ze zvědavosti. Chtěl jsem vědět jak toto přenesení korejského Oldboye do indické kinematografie dopadlo. Výsledek je bohužel mizerný. Sice to není čístá kopie původního filmu a autoři remaku se alespoň snažili něco pozměnit a přidat, ale tyto změny nevedou k lepšímu. Velký rozdíl v kvalitě (kromě nevýrazných hereckých výkonů) je hlavně v akčních sekvencích, kde mi indická verze připadala hodně slabá až humorná.

Touha po pomstě (2010)

Film, který se snaží jednoznačně navázat na vlnu novodobých torture filmů. Nečekejte však od něj žádnou rafinovanou a promyšlenou zápletku. Je to velmi jednoduché - zdrcení rodiče se rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou a velmi tvrdě se pomstí vrahovi svého dítěte. Místy film přestává dávat smysl a i postavy jednají dost nelogicky a hloupě. Korunu tomu nasadí konec filmu, kde dojde k "zásadnímu a šokujícímu zvratu". To už mi ale připadalo, že snad sleduji parodii na tento žánr.

Kanaria (2005)

Námětově je to velice zajímavý film. Scény, kde vidíme momentky z nelehkého života uvnitř sektářské a uzavřené společnosti jsou asi to nejlepší, co tento film nabídne. Kojčimu se podaří z této sekty uniknout a vydává se hledat svou sestru. Místy pak tento snímek při tomto putování připomíná "road movie" film. Bohužel tak dochází ke značné rozvláčnosti příběhu a film již začíná i nudit. Osobně by se mi líbila kratší verze s více vypjatými a drsnějšími scénami. Takto hodnotím jen 60%.

Muž odnikud (2010)

Po dlouhé době opět jeden opravdu skvělý korejský film!! Je sice jasné, že tento film dělají hlavně akční (propracované a skvěle natočené) scény, ale mě se líbila i profilace hlavních postav. Kombinace bývalého agenta (který nyní žije v ústraní a provozuje zastavárnu) a malé dívky ze sousedství, která k němu chodí na návštěvy - již od začátku přispěje k určitému citovému spříznění s těmito postavami. Jakmile se ale místní gangsteři zapletou s tímto hlavním hrdinou, mění se hodný soused na opravdu šílené monstrum, vypuštěné z řetězu. Zajímaví jsou i někteří záporní představitelé. Děj je sice ke konci docela předvídatelný (šok efekt se nekoná), ale celé to vynahrazuje opravdová zběsilost, s kterou se film žene až do poslední velké bitky v lázních. To je vskutku podívaná!!! Snímek má i vynikající hudební doprovod. Další z filmů, který bohužel v našich kinech neuvidíme - na velkém plátně to musí být bomba. Pro milovníky akčních filmů je toto jasná volba!!!

Ip Man (2008)

Vynikající akční film o bojovém umění. Vůbec mi tu nevadí všudypřítomné národní čínské vlastenectví. Nevadí mi ani až přehnaná dobrota hlavního hrdiny. Krásnou a ničím nerušenou podívanou přelomí náhle válečná vřava a obsazení země Japonci. Zde začíná opravdová akce a skutečně jsem se nemohl dočkat než Ip Man nakope agresorům zadnici. Některé scény a situace skutečně chytají za srdce, což je u filmu s bojovou tematikou velmi překvapivé. Samozřejmostí je perfektní hudební motiv, který tyto scény doprovází. Zajímavým charakterem je japonský generál, který docela jistě není černo-bílou postavou. Tento film doporučuji!!

Miseuteo sokeurateseu (2005)

Multižánrový film, který mě dobře pobavil. Mladý a nezkrotný pouliční fracek a rváč se nedobrovolně stane adeptem na převýchovu. A zde začíná opravdová zábava. Je trochu škoda, že film nebyl primárně pouze o tomto. Některé absurdní situace, které při této "převýchově" vznikaly byly opravdu povedené. Celkově se tento snímek musí brát s nadhledem, protože některé situace moc dobře smysl nedávají, jako i náhlá změna v chování některých postav.

Ať vejde ten pravý (2010)

Pro mě naprostá kopie původního filmu, kde se dokonce objevují úplně stejné dialogy a lokace. Malinkaté změny naštěstí nikterak moc nepoškozují vyznění originálu. Dětští představitelé jsou hold jiní - ti původní byli jasně lepší. Co je plusem tohoto remaku je to, že nám vysvětluje několik příběhových drobností, které nebyly z původním snímku tak zřejmé.

Ať vejde ten pravý (2008)

Velmi kvalitní, originální a povedený film s upírskou tematikou. Dalo by se říci i film multižánrový - je to horor, romantický film, nebo psychologické drama o školní šikaně? Od všecho tak kousek. Důležité je, že to dohromady perfektně funguje. Musím vyzdvihnout vynikající mrazivou atmosféru!! Určitě snímek, o kterém se dá přemýšlet ještě dlouho po jeho shlédnutí. Američané samozřejmě nezaváhali a již vyrobili "svůj vlastní" remake tohoto filmu s názvem "Let me in".